Jump to content
Българският форум за музиканти

Симулация на педалче


Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Намерих един семпъл на истинския педа, и изсвирих(поне се опитах) цъщия риф през симулатора.

 

Обърнете внимание, че оригинала е записван през истински усилвател, а моя през симулация на друг усилвател, в оригинала адаптера е единичен на стратикастер(много различна характеристика), а аз свиря на бридж адаптер на Пълдин.

Също така рифа е блуз-ритъм, и свирещият го е изсвирил доста по-динамично и отчетливо от мен. Все пак, мисля, че има много голяма прилика в характера на звука.

 

Оригинал

http://media.putfile.com/Original-20

 

Симулация

http://media.putfile.com/Simulator

http://media.putfile.com/Simulated

Как ви се струва на вас?

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 43
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ето това е по-добре и повече се доближава (до колкото е възможно) до истинския звук. Драйвът му е много обаче :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, май наистина пак се поолях с драйва. Но не забравяй, че човека, който свири оригиналния семпъл свири с по-изразена динамика от мен. Това също е от голямо значение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
ама ми напомня

на стария ми Зуум 505, а това определено не е на добре

Предполагам, че ти прилича на зуум в първите семпли, заради тона(има малко пресищане в ниските честоти). Като динамика, обаче се различава доста. Обърни внимание, при какъв гейн има динамика. Можеш да го сравниш със зуум-а като просто запишеш рифа с него, и после си сложиш пръста на говорителя, за да видиш кое как го движи.

 

Всъщност това, което ми харесва в симулацията е тази Маршалска "хапливост" особено при свирене на кварти. За да я постигна, доста време се пулих над изкривяващия тракт от схемата, и накрая се досетих откъде идва. В интерес на истината в документацията за симулация, която съм изчел засега, никъде не беше спомената тази тънкост.

 

Другото, което ми харесва, е че при максимален гейн, симулацията има около 10 децибела динамични пикове, което е много добре. Повечето педалчета дори в гитар риг стават с динамика като бял шум(никаква) на повече гейн.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евтиме, тона можеш да го оформиш много лесно 1 към 1 с всеки тон, не те знам какви плъгини ползваш, но steinberg freefilter съвсем успешно си копира тона от един семпъл на друг, единствената уловка е да имаш сигнал който е сравнително линеен в целия диапазон зада може филтъра единствено да реже тей като буустването определено не е желателно.

 

Примерно в тъмните векове (през 1996-1998) съвсем 1 към едно съм вадил звук тип Pantera - Far beyond driven с зуум 505, респром и микрофон за 15 лева. Сега чесно казано ми се струва по удачно да си докараш някакъв хубав твой си звук отколкото да копираш нечий.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... пък и Драйвмастера едва ли е тона, който си заслужава копиране :)

Нема лошо, важното е тресня и любознателност да има. Така въри света напред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо не давате директните линкове към МР3 файловете? Че ми писна с тия измислени сайтове и странни медиа плъгини... Page Source -> Search -> mp3

:beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Примерно в тъмните векове (през 1996-1998) съвсем 1 към едно съм вадил звук тип Pantera - Far beyond driven с зуум 505, респром и микрофон за 15 лева. Сега чесно казано ми се струва по удачно да си докараш някакъв хубав твой си звук отколкото да копираш нечий.

ЕЕЕЕЕЕ Пич, аре помисли си пак дали си извадил такъв звук със зуум 505 а??? То ако зума въобще можеше да извади подобно нещо нямаше да е сред най-посредствените процесори!!! Айде със здраве!!

А доколкото симулатора, мисля че горе-долу го вади звука, но има твърде много шум и звучи малко плякащо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Примерно в тъмните векове (през 1996-1998) съвсем 1 към едно съм вадил звук тип Pantera - Far beyond driven с зуум 505, респром и микрофон за 15 лева. Сега чесно казано ми се струва по удачно да си докараш някакъв хубав твой си звук отколкото да копираш нечий.

ЕЕЕЕЕЕ Пич, аре помисли си пак дали си извадил такъв звук със зуум 505 а??? То ако зума въобще можеше да извади подобно нещо нямаше да е сред най-посредствените процесори!!! Айде със здраве!!

А доколкото симулатора, мисля че горе-долу го вади звука, но има твърде много шум и звучи малко плякащо.

Eеее пич, ти прочете ли първата част от поста ми? Няма кво да мисля по добре тей като за разлика от теб знам за какво става въпрос.

 

Сега ще кажеш и че ТОВА не е зуум 505. Малко е кофти звука, но това е записвано пак по това време с почти същия сетъп.

 

Доста трагична правена китара -> зуум 505 -> респром -> ПЦ микрофон -> микрофонен вход на звукова карта за 10$

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Примерно в тъмните векове (през 1996-1998) съвсем 1 към едно съм вадил звук тип Pantera - Far beyond driven с зуум 505, респром и микрофон за 15 лева. Сега чесно казано ми се струва по удачно да си докараш някакъв хубав твой си звук отколкото да копираш нечий.

ЕЕЕЕЕЕ Пич, аре помисли си пак дали си извадил такъв звук със зуум 505 а??? То ако зума въобще можеше да извади подобно нещо нямаше да е сред най-посредствените процесори!!! Айде със здраве!!

А доколкото симулатора, мисля че горе-долу го вади звука, но има твърде много шум и звучи малко плякащо.

Eеее пич, ти прочете ли първата част от поста ми? Няма кво да мисля по добре тей като за разлика от теб знам за какво става въпрос.

 

Сега ще кажеш и че ТОВА не е зуум 505. Малко е кофти звука, но това е записвано пак по това време с почти същия сетъп.

 

Доста трагична правена китара -> зуум 505 -> респром -> ПЦ микрофон -> микрофонен вход на звукова карта за 10$

От зуум до зуум има разлика. А тва просто е върховно дето си го постнал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Да, бива си го, само че звучи 2 пъти по-динами1но заради барабанките(поне така мисля).

 

Ето и семпъл с ма-а-лко по-малко гейн.

http://media.putfile.com/attempt1dirty

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.