Jump to content
Българският форум за музиканти

сифон


Recommended Posts

това е откъс от един миналогодишен концерт,тогава свирих с една много приятна фюжън банда.саунда е от видеокамера и е доволно гнусен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не знам, просто... мачкаш :D Тъжно е, щото се потискам много от такива неща, но пък нивото си е ниво - професионално и на световно ниво. Не знам това дали не е офтопик, но винаги ми е било любопитно - учил ли си теория? Сам или някъде в някакво училище. Така като импровизираш, мислиш ли ладовете, хармонията и всички тези неща, или просто свириш? Или поне минал ли си през периода на многото мислене или само чувстваш и всичко идва отвътре? Питам, защото аз например чета по книжките, импровизирам малко ладово, по книжки и се чудя дали има смисъл да се занимавам изобщо още с пианото :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не знам, просто... мачкаш :D Тъжно е, щото се потискам много от такива неща, но пък нивото си е ниво - професионално и на световно ниво. Не знам това дали не е офтопик, но винаги ми е било любопитно - учил ли си теория? Сам или някъде в някакво училище. Така като импровизираш, мислиш ли ладовете, хармонията и всички тези неща, или просто свириш? Или поне минал ли си през периода на многото мислене или само чувстваш и всичко идва отвътре? Питам, защото аз например чета по книжките, импровизирам малко ладово, по книжки и се чудя дали има смисъл да се занимавам изобщо още с пианото :metalist:

здрасти недей така/и се чудя дали има смисъл да се занимавам изобщо още с пианото/свиренето е голямо густо,но иска много време и още никой не може да се похвали че наистина го е изучил до край.прави си кефа а другото си идва

 

колкото до това-учил съм доста и сам и в училища.

завърших музикално,3 години музикална академия,бакалавър специалност ел.китара а сега правя магистратура с перформанс и педагогика на джаз китарата.сори за офтопика знам че си има теми за тази работа.

 

що се отнася до мисленето по време на свирене,не бих казал че мисля особенно.обикновенно като се упражнявам се опитвам да отработвам различни хармонични ритмични и стилови ситуации и се надявам когато ми се наложи нещо от наученото да ми свърши работа.обикновенно не става и тогава пак се упражнявам пак и тн....но аз мисля че всички правим така по един или друг начин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пък аз като слушах другото нещо дето го пусна - от репетицията, също ми идваше да се откажа... Ама нема.. След некой и друг живот може и аз да стигна до това ниво, само не трябва да се спира..:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз вече съм ти 100 процентов фен!!Направо ме обездуми!!!Жалко че е толкова кратичко откъсчето....пусни още малко аванта за фенклуба....

Благородно ти завиждам за това което си постигнал,наистина е голям кеф да те слуша човек....

Направо ми идва да :) и после да :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз чух всичко, което е ъплоаднато от Кольо... Вижте там на сайта могат да се видят и други неща. Просто депресия отвсякъде :unsure:http://www.putfile.com/kolio_k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да там има някои мои хави,а също и на

 

http://www.putfile.com/kolio_k1

 

почти всички са с лошо качество на звук и картина,ама нямам по добри в наличност за сега в нужните формати

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Кольо е про музикант от висока класа,така че колегите да не се спичат. Във всеки има нещо ценно. :lol: Още повече,че музиката не е състезание.Просто се наслаждавайте на нещо добро от световна класа. B)B);)

Редактирано от Geo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си, Гео.. Това, което аз исках да кажа е, че за джаза требе толкова много време за подготовка, което ако не си още млад, и нема некой зад гърба ти да те издържа, е трудно да се отдели, и съответно просто не става добре.. Ама полека-лека, ще стигнем и ние до там де.. Кураж на всички и наистина: нека да се вдъхновяваме от майсторите, вместо само да се сдухваме.. От второто нема грам смисъл..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си, Гео.. Това, което аз исках да кажа е, че за джаза требе толкова много време за подготовка, което ако не си още млад, и нема некой зад гърба ти да те издържа, е трудно да се отдели, и съответно просто не става добре.. Ама полека-лека, ще стигнем и ние до там де.. Кураж на всички и наистина: нека да се вдъхновяваме от майсторите, вместо само да се сдухваме.. От второто нема грам смисъл..

Както винаги мнението ти е бетон. ;) И аз точно това имах пред вид. :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.