Jump to content
Българският форум за музиканти

Симулация на педалче


Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Тоя звук му липсва каквато и да е динамика - ако отворите файла с някой редактор ще видите че китарите са като нивелирани - това е понеже тогава слушах прекалено много Пантера :cheers:

 

Зуума е ползвам колкото да вкара кривоч - цялата работа идва от наличието дори на смотан говорител който да придаде някакво налягане на звука и фрии филтъра - той буквално им дере кожите на звуците, и после в зависимост от материала на който се прилага някой път успява да пресъздаде звука на 100%.

 

Има доста такива ефекти които имат опция да "научават" и после да прилагат даден звук но по мое мнение нито един от тях не работи на половина добре колкото фрии филтъра, нищо че от 6-7 години не е мръднал.

 

Даже скоро правих някакви опити да имитирам семплите които са на сайта на кранк - съкравтиранта ми не успя да чуе разлика :cheers:

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 43
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

Хахахахааа Не се обиждай, ма тва няма нищо общо с пантерския звук като цяло!! :cheers: Иначе рифовете са яки :cheers:

Редактирано от EmchoDT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:headbang: Просто няма начин да се засегна от тебе, не се засягай :cheers: Никъде не съм писал че това е "пантерския" звук :cheers: Почни да четеш и да мислиш над прочетеното... и ако ще се правиш на разбирач поне давай някакво покритие на мнението си :cheers: Празните приказки не вървят :cheers: Порастни :cheers:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Примерно в тъмните векове (през 1996-1998) съвсем 1 към едно съм вадил звук тип Pantera - Far beyond driven с зуум 505, респром и микрофон за 15 лева.

Айде бе!! По-добре ти си чети постовете!! Аз не казвам, че съм някъв супер разберач, но и не се хваля!! Аре със здраве!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен симулацията на ДрайвМастър (всъщност симулацията на Маршалски звук по принцип) на Евтим си е направо отлична!!!

Е, кабинет-симулатора може да е малко по-добре, но това си е кореция изцяло за EQ.

Шума също е проблем, но това си е от звуковата карта на пц-то...

 

LOE , пък направо изтепал рибите с тоя звук от zoom505!!! Бравус, момко. Достоен защитник на зуум си ти! Тоя фрифилтър работи ли в реално време и колко е детайлен? С други думи EQ ли е или fast fourier transform?

Не разбрах само защо ти трябва говорител и микрофон за някакво си налягане? Според мен драв + freefilter и си готов..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами микрофона и говорителя компресират звука, освен това говорителя придава звуково налягане което се улавя от мембраната на микрофона - това е нещо което спикър симулатурите не могат да пресъздадав - те копират само честотната характеристика.

 

И не съм защитник на зуум - според мен даже са много зле :D Но цялата работа със тоя стария респром звучете много странно - това което излизаше от зуума нямаше нищо общо с това което се чуваше от респрома, което от стоя страна нямаше почти нищо общо с това което микрофона улавяше :P Всичко беше резултат на мноооого експерименти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да добавя, втората, малко по успешна имитация на кранк

 

http://gdtest.hit.bg/krank2.mp3

доста добре е :P има живинка :D ама ми се струва че бая нойз редъкшън е яло :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо даже, оставил съм го с всичкия шум - това което чуваш е дело на мп3 компресията, просто самия звук на оригиналния кранк си ги има тези много специфични високи които като се кодират и свистят все едно нойс гейт ги яде. Това в микс няма да се чува, тей като тия честоти се намалят и се скриват в микса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами микрофона и говорителя компресират звука, освен това говорителя придава звуково налягане което се улавя от мембраната на микрофона - това е нещо което спикър симулатурите не могат да пресъздадав - те копират само честотната характеристика.
За компресирането съм съгласен, то може и да се симулира със софтуерен компресор. Това за звуковото налягане обаче не го схванах ;)
И не съм защитник на зуум - според мен даже са много зле
Е, показа че и zoom505 може да звучи добре, това според мен е достатъчно.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

охо Налбантов отдавна беше записал едни неща с зум 505(тоест Лое не е пьрвият изкарал добьр звук от него)

аз сьщо сьм вадил приятни звуци с него

вьпроса е че повечето от фабричните му настойки не струват(поне половината не ме кефят)

доста е подценяван - макар че естествено е далеч от вьрха на сладоледа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.