Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за китара и усилвател :)


Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

^

Ми вземаш си някоя Mesa Mark IV, примерно със съответния кабинет (4х12) Поле и еднa такава: http://www.thomann.de/ie/esp_truckster_james_hetfield.htm . И така.

 

А - и един Jazz Chorus Roland, че да докарваш чистите партии и си ти. :D :D

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се шегувам, звука зависи от паричните ти възможности и от музикалните ти умения(научи се да свириш, първо) !!!

Подробностите са ти посочени от колегите в по горните постове.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Благодаря ви за отговорите.На мен ми е пределно ясно че от китариста също много зависи...въпроса ми беше за самата апаратура(техника) и получих необходимите отговори! Ще помисля още известно време и когато съм готов с избора ще почна да обикалям магазините и да пробвам китари/усилватели.

Blr ако те интересува какво не им харесва в моя звук от техниката с която разполагам-всичко :Д. И искам да си купя оборудване с което да постигна ала Металика звук! Просто защото съм техен голям фен и в момента сформирам Металика tribute група и така. Може ли някой да ми каже горе долу към какви амп-ове да се насоча за този звук ,който търся( Металика).За китари ми е ясно ,че трябва да е ESP ili LTD , някой модели на Ibanez...

 

Можеше отначало да кажеш къде те стяга чипика, а почваш отдалече.

Като добро бюджетно решение ( изпробвано) ти предлагам да потърсиш Маршал Велвстейт 65, 80, 100 ватови комба.

Гледам често ги предлагат във Варна втора ръка на добри цени.

( евент. някой транзисторен/ хибриден Хюс и Кетнер или Рандал)

На Кърк Хамет имаше една транзисторна глава и колона 4х12, но впечатлението ми е, че е шменти -капели.

(Има и лампов Рандал - 3 канала но е сериозна сума, просто защото е истински амп)

По добре велвстейт.

За много пари - или сигнатурният лампов Рандал на Кърк или Меса Дуал Ректифайър.

Но това е и за хора с кола(която може да прекарва 4х12) и с пари.

Най-доброто лампово решение за Металика звук ( а съм пробвал доста лампови комба)

поне от това, което ми е попадало до момента е Меса Студио/Калибър серията. Но мисля, че

и това ще ти дойде малко скъпо.

В предвид, че свириш от 2,5 години ( казвам го по спомен) Маршал велвстейт, като че ли е най-добре за теб

на този етап.

 

Китарата не е задължително да е ЕСП/ЛТД.

С Ibanez RG350(и нагоре) примерно, можеш да изкараш приличен звук, като и китарата я бива.

( с нея ще можеш да свириш и други неща, като Мейдън например)

Вярно, ако си вземеш китара е EMG адаптери ще си по-близо.

Пасивният вариант ЕMG-HZ също става.

Така че, едно LTD, има такива на Кърк и Джеймс, ще ти свърши работа.

Понеже и аз съм фен и гледах преди няколко дни ЕСП-то на Кърк е 2 700 лева, базисно.

Моят съвет, ако ще свириш по разнообразни неща, може и Ibanez, ако ще е твърдо за трибют,

взимай LTD до 1200 лв.

Като теглиш чертата, 1500 лева те оправят.

 

 

ПС - наскоро гледат варненски трибют на Iron Maiden, китаристите бяха със сериозни китари и свиреха яко, но

и бяха от набора ( горе-долу към 40-така).

В твоят случай, ще е добре да се вместиш в 1000- 1500 лева.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле хора нямате представа колко ми помагате :)) Благодаря ви много ;p Аз мога да кажа че съм се научил да свиря,колкото може да се научиш за 2 години и половина де (тоест макса съм стигнал за времето) ии щом до 1500 лева ще се оправя тфа е супер!!! И винаги съм искал Маршал сега искам още повече когато ми го препоръчахте за моето ниво!

А относно ЛТД-тата на Кърк и Джеймс ....гледах едно LTD KH 202 дали си заслужава парите? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле хора нямате представа колко ми помагате :)) Благодаря ви много ;p Аз мога да кажа че съм се научил да свиря,колкото може да се научиш за 2 години и половина де (тоест макса съм стигнал за времето) ии щом до 1500 лева ще се оправя тфа е супер!!! И винаги съм искал Маршал сега искам още повече когато ми го препоръчахте за моето ниво!

А относно ЛТД-тата на Кърк и Джеймс ....гледах едно LTD KH 202 дали си заслужава парите? :)

 

Какво значи макса за 2 години и половина? Как може да се даде характеристика или точно определение на това нещо, стига сега подобни изказвания.

 

Иначе за това LTD KH 202 повече лоши неща, отколкото добри съм чувал, едва ли си заслужава парите, просто колкото да се каже, че човек има KH модел :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Всичко" не ми говори нищо.

 

Ето какво е ползвал и ползва Hammet:

 

http://www.uberproaudio.com/who-plays-what/67-metallica-kirk-hammetts-guitar-gear-rig-and-equipment

 

и Hetfield:

 

http://www.uberproaudio.com/who-plays-what/67-metallica-kirk-hammetts-guitar-gear-rig-and-equipment

 

Ако ще се подменя всичко, аз бих започнал от инструмента, не защото това ще повлияе повече или по-малко на звука.

 

С риск да те подразни съм длъжен да ти го напиша, дори и да събереш риг от горните линкове, пак няма да звучиш като Hammet или Hetfield. Не казвам, че ще звучиш по-зле, просто различно. Винаги съм намирал емулирането на чужд звук за не особено смислено и продуктивно занимание. С други думи, моят съвет е да си изградиш собствен звук и стил и да си купиш това, което на теб ти допада. Помисли, днес искаш да правиш Metallica tribute band, утре може да е друго. Най-малкото няма да е икономически изгодно всеки път да хвърляш по няколко хиляди лева за риг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Blr наистина си прав ,че няма да как да звуча точно като тях,това ми е пределно ясно... аз сега на този етап търся подобен на техния звук :) kamenscr мерси също за мнението :) Blr можеш ли да ми кажеш защо би започнал от инструмента? интересно ми е просто ... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Blr можеш ли да ми кажеш защо би започнал от инструмента? интересно ми е просто ... :)

 

Защото не е само звук, а и твоето взаимодействие с инструмента определя в голяма степен как ще се развиеш като музикант. Различните китари имат различни по дебелина и профил грифове, тремоло/floyd rose, или не, различни възможности за конфигуриране на адаптерите... Всичко това ще ти оформи начина, по който я използваш и ще ти остави отпечатък върху стила и това е особено важно за начинаещ музикант. Има много повече неща от характерния тон на този или онзи инструмент. Според мен, по отношение на оборудване, за всеки инструменталист нещата започват с подбора на инструмент/и.

Редактирано от blr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По реакцията ти личи колко си се научил да свириш за 2години и половина......

Макса, човек, макса.

Защо ли ми звучи като вакса човес вакса

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.