Jump to content
Българският форум за музиканти

за скъпите и евтини Jackson


TONY

Recommended Posts

Не, гледах в каталога им, че се правят само в Щатите и цените им са изродски.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледа в каталога на jackson или гледа в каталога на xxxx китари на jackson? Toва, че имат 4-5 обърнати китари въобще и 2 от тях са във високия клас не значи, че ги правят в заводите на NASA

Редактирано от sasoh
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...като заклет фен на Ибанез бих казал че ако свирех на шестструнни китари никак не бих възразил да имам един Jackson от високия клас...а защо не и едно ЕСП...тринки но добринки...разнообразие да има...

Редактирано от preIbanez
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И там се виждат 5 китари, 4 от които са >$2000 и 1, която е 500 и нещо. Почти толкова стуват същите модели за дясна. Според теб и евтините ли ги правят при скъпите?

 

За същите пари получаваш същата китара, просто обърната. Не е като да трябва изцяло ново оборудване да се правят такива китари, та евтините си ги правят където правят другите евтини, скъпите - при скъпите.

Редактирано от sasoh
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи си поръчвам примерно РР и идва с почти същата цена, така ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора какво мислите за http://www.zzounds.com/item--JAC2911300 ( Jackson King V KVX10)

Също така за ранди роадс модела http://www.zzounds.com/item--JAC2913000

Тея две китари съм си ги харесал и не знам. Хубави ли си? Коя е по-добра? И защо? И Warrior по-добра ли от King V-то по отношение на удобност. Все пак странната форма на пречи на техниката на свирене нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора какво мислите за http://www.zzounds.com/item--JAC2911300 ( Jackson King V KVX10)

Също така за ранди роадс модела http://www.zzounds.com/item--JAC2913000

Тея две китари съм си ги харесал и не знам. Хубави ли си? Коя е по-добра? И защо? И Warrior по-добра ли от King V-то по отношение на удобност. Все пак странната форма на пречи на техниката на свирене нали?

 

Значи аз притежавам модела от втория линк ;)

Яка е китарката. Мисля, че си заслужава парите. За жица тя е чукче :)

Ръбата е - това не може да се отрече, но и седнал се свири - просто трябва да си намериш удобна за теб позиция. Warrior съм хващал - :headbang: Добра китара - особено ако е с EMG адаптерчета ;)

King V - не знам, нямам собствени впечатления.

Аз съм на мнение, че ако си решил да вземаш китара задължително трябва да я пробваш!!! Чуждите мнения могат да те насочат, но не те не стигат.

Успех!

 

П.П. Странната форма не пречи на техниката на свирене!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

KVX10 не е лошa китара, но не очаквай чудеса. Има си известния за Jackson "compound radius"(радиуса на фредборда се изменя от по-заоблен към по-плосък, с цел китарата да е удобна хем за акорди, хем за сола) и Duncan Designed адаптери, които са далеч от "идеално зле". Баланса на китарата е лош - в момента, в който я окачиш на колана и грифа се гмурва към земята. Казват, че е поправимо като преместиш "закачалката" за колана, която е по-близо до грифа(можеш да я преместиш на мястото на един от винтовете, които държат грифа за тялото). Не знам със сигурност, дали е истина, но го вярвам, защото имам подобна китара(друг производител) и съм си играл точно с това.

 

Това Rhoads RR3, което си си харесал е по-хубаво от KVX10. Препоръчвам ти го, ако имаш парите - Seymour Duncan адаптери(а не "Designed"), а и цветовете му са убиец. По-евтиният вариант е RX10D - същите адаптери и същата цена като KVX10. Разликата там е в дървесината - KVX10 е от липа. RX10D от елша. RX10D също има проблеми с баланса, не знам за RR3.

 

И трите китари са с Jackson тремоло, с каквито не съм имал възможността да си играя продължително, но съм сигурен, че няма да се представя зле, стига да се научиш как да си го коткаш. (Тремолото на RR3 се води за малко-по-хубаво, но не се знае доколко и с какво е по-добро)

 

По отношение на удобнство вече си е изцяло твоя работа. Но и Warrior-ите в долните класове на Jackson имат същите проблеми с баланса.

Редактирано от Valserp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми ще отида да пробвам RR3. Аз свирих на King V-то и много яко ми се стори, но наистина неудобно в седнала позиция. А не ми дават да го пробвам със страп. Сигурно ще трябва да си купя страп, за да пробвам... благодаря за помощта :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро пробвах едно King V и като удобство е направо ужас. Дупката за кабела е на долният рог, което е ужасно, при положение, че кабела ти се забива в крака в единствената възможна добра седнала позиция за свирене. За звук няма да коментирам - при положение, че китарата беше толкова неудобна седнал, веднага щом я взех в скута си, я върнах обратно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

А според вас Jackson DXMG Dinky с адаптери EMG-HZ произведен в Japan, какъв клас китара е?

 

http://www.jacksonguitars.com/products/pro...duct=2910103503

 

:punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ на мен ми се струва среден клас.

 

Наскоро пробвах едно King V

така като се изцеши някой.....

Аз пък вчера свирих с Японски Джексън Кинг Ви - и казвам, че е супер.

А съм сигурен, че съответния американски хептем избива рибата.

Така че, ако за в бъдеще се дават компетентни мнения, моля пишете по обстоятелствено,

например - пробвах един евтин джексън за 400 лв ( например ) и ми се стори неудобен.

така по-ще повярвам.( и тези, които са пробвали Кинг Ви от среден и висок клас)

 

Относно конкретният японски Кинг Ви - много е удобен, адаптерите са екстра.

Има един проблем.При по- сериозна работа с тремоло - арма ( ръчката )

3-та струна се разстройва.( китарата е с джексън лиценз флойд)

идея как да се отстрани този проблем? (без да се сменя тремоло блока)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.