Jump to content
Българският форум за музиканти

Kemper Profiling Amplifier


chalgasucks

Recommended Posts

Падам си по ретро луц-и.

И по ретро звуци.

 

Особенно, ако са излезнали изпод ръчичките на Чичо Уолфи.

Има, няма още 20-тина дни :)

(да пояснявам, няма смисъл, който е фен, знае какво ще се случи на 20.10.12)

 

Продължвам да съм на мнение, че ако има достатъчно пари за харчене,

първо ще е за кемпер, после може и за кемплер.

По-малко вероятно за иливън рак.

Най-малко вероятно за аксе.

Е, най- много да си купя Axe aftershave, тези дни, че Деним-а привършва( а рожденият ден е далече). ;)

Отговор от Амебата(Ера) на въпроса, каква марка козметика ползва - Каквото ми подарят за рожденият ден. :hooray:

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори, че постнах в темата за Axe, някак си съм я пропуснал тази тук ...

Ей го дей и Чичо Уолфи с въпросната играчка:

 

123bdx.jpg

 

:offtopic-001: Иначе съм малко разочарован от самия концерт. Не от представянето на Accept - те са машини и дори само да видиш вечно ухиления китарист си заслужава парите. Просто те подгряха Kreator, което за мен самия си е доста странно... Въпреки че в момента са по-скоро американска банда отколкото немска, USA не е тяхната сцена... А, и свириха пред не повече от 500 човека :huh:

 

Ей тук говори за Кемперчето :)

Редактирано от dickens
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено нормално е Accept да завършват, Криейтър преди тях.

Не си спомням как беше в Каварна, май двете банди бяха хедлайнъри различни дни.

Но пък за мен ( и не само) Kreator са европейският еквивалент на Слеяр и номер едно за траш метъл банда в Европа.

Предполагам в София Аксепт ще свирят пред 2 000, ще видим.

А най-готиното е , че в скоро време ще се кефим и на двете банди в Сф.

 

Пак гледах клипове и сравнявах цени.

Кемпера е 1550 евро.

Ахе Фх 2 първо трудно се намира в Европа и това, което намерих първо в магазин е 1400 евро.

За 150 евро разлика, то е ясно, кой избирам.

Доколкото разбирам от прочетеното Ахе са си вдигнали цената в САЩ с 400 долара.

Ако е така, тия май са нещо неадекватни и разчитат на това, че средностатистическият купувач, се влияе по

масовият тренд( гледа какво купуват другите) и внушаване на високо качество с висока цена.

 

Но при тази нова, значително по-ниска цена на Кемпера, мисля, че Фрактал ги очаква сериозен пазарен шут.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено нормално е Accept да завършват, Криейтър преди тях.

Точно обратното :) А иначе за масовост нямай кой да бие POD-овете ;)

Редактирано от dickens
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Не знам дали някой забеляза, но снощи Волф Хофман беше с Кемперчето си....първоначално го гледах в рака и си викам "каква ли е тая микровълнова", даже помислих, че е нещо за бас, защото не зацепих какво може да е. После ми светна, че го гледах в интервюта да говори за него. Много странно изглежда, формата му е направо никаква, а като се включи с тия весели зелени и лилави светлинки...но си го използва човека и то подобаващо, по време на солото си изкара доста откачени звуци от него. Явно го включва в крайното стъпало на една глава Wizard. Странното беше обаче, че на неговия кабинет имаше 1 микрофон, а на този на другия китарист цели 3.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Да бе :) Разбира се - звучи почти, без малко като лампа. Те и швестерите са така - почти като жена ама не баш :greenangel: Ай стига с туй бъдеще - то от 60-та година все е бъдещето и все не става настояще

