Jump to content
Българският форум за музиканти

EMG на Washburn N2


eodred

Recommended Posts

Та колеги имам запитване, защото ми е мерак да си сменя 1-ния адаптер на китарата. Washburn-a ми е с преден Washburn pick-up и заден Bill Lawrence. Аз искам да сменя Washburn-a и да попитам дали е възможно да го заменя с EMG 81 или 85 примерно, защото гледам, че са активни и им трябва батерия, а моите са пасивни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е, но нивото на сигнала между пасивния и активния адаптер ще се различава много.

Редактирано от Yo The Real
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени само нек адаптера с някой по-качествен и си готов.

Няма никакъв смисъл да слагаш активен ЕМГ.

Просто трябва да намериш добър нек адаптер, с който да окоплектоваш БЛ-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Сигурно е така.

При мен е в комбина с Димарзио Хъмбакер фром хел. И съм доста доволен и не смятам да я развалям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за съветите. :) Мисля, че ще остана на пасивни, но все още се чудя какъв да взема. Свиря Металика основно (и то много сериозно 20-30 песни) и по-малко Мегадет, Сабат и др. и малко рок, но мисълта ми е за здрава жица да ми помогнете кое да избера с какво да сменя Washburn нек адаптера. Мерси предварително! :)

 

П.П. А да и днес я отворих китарата Лорънса съм се заблудил, че е активен. Моя грешка извинете. :)

Редактирано от eodred
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравата жица не идва от нек адаптера.

Ти вече имаш БЛ на бриджа, екстра е за здрава жица.

Просто трябва да сложиш равностоен адаптер на нека.

Няма проблем да се свири Металика с пасивни адаптери.

 

След време ще си вземеш друга китара, която да е с два EMG 81 - 85.

На този Уошбърн просто му смени нека с Димарзио или Сеймър Дънкан(за нек).

Това е най-разумното.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Уроци ли ?! Дръжки! Слушайте сега може да съм набор 94 ама мога да ви кажа, че ако не харесвате музиката, която трябва да я пеете, просто няма да можете да я изпеете :yes: ! Аз лично съм фен на Хетфийлд :D и мога да ви кажа, че мога да пея и чисто и да се дера, като дрането не ми е абсолютно никакъв проблем, докато с чистото имам лек проблем, породен от притеснение :D . Не всички инструкции дадени в началото на темата са верни - защото примерно при мен бирата има само положителен ефект :D на 3-тата вече има не Whiskey in the jar ами It's my life и Wanted dead or alive. Другото което мога да препоръчам е ром, ама така да не се оливате само по 100-150 мл max, че да не почнете да си забравяте текстовете :D . И да не кажете, че съм битов алкохолик ето да ви покажа как процедираме с моята група ( свирим основно Металика около 20 парчета имаме), а да пропуснах аз съм беквокал :D :

1.Събираме се аз и вокала, пием ром и разпяваме с пианото

2. Идват китаристите да загряват

3. Идва барабаниста

4. Хващам баса

5. KILL 'EM ALL, BLACK ALBUM ...

Аз лично пея 3 песни като лийд- Hit the Lights, Paraniod, Ace of Spades и мога да кажа на сега започващите да пеят, че трябва добре да загряват ако пеят такива песни да не останат без глас. И специално за Kiril T., според мен screama не е най-атрактивната техника на Джеймс, според мен той сега пее доста по-добре от преди."

 

 

 

-----------------------------------

 

 

Въпрос към напористия младеж -това горе е цитат от твой коментар на 22.02. -последно басист ли си или китарист?

Или задаваш въпроси да има ей така кой да отговаря и да се намираме на приказка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бил Лоурънс имат и модел подходящ за нек позиция - L500R.

Едната ми китара е със сет L500XL и L500R и нямам грижи. Звучат прекрасно, равномерни са като нива, а и естетически изглеждат добре, защото са еднакви.

Не на последно място е и цената, която е по-ниска от тази на останалите адаптери от висок клас, които бяха изброени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голямо благодаря на всички, които писаха по темата. Помогнахте ми много, а относно това на какво свиря :D от 3-4 години на китара, от 3 на бас и от година насам и пропях :D . Песните на Металика повечето знам и да ги свиря и на бас и на ел.китара и да ги пея. Не знам защо толкова много хора ги бърка на какво свиря, понеже rockfire не е 1-вия, който ме пита. А въпросите не са така между другото, защото наистина ми е интересно да разбера какъв пикъп е удачно да си сложа, когато събера пари. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Косьо, абе хвани си баса за постоянно бе! К'во се занимаваш с тия китари. Виж какви проблеми създават. Адаптери, пасивни, активни....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.