Jump to content
Българският форум за музиканти

отпечатване на надписи върху панел


Recommended Posts

Някой пробвал ли е да си прави надписи с принтер и трансферна хартия върху панел на различни handmade устройства (усилватели, ефекти).

---

Примерно върху алуминиева плочка или профил с прахово боядисване, или неръждавейка или някакъв плексиглас, т.н.

Добре ли е да се лакира с УВ лак или нещо друго после?

---

Същото нещо го мисля и за изработка на платки, четох за някава домашна система с гланцирана хартия и после отпечатване на мастилото от лазерен принтер с.. ютия :), после ецване, но предполагам т.нар. трансферна хартия е по-добър вариант.

Попаднах на постове, където хората си правят фанелки с такава...

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става, но не добре. Може би ще стане ок ако е алуминиева и с шкурка я зажулиш да стане "бръшед" за да хване добре мастилото и да не разлива. Аз процедирах със прозрачно самозалепващо фолио, можеш да видиш някъде из темите моите "камиони". Принтваш, лепиш и отгоре още един пласт залепяш без печат, за да пази печата и за гланц. :drummer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, ще видя темите :)

A някакви впечатления за това:

http://www.geoprint.bg/bg/photo.html

тампонен печат или pad printing, което се използва фабрични продукти

---

все пак, експерименти с лакиране за запазване на мастилото?

това за "бръшед" си го пишеше в "технологията" за правене на платки - пренос на отпечатъка от принтер

---

С лепенки, честно казано не ми се занимава изобщо... измислена работа

По скоро бих си играл да го надпиша на ръка с перманентен маркер, за да си е уникално и handmade :)

п.п.

абе добре изглежда, даже много възможности отваря,

http://forum.muzikan...__fromsearch__1

ама не знам, иска ми се да се да не е лепенка

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами принципно с тампонен печат ще стане, ама пак ще пада ако не се пръсне отгоре. Няма нищо вечно. С лепенките става екстра. Даже много. Ето ти малко мега-бутикови педалчета с лепенки http://www.guitareff...com/sobbat.html

Ето го и моя вариант http://img845.images...81/17211283.jpg На живо е още по гот :greenangel:

 

П.С. гледам че си намерил единия вариант. Виж и другия с прозрачното е също куул.

Редактирано от bluelemon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става въпрос само за черно бял печат, буквички, цифрички, скали на врътките, супер минимал.

Няма да има големи площи с мастило.

На принципа на тампонния печат няма ли да стане и с тази така наречена "трансферна хартия"?

Фотополимерното клише го дават няколко хиляди копия, на мен не ми трябва чак толкова :)

но ако пък става добре, бива.

---

Предполагам трябва да се пробва с различни мастила и лакове отгоре, но и точно за това питам, ако някой е намерил добра комбинация.

А аз и принтер нямам, може да си взема някой ден :)

Не знам дали да е лазерен или мастиленоструен, какъв да е за да може да работи с подходящите за целта мастила (преносен печат върху панели, платки)

п.п.

сега ми дойде на ума - "лакирано" с тънък прозрачен плексиглас отгоре, но много детайли

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се много за офтопика :blush: ,но може ли да попитам bluelemon ,откаде мога да си взема такива кутийки,които ползуваш за ефектите. Ако не е тайна де. Извинявам се отново :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това:

attenuator.jpg

 

е с трансферна хартия от книжарница Дедал

Не достатъчно добър метод, но пък си има своя DIY чар.

 

Отдавна се каня да направя тема за повечето възможности за направа на надписи на кутия, но не ми остава време. Някой ден като ми дойде музата ще направя една готина темичка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехе, мерси. Точно твои неща гледах тези дни и качеството на изработка е beyond handcrafted :)

a другите надписи, ситопечат при специалисти?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

a другите надписи, ситопечат при специалисти?

 

Да, при специалисти, защото не всички, които се занимават със ситопечат са такива. Това разбира се ако ги убедиш да ти ударят единична бройка и ако можеш да преглътнеш цената.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоест, в някой печатници може да се окаже, че качеството не е кой знае колко по-добро от вкъщи, с трансферна хартия,

подходящо мастило и може би лак?

---

Айде де, издайте от кухнята. Може ли мастилено струен принтер тонера му да се напълни с черно мастило за тампонен печат, после да се сложи във фурната на 100 градуса или нещо от сорта :)

Прахово с безцветен лак ще хване ли върху мастило, (то и тук за някъкъв микроскопичен детайл кой знае дали ще се занимават)

Също прахово безцветно върху фабрично прахово хваща ли... 100 неща ми идват да питам..

---

@Gregg - неръжд. с лазерно рязане по изгодно ли излиза? (със сигурност надписа няма да падне :))

Защо не електролитно маркиране?

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може ли да попитам bluelemon ,откаде мога да си взема такива кутийки,
Ей от тази фирма http://www.electroninvest.com/ Редактирано от bluelemon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може ли да попитам bluelemon ,откаде мога да си взема такива кутийки,
Ей от тази фирма http://www.electroninvest.com/

Да не затапвам информацията ^

---

След лутане по нета, изглежда качественото печатане върху метал, предполагам и върху прахово боядисване, си е пипкава работа.

Засега фаворит за здрав минимал дизайн на панел - лазерно гравиране. Не знам кви странични ефекти може да има при вариант прахово

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяка технология си има странични ефекти. Всичко е до възможността да убедиш хората които ти правят панелите да ти ги направят като хората. Има фирми които колкото и да ги убеждаваш, че това е много важно за теб, пак се насират. Казвам го от личен опит. Дори и при гравиране с лазер. Друг е въпросът, че някои фирми, да кажем по-добрите, се учат от грешките си и вече не ги повтарят което мен ме радва :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.