Jump to content
Българският форум за музиканти

На каква китара е подходящо да сложа EMG-та


Recommended Posts

Здравейте.

 

Свиря главно метъл. Сегашната ми китара си е тояга... (стагг бк нещо си ... като лес поул), и съм си харесал адаптери EMG 60 за neck позицията и EMG 81 за bridge позицията. Обмислях ESP LTD EX- 360 като вариант, но е прекалено скъпа, а и ми хрумна като идея да взема някаква китара от по нисък клас която обаче е удобна и е от правилното дърво (махагон) и да и сменя адаптерите. Имате ли идеи на какво би било подходящо да ги сложа? Аз си мислех например Epiphone SG G 400 или Vintage V100. Ако имате други идеи - споделете ги. (По възможност китарата да е Explorer)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко става като "да зашием едно палто на това копче" :D

 

Искаш определени адаптери и се чудиш каква китара да им купиш, ако те разбирам правилно? :)

 

И защо реши, че махагонът е "правилното" дърво, каквото и да значи това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Сега, на мен ли текилата ми е в повече не знам, ама нещо не те разбирам :D ESP LTD EX- 360 ти е скъпа (гледам цена $600 приблизително), значи даваш $200 за EMG's (твърдо си решил) и си търсиш китара за под $400, на която да ги сложиш? Ами няма такава да ти кажа, това си е най-доброто решение, въпреки че не е върха на сладоледа...

 

p.s. И какво значи правилното дърво? Metallica? :greenball::metalist:

Редактирано от dickens
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига с тез пръдливите EMG-та, бе - сами не свирят!

100 пъти по-добре е да си вземеш добра китара с прилични фабрични пикапи, вместо да се чудиш за каква глупост да изхарчиш пари!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е! Моето мнение е, че е супер неоправдано да слагаш такъв сет на китара за 300 лева и при това като си с комбо за 200. :)

Просто има много по-разумни ъпгрейди и харчове, при такава ситуация ще спечелиш точно едно нищо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят съвет е: Събери пари за по-читава китара. В повечето случаи китарите от среден или средно нисък клас идват с нелоши сток адаптери!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е тя ESP LTD EX- 360 изобщо не е лош вариант, нека си събере пари за нея щом държи на explorer, EMG's и "правилното дърво"... Исках да кажа, че няма как да мине по-тънко, с врътките излиза дори по-скъпо. А и тази си е достатъчно евтина, накъде повече :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

към пусналия темата

 

след като искаш метълска китара с експлорърска форма прегледай този вариант, който е на сносна цена и адаптерите са предназначени за металургии и е много удабна за свирене и не е скъпа, а предполагам може да я пробваш още утре ако си у софето

 

http://www.darkhangar.com/product.php?id_product=863

 

и да EMG на повечето китари звучат много пластмасово и да си призная от 7-8- китари с EMG, които съм пипал само на една звучат много готино (разбира се за моя вкус) на другите са пластмаса

 

ако все пак си решил да си слагаш подобни адаптери се ориентирай към seymour duncan blackout

 

разбира се ако ще даваш пари за яки адаптери има и по-убваи от гореспоменатите модели

 

но най-добре е да послушаш горните съвети да си вземеш китара с прилични сток адаптери и да наблегнеш на свиренето

 

а моя личен съвет е да разгледаш добре предложението за инструмент, което ти пускам

 

 

ай със здраве си останете

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ ^ Абе, Acei, да ти кажа аз ги пробвах тия Дийн-ове и не останах никак доволен от тях, при все, че съм некадърен и не може в никакъв случай да се каже, че съм китарист... Ходих до магазина като си търсих китара, пробвах някви, но се разочаровах...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ако наистина си решил да слагаш активни по-добре сложи s. duncan blackouts ahb-1. Имам китара и с emg 81-85 ,

duncan-a oпределено са по-добрите адаптери.

Редактирано от Dean
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.