Jump to content
Българският форум за музиканти

Кабина за запис на вокали (домашна made in BG изработка)


Recommended Posts

Честита Глуха Стая.

През повечето време говориш за обезшумяване ,а не за акустика. Двете неща са различни.

Допуснал си доста грешки, но понеже работата е свършена няма да влизам в подробности.

Пиша ти защото идеята да оставиш ватата отворена под пирамидите е много лоша.

Обема на камерата е малък и вътре ще се крещи и вика, А пирамидите са на листи и не са добре уплътнени.

Това значи че ще дишаш каменна вата през цялото време - адски нездравословно.

Съвета ми е да изолираш помещението от ватата колкото може по-добре иначе се бъзикаш със здравето си.

 

А за желанието и ентусиазма - оценка 10

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давай с грешките и не се стеснявай. :) Ако реша, че нещо съм объркал много ще я преправя. Луд умора няма! :):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиша ти защото идеята да оставиш ватата отворена под пирамидите е много лоша.

Обема на камерата е малък и вътре ще се крещи и вика, А пирамидите са на листи и не са добре уплътнени.

Това значи че ще дишаш каменна вата през цялото време - адски нездравословно.

Съвета ми е да изолираш помещението от ватата колкото може по-добре иначе се бъзикаш със здравето си.

 

Много пресилено и подвеждащо мнение. Предостатъчно е покрита ватата. Очакваш да е херметически затворена ли? Първо поглъщащите свойства на ватата силно намаляват ако това се направи, второ не е необходимо, освен може би ако имаш астма и параноя. Освен това има и вентилация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Колеги, да ши покажа и моята скромна кабинка. Изолацията ми струваше 53.50лв. + лепило 10 лева + четка 1 лв, накрайник за бормашина 10 лева, 3 лампи, които не са на снимките, 15 лв и общо взето е това... :)

Ще се радвам да споделите мнения... :)

 

76858_500479506631361_69877960_n.jpg

402582_500479543298024_708802780_n.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам кабината е предназначена за запис на патриотични песни и песни за партията - стоейки мирно, до последен дъх! Препоръчително е да държиш телефона си наблизо за да сигнализираш бърза помощ своевременно...

 

Шегувам се! Оригинално хрумване, което пести място, но наистина комфорта за човека вътре е сведен до минимум. Или има нещо което не си обяснил? Ще споделиш ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бих влязъл в гардероб. Ше получа клаустрофобия. Няма 1 кв.м. По-зле от карцер. В ЕС дават повече на една кокошка, за да е щастлива.

А трябва да размахам грива (не, че я имам).

Да държа китарата като меч.

Да се вдъхновя, за да вляза в ролята на възпяващ епични битки или какъвто там е текста.

А къде ще си сложа бирата? Статив с текст или дори 3-4 ноти (не, че чета ноти)?

Нищо лично. Говоря за себе си.

Иначе съм за DIY. Вместо да свирим и ние навремето си правехме MXR Dist с 1 операционен у-л и 2 диода. Правехме си и китари, грифовете на които бяха от облегалка на пейка. Голям кеф. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със същия ефект можеш да спестиш облицоването на гардероба, като просто се наметнеш с 2-3 ката родопско одеало прав върху някакъв мек килим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Затова фолк певициците не се оплакват от липса на пари.

Пустата му клавиатура... как запецна ...

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хе-хе, спомням си навремето как записвахме вокали с един приятел. Той имаше двукрилен "гардероб"-палатка от Икеа. Представляваше конструкция от рейки, опъваща дебел памучен плат. Правехме допълнителна изолация от спални чували и... вътре. Напушва ме смях като се сетя сега, но свърши някаква работа. Ееех, а бяхме млади...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак е нещо, подобно на тези панели за зад микрофон или каквото там. (гардеробното изпълнение)

Но не е удобно, не е подвижно.

Предполагам е по добрия вариант с параван, така могат да се правят експерименти с разположението в различни помещения, и да се намери вариант който е поне задоволително добър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че няма място, няма... Но като за почти никакви пари резултатът е изключително добър. Някои хора не страдат от клаустрофобия, други страдат. Аз нямам такива проблеми, затова реших, че това ще ми свърши работа. А и в интерес на истината аз вътре мога да шавам и си ми е комфортно... Всеки с желанията и разбиранията си... А и още нещо - стаята ми не е голяма, и няма как и параван да направя... Но тъй като изолацията не скъпа, може след време да експериментирам и с параван...

И също така ще ви помоля, на който не му харесва и т.н., нека не плюе по мен... Аз просто споделям, това което съм направил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех как бих искал да вкарам оперната певица от съседния блок в такъв гардероб....братле поздравявам те за резултата и за решението ти, но с най-добро отношение към теб ти казвам, че не е толкова проблема в липсата на място за бирата или въздуха за дишане, просто това което си направил няма да доведе до добър вокален запис, защото има доста вредни резонанси в гардероба, чието вредно действие върху акустиката тези пирамидки няма да оправят. В крайна сметка нали ще се записва там а няма само да се упражняваме нали? :) Преди години поради конфронтация със съседите в блока, реших да си направя същото в гардероба, само че не за вокали ами там да вкарам китарна колона озвучена с микрофон. После се чудех защо китарите ми звучат ужасно, въпреки качествената ми периферия. След време си дадох отговор на въпроса, но с много четене, питане и дискусии с по-опитни от мен хора. Та може да си ползваш гардероба за демо записи без да се чува силното пеене навън и да дразни съседите примерно, но само толкова.

Колегите се шегуват с тебе, никой не те плюе - просто отношението е такова защото работата вече е свършена и няма как да се помогне с полезен съвет. :) Поздрави!

Редактирано от Telerig
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано, определено има разлика според мен, но вие сте по-навътре с тези неща, вие знаете по-добре. Работата може да е свършена вече, но кой е казал, че не мога да го направя наново... ;) Ако имате съвети и препоръки, моля споделете ги... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.