Jump to content
Българският форум за музиканти

Anonymous records


Recommended Posts

Не че се интересувам особено от темата (всъщност точно обратното), но все пак мисля, че всички групи, които смятат да участват, вече са си направили изводи и са си решили дали офертата ги устройва.

 

@valitchy

Не знам откъде черпиш информацията, но ако е достоверна, намирам за забавно, че хора, толкова сериозни в бизнеса (консултантски услуги, анализ и тн. http://business-stru...ons.eu/?lang=bg ) са толкова млади. Само така!!!

l.jpg

 

Разбира се може и да бъркаш човека (съвпадение на имена например, ти си знаеш), но пък лейбъла наистина би следвало да даде някакви координати

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 147
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Контакти сме дали, най-малкото лично съм прозвънил всяка група, която е обявена за участие, за да ги поканя на среща.

 

Случва се да има проблеми, никой няма да свири по задължение, така че проявяваме разбиране.

 

Валичи, работа търсиш ли, такова старание и отдаденост не съм очаквал от екипа, камо ли от някой извън него :)

 

Марто, реакции като повечето в тази тема показват, че чалга културата е на по-високо ниво от тази в алтернативните среди. Ако тръгнеш да правиш нов лейбъл за маанета ще бъдеш посетен от "асистентите" на Митко Пайнера, а тук това не е нужно, имаме си достатъчно хора, които да сипят отрова без никакво основание. По типично балкански маниер и тук властва мантрата "ти ли точно ще създадеш нещо/промениш нещата?"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) ^ така е, прав си, но тези младежи си имат и родители, роднини, познати, приятели и т.н. Самият Стоян уточнява на страницата във фб, че нямат собствен сайт, собствен майл /което е абсурдно/ и ползва субдомейн от второ ниво към горепосочения, доста е несериозно. Информацията ми е само и единствено от интернет, толкова са навързани сайтовете и всичко, че чак е плашещо...

 

Искам да подчертая, че нямам враждебно отношение към "Анонимус рекърдс", напротив, бих искала да се състои реално и сериозно прослушване от меценати и хора с положително отношение към музикалния живот и развитие в България. Но, за сега, съм песимистично настроена към това прослушване, поради изброените причини от всички съфорумци, които писаха в темата. Всички знаем кой е Ричард Брансън /Virgin Records/, а е имал едва основно образование, пък ето го сега до къде е стигнал, така че, има вероятност, един млад и находчив българин, да успее в подобен род бизнес, все от някъде се тръгва /Стоян е тръгнал от 2005 г. с организиране на забавления "Бой с възглавници" едва 18 г./. Препоръката ми е да има представяне на хората, които са се заели с това, малко повече подробности, особено за членовете на журито, критерии за оценяване на явилите се групи, бъдещи проекти, но по-сериозно, защото това с пурите и уискито...

 

едит: всеки си има глава на раменете и си преценява, така че повече информация би било наистина от полза за всички, за да си имаме доверие.

Редактирано от valitchy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове! За да се спрат всякакви брътвежи тук, теглете един потребителски кредит .С него финансирайте няколко имена, които вие си изберете.Всеки може да ви изпраща песните на мейл, след като нямате пари за сайт.И после се опитайте да си върнете кредита с продуцирането и мениджърството.

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Господи, за 2 седмици станах по-известен от всяка група, която се явява на това прослушване :D Не знаех, че има мой снимки из нета пък било и от преди 6 години :) С всичкия трафик генериран към този сайт най-вероятно по ключови думи моето име вече това ще е топ резултата. Живи и здрави, всеки преценява какво да прави. Нямам нужда от съвети как да ръководя която и да е от компаниите си, но благодаря за загрижеността.

 

Не е важно колко време си изкарал на този свят, а какво си правил през него ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми радваме се , че сме били полезни!!! Успехи с ръководенето на компаниите и ако с нещо можем да помогнем (трафик, съвети) само пиши!!!

 

. Когато се отиде в един клуб в Берлин няма значение от къде сте и дали музиката ви се харесва на собствениците, а какъв е шансът да напълни заведението и какви са очакваните приходи и рисковете свързани с тях. В този ред на мисли за една група се прави концерт както в София така и в Берлин- по телефона.

 

Само един съвет, преди да говориш за букинг на гигове в Берлин или на подобни места, поне се пробвай да го направиш веднъж. Разбирам ти ентусиазма, но предвид че се прехранвам със свирене на китара от доста години и по тези места, ще трябва да те разочаровам, че трудничко става с обаждания по телефона, особено ако никой не е чувал за теб. И ако за групите все пак са предвидени пари :) (или поне пътни)

 

Поздрави и всичко най!!!

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@kolio_k в предишния коментар ти писах, но днес видях, че Анонимния - Стоян, някак си е излязъл и става леко объркано. Исках да кажа, че няма грешка за човека, който стои зад всичко това. Това точно е лицето от снимката, акаунта в майспес е регистриран с uniquebg@gmail.com, емайл-а на административни контакти на "Бизнес-солюшън....", абсолютно са идентични, което означава, че шмекерува за повечето неща. Нямал майл, пък се регистрира по форуми - как без поща? А защо се крие? Човек, който се крие няма читави намерения - така си мисля. Плюс това не бива да се поощрява човек, който спекулира и лъже, само защото е млад отличник от математически факултет, трябва да си служи и с коректен подход.

 

Един въпрос към Стоян Атипов: собственика на рок клуб Angel Heart баща ти ли е? Ти ли си големия му син?Мога да разбера и от гугъл, но по-добре ти си кажи, за да не си мислят групите, че има прослушване.

 

Като диджей се изявява собственика или големия му син, които макар и непрофесионалисти, определено са на „ти” с музикалните претенции на клиентите си

 

В случай, че си ти, това отговаря на всичките ми въпроси. :) Вярно, че е криза, но не е честно да се спекулира с хората, които се вълнуват повече от музика, отколкото да се нахранят, но и това ще е до време.

Всъщност, съмнявам се, че ще има повече отговори от топикстартера..

 

Успех на всички бизнесмени - бъдете почтени!

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е, че има такива теми в които всеки може да си почеше пръстите , само че нищо положително отново няма да се случи за българската музика , а колкото до чалгата , аз започвам вече да се чудя кое е чалга и кое нее ! Със сигурност уж по простите чалгари нямат подобни форуми в които да обсъждат такива теми, понеже разбираш ли нема ляб и трябва да си чешим езиците някак. Докато ние се разберем , хората пари направиха и ходят по почивки на бахамските острови , пука им , че големите джаз, рок , и метъл музикатнти ги мислят за селяни.

 

Както каза един много известен джаз трумпетист в кавички : Един джаз музикант отишъл на лекар със запек и лекаря му предписал хапчета , само , че не му действали , след това му преписал 2-ри , 3-ти не помага нищо. И лекарят го питал - Абе ти какво работиш ? Ами джаз музикант съм! Ааааааа, ясно ! Вземи тея 5 лева и отиди хапни нещо и тогава ще ти мине запека

 

Та така малко се отклоних ама това исках да кажа , че "великите музиканти" седим тука и пишем в някакви безмислени теми и някакви безмислени лейбъли си мислят , че ще изкарат някакви безмислени кинти които ги няма по тези географски ширини, понеже всичко е в другия бранш и проблемите там не са толкова музикални , а по скоро дали някой ( я ) не си е сложил от опасния френски силикон или каква лъжа да кажем по телевