Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем със звученето на 6та струна в МИ настройка


Recommended Posts

Здрасти,съфорумници.Значи търсих,търсих,но като,че ли такава тема точно не открих.Ако е имало - извинявам се,че се повтаря.Та проблема е следния:Със Squier HSS Bullet Strat съм разбира се в стандартно МИ и свиря с Ърни Бол 9-42.Прави ми впечатление обаче следната глупост.Със първия си Ърни комплект (ония розовите super slinky) 6та струна ми звучеше...как да кажа - заглъханало някак си.Знаете,като направите palm mute или като съвсем лето си добрете ръката до началото на струната...не мога точно да го обясня,но ми беше заглъхнало без да докосвам струната където и да е.Сега - със втория комплект нещата станаха точно обратното - като я дрънна и от кубето излиза някак си като бъз или бръждене...много подобно на това като имате ядове с екшъна,рода и т.н. как ви бръждат струните на определени места.Е,нещо подобно,но не точно и без да натискам на прагчетата...Случва се нещо подобно като шум от телевизор или сходно на това,знам ли как да го обясня.Искам да питам - 1.От струните ли е и ако да - да разкарам ли Ърни-то...защото съм доста доволен от тях определено 2.От кубето ли е - (дано не е,но...)ако все пак е от него какво да го правя (Fender Frontman 10G - пълен боклук) 3.Да не е от адаптерите и настройката на височината им - ту свалях,ту вдигах...все тая.Кажете ако знаете нещо,защото наскоро си купих супер готин дисторшън,който тотално ми промени звука (Digitech Metal Master) и сега се дразня много,няма кеф заради тая простотия.А може и да не е нищо от изброените 3...та ако има някой,който знае от къде идва това нека хелпне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я си поиграй със седлото,тая китара не знам как е,но при фендерите се регулира с малки шестограни - вдигни я малко.

Дали е от ампа много лесно се вижда - спираш го и слушаш дали звучи така,ърнибол са доказани струни,поне 10-ките не са ми правили номера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз свиря с хибридки 9-46 на Ърни, нямам оплаквания от тях. Иначе и аз съм забелязвал някакви подобни звукови дефекти понякога да излизат от моя Squier. Виж си адаптерите, излашкай проблемната струна здраво и следи дали не подпира някъде - обикновено това е проблемът ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

В началото на моят не лек път, свирих с 8-38 :slap::hysterical::surprise:

После минах на 9-42, може би най-универсалният вариант.

Сега свиря с 10-46, 10-52, 11-48, 11-54 според китарата и строя.

Пиша всичко това, защото от опит съм разбрал за себе си, че дебелината e една от причините, как ще се държи китарата като звук и звукоизвличане.

При твоят случай може да са няколко неща:

За едното си се сетил(адаптерите), на другото ти е обърнал внимание Hillbilly, степента на износване на прагчетата и нивото им също не е за пренебрегване. Аз бих добавил и факта, че много често при смяна на струни, новите 6/5/4, много често бръждят, след време улягат и всичко си идва на мястото.

С по-дебели струни, обикновенно този проблем почти липсва.

Обзалагам се, че старият комплект е бил на преклонна възраст и период на експлоатация. За това струните са ти звучали глухо, а сега с новите, нещата ти се струват различни, защото просто звучат както трябва. :)

П.П. Ърни са доста прилични струни, на добра цена, не ги сменяй, едва ли ще промениш нещо драстично в звука.

Редактирано от ciriljhonson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията.Аз най-се притеснявам да не е проблема в кубето или в китарата - в смисъл,че не ми се иска да пръскам пари по ремонти и т.н.Забравих да отбележа 2 неща в началото обаче:1.При изключено кубе на струната абсолютно нищо й няма и си звучи перфектно.2.Когато е включено кубето на никоя друга струна го няма този проблем.Аа,има и още нещо - като намаля баса под 5 някъде и няма такъв "бъз".Честно казано най-логично ми звучи,че е надут баса до дупка и кубето не му понася,защото звука наподобява точно на това - като се надуе много баса и се получава такъв дразнещ звън независимо дали ше е на компютърни колони или на кубе.

 

И пак забравих нещо - с драйв канал не се чува,само на клийн-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно..Значи както е казал Hillbill опитаи да вдигнеш мако височината на струната за проба само.Пробваи на друго кубе също така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Благодаря за мненията.Аз най-се притеснявам да не е проблема в кубето или в китарата - в смисъл,че не ми се иска да пръскам пари по ремонти и т.н.Забравих да отбележа 2 неща в началото обаче:1.При изключено кубе на струната абсолютно нищо й няма и си звучи перфектно.2.Когато е включено кубето на никоя друга струна го няма този проблем.Аа,има и още нещо - като намаля баса под 5 някъде и няма такъв "бъз".Честно казано най-логично ми звучи,че е надут баса до дупка и кубето не му понася,защото звука наподобява точно на това - като се надуе много баса и се получава такъв дразнещ звън независимо дали ше е на компютърни колони или на кубе.

 

И пак забравих нещо - с драйв канал не се чува,само на клийн-а.

 

 

Най вероятно ампът ти влиза в резонанс. Пробвай да откриеш коя част точно резонира и я уплътни. Често това е задната дъска. Ако това е проблема, най лесно се оправя като вкараш подходяща летва между предната (тази на която е монтиран говорителя) и задната дъска на ампа, разбира се трябва да е с точно подходящ размер, за да уплътнява добре, което ще рече няколко милиметра по дълга от разстоянието между стените.

 

Възможно е и на говорителя да не му понася, тоест не може да износи басите, в този случай не можеш да направиш много. Или трябва да свириш с по малко баси или да го смениш с по добър

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Според мен цялата работа е,че малкия боклук не може да си издържи макс бас + ниските на дисторшъна,но така или иначе се надявам до няколко месеца да бъде сменен със Marshall MG 15 R и да отиде да събира прах по античните стаи на село.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак сега ли има развитие по темата............. :hooray: .Намали ги тия басове.То горкото кубенце криви.Те 10 ватовите Фендери са с 6 инчови говорителчета.Малко бас вадят.Вземи си някое кубе с 10 инчов говорител.

ПС: Marshall MG 15 R няма да свърши работа за твоята цел.Успех...

Редактирано от taktun
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За струни, трябва да пробваш Dunlop Heavy Core. Сложих ги на подобна китара(Behringer Strat Copy), като до сега най-много ми допадаха Dunlop KFK, но понеже тази китара ми трябва в стандарт, пробвах. В Икономов са по 9 кинта, но си струват. Много добре звучат, не пращят и не глъхнат, а и имат дълъг живот, 2 месеца и не са мръднали, все едно са от опаковката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брат не е от малкия "боклук" ако говориш за педала. Аз съм със скапан корт амп + педала ти и всичко си е перф :Д Може да ти е прецакан говорителя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Не,оказа,се,че е просто от надуването на басите.За жалост кубето си е наред,но не му понася толкова бас.Аз затова казах,че искам 15 ватовото - мааалко повече бас(предполагам) пък и си е Маршалче...ще ми свърши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.