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хабе така, ама я се замисли, че преди 15 години никой не вземаше на сериозно подобни процесори и компютърни симулации, а в момента колко неща вече има, записани чисто "виртуално". Просто технологиите точно в момента стават достатъчно добри, за да се разработват успешно подобни продукти. И с каквато скорост напредват компютрите, няма да се изненадам след десетина години да има толкова добри симулации на лампи, че да не може човек да направи разлика. А ако сте все пак скиптични, сложете 20 години, 50 години, 100 години... Все някога ще стане.
Не знам как я виждате тая работа до вечността да се кара с лампи. Според мен, най-много след няколко десетилетия (ако не и по-рано) ще започнат да изчезват масовите ламповите усилватели. Както се е случило с грамофоните и магнетофоните (не че има нещо общо де, пример просто). И не ме разбирайте погрешно, нищо против лампите нямам. И аз най-много се кефя на един dula rectifier или 5150 примерно. Просто имат своите недостатъци - ниска ефективност, износване, разлика между бройките, апаратурата е обемна и тежи и т.н. Та ако технологиите станат толкова добри, че същият звук да се постигне с моделиращи процесори/софтуер, мисля че това е бъдещето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Основно някои специфични разлики има в това, че при дигиталните (кемпера) се усеща леко дръпване, заради "процесинга и изчисленията" (клиширано казано).

Ама ако накрая звучи добре, ако ще и с индийски транзистори да е правено, кво ти пука.

Всеки с яка апаратура ще звучи гот, ама музиката му мое си е все същата помия.

А и хората ще ги налазват все повече тия дигитални джиджавки, заради размера, многофункционалността (запаметени профили на сетъпи), комуникационните портове и обмен на квото се сети човек. Аналоговата ера ще е просто сантиментален спомен, като винила, лентите и лампите. Те са си 6, ама искат много занимавка.

Редактирано от Ayahuasca
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За масовото потребление, сигурно.

За търсачите на звук, все още се съмнявам.

Има примери много. Ако се обърнем към аудиофилията, колкото и да е недолюбвана в този форум, там продължаваме да говорим за винил и магнетофонни ленти...

Не бъдете толкова сигурни и категорични. И на Iphone вече може да се запише албум... И какво от това?

 

P.S. Пробвах Кемпера. За мен не надскача добър процесор, с всичките му плюсове и минуси :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Това за Аналоговата ера е много компетентно. Показва сериозно разбиране и много знания.

Пророкуването за 100 те години като срок за изпростряване също е много интересно.

Мдааа, тогава сигурно няма да има Ляво,  Дясно, а за Оркестър, Цигулки и Виолончела отдавна ще е забравено (не че сега се знае де...).

Но!  Очаква се да има пластмасови Пу#&и с компютърно управление.

И хора с микро мозъчета. Дигитални. Защо дигитални, а не "цифрови" ? Защото тогава няма да има български език, а ще има КНОБОВЕ, АУТПУТИ, ФРЕКУЕНСИ РЕСПОНСЪТ и други постижения .

 

Добре, че тогава няма да съм жив да се "радвам" на интелектуалното развитие!

 

ПП. Ама защо ли си мисля, че като се свършат ограничените ресурси на планетата, няма да има кой да "ръси мозъци и спам"?

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Парен Валяк ти знаеш защо те наричам така, трудно ще разберат защо многооооо си прав, колеги съратник съм на първия транзистор ,до ден днешен се бори с лампата,ама добре чуващите с ушите все не могат да се преборят със скопения звук на дигиталната техника ! Но глухите нямат проблем с това !

И най добрата МР3 и цифров запис не може да ми задоволи нуждата от хубавия истински звук (качеството)на лентата и плочата,причините за компакт диска и тем подобни носители са скъпернически!

малко тех.инфо - лентата на профи записа се пише върху цялата повърхност само в една посока и точно определени обороти и т.н.ОБИЧАМ ДА ЧУВАМ ЗВУКА НА ПРЪСТИТЕ ПО СТРУНИТЕ.............

Странно защо зад гърба си имат лампови уредби по концертите на живо ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Няма нищо странно,и най скапания лампов амп ти дава динамика и е естествено продължение по веригата от ел. китарата до ухото.

Не разбирам от техника,ама каквито и прехвалени транзисторни усилватели и процесори да са ми попадали при случайно свирене - винаги са отврат и жужат,или просто нещо им липсва,някак си организма го усеща ,че не е това естествения звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка за всеки влак си има пътници, a няма нищо странно, Accept в последно време освен тази ел. играчка ползват и софт. барабани в студиото. Когато в Ловеч свириха WASP китаристите ползваха Line 6 POD 2 но тогава процесорчетата бяха на маса зад сцената и един чичко ги разцъкваше. Лампата си е класика и колегата @Hillbilly е мноого прав, но за който може да си го позволи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.