Jump to content
Българският форум за музиканти

за скъпите и евтини Jackson


TONY

Recommended Posts

Аз имах подобен проблем и го отстраних по хамалски начин - преди по-сериозна употреба на тремолото натягаш максимално ключа на проблемната струна, по такъв начин, че струната да е много обтегната в участъка зад блока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При оригиналният модел флойд няма такъв проблем.

Правил съм минути брутален дайвинг, но после струните си спинкат при тунерчето.

Скъпото си е истинско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно джаксънските флойдове (не говоря за тези на JS серията) далеч не са толкова зле, колкото болшенството други лицензни флойдове. Моя на DK-2-ката държи като френски ключ, а го ползвам наистина много интензивно и за една седмица я мръдне някой цент, я - не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко зависи от единичната китара.Внимавахте какво избирате и няма да имате проблеми :surprise:

 

Моята е за лютиер да и оправи външния вид,флойда и сет ъп :0 Но това като се взема емгта лятото :д

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един въпрос. Вгледал съм се да си взимам Джаксън JS30 или по-точно JS30 DKT (dinky hardtail май се водеше) и гледам има модели с по 22 и такива с по 24 прагчета. В официалния сайт са с 22, но и из разни други са с по 24. Да разбирам ли, че се произвеждат и двата вида? Четох и че при по евтините модели казвате, че, на тези с 24 прагчета, често им се усуква грифът - това важи ли и когато китарата е без тремоло (както в случая) или опънът на струните е еднакъв?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам представа дали има много общо с тремолото. Не знам дали е и директно свързано с позициите. Просто от 5 Джаксън-а, които бяха в мен за ремонт, 4 се бяха поосукали, а 5-тата, която не беше, беше с 22 прага.

Веднъж дойде едно момче, които беше със стара 24-прагова Джаксън Кели за сетъп и при нея нямаше усукване, та пак е малко до късмет, обаче ми е правило впечатление усукването при немалка част от 24-праговите такива китари, които са ми попадали.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Б*си... Четох, четох... Ми то излезе, че един Стаг или Корт е по - добре от Джаксън за същите пари... :thumbs_up:

 

Ще излъжа ако кажа, че въобще харесвам китарите Джаксън, никак не са ми по вкуса нито като вид нито като звук. Същото се отнася и до подобни инструменти от други производители. Но е напълно нормално китари от по неизвестни фирми, при еднаква цена, да са леко по качествени от тези на известни такива. Просто при последните се плаща доста за надписа на главата. По мои наблюдения (лични) Корт за 800 лева е по добре направен и свири по добре от Джаксън за горе долу същата цена. Същата работа като сравнението между Блейд например и мексикански Фендер. Името продава.

 

п.п. Стаг е особен случай :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе то в крайна сметка всеки си решава сам какво да си вземе... :girl_witch: Та моля отговорете на по-горния ми пост относно прагчетата, защото ми е чудно. Също бих искал да попитам понеже чета, че има голяма разлика от Индийските (или там откъдето бяха) китари и трези прозиведени в Япония и САЩ, в РФ случва ли се да внасят понякога Японски/Американски (американски мисля, че не внасят де, ама де да знае човек...) или не?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
Отговорено (Редактирано)
Б*си... Четох, четох... Ми то излезе, че един Стаг или Корт е по - добре от Джаксън за същите пари... :thumbs_up:

 

Ще излъжа ако кажа, че въобще харесвам китарите Джаксън, никак не са ми по вкуса нито като вид нито като звук. Същото се отнася и до подобни инструменти от други производители. Но е напълно нормално китари от по неизвестни фирми, при еднаква цена, да са леко по качествени от тези на известни такива. Просто при последните се плаща доста за надписа на главата. По мои наблюдения (лични) Корт за 800 лева е по добре направен и свири по добре от Джаксън за горе долу същата цена. Същата работа като сравнението между Блейд например и мексикански Фендер. Името продава.

 

п.п. Стаг е особен случай :greenball:

 

Не мисля, че си прав. Преди свирех на DX10d Jackson от Японската серия и бях много доволен. Сравнено с Ibanez RG 370 /по мой вкус/ Динкито беше доста по-добро и създаваше впечатление за по-високо качество. Боята изглеждаше по-плътна и самата китара изглеждаше по-масивна. Докато Ибанеца беше все едно излязъл от завода за кибритени клечки, крака за столове, дървени дограми и китари в центъра на Пекин. :hysterical: А боята изглежда все едно, че като я чукнеш леко ще падне.

Докато моята съм я изпускал от метър и повече и нищо и нямаше.

Друг пример - сега съм с Jackson KE2 Kelly - USA, и при сравнение с Jackson DXMG - Japan и мога спокойно да кажа, че разлика в звука на двете китари почти няма. Естествено келито е с доста по-добър състейн /и изглежда по-добре :hysterical:/.

Но за Kelly 2 струва 4150 лв., а DXMG - 916.

Индийските джаксъни не са чак толкова лоши също. В началото ми се струваха гадни, ама после като ги сравних с някакви скуаяри, ямахи и тямподобни измислици и се оказа, че са доста прилични.

Пък и за 500 - 600 кинта /нова/ не може да се купи кой знае каква китара.

Тва за Корта са щуротий, пробвал съм Кортове за 800 - 900 лв. /включително и един роудс/. Мога спокойно да кажа, че моята DX10-ка и DXMG звучат доста по добре - а и двете са в този клас.

 

ПП: Пробите са правени с Peavey 6505 и оригинален ъглов кабинет 4х12.

Редактирано от horsefucker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Няма как да не отбележа, че това за Кортовете си е лично твое мнение.Аз и един приятел сборихме едно такова Динки (DXMG) и моя Evl K4-останах с впечатление, различно от твоето...Усилвателят не беше същият (Fender Frontman 212r или нещо такова), а си беше направо скапан, но нали сравнявахме и двете китари през него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Каквото и да си говорим, за избор на китари от даден клас (ценова граница) , най-вече става дума за не друго ами въпрос на вкус... Не че , въпреки факта че не съм държал кой знае колко дъски в ръцете си ми се е случвало да попадна на истински талпи(лично усещане разбира се) за не малко парички... Но така или иначе за мене Jackson-ите са китарки с доста добро представяне в ниския клас , отличнички в средния , за високия не съм имал възможност да имам вземане даване но съм напълно убеден, че там вече нещата стават извънземни :no:

Редактирано от ke3jackson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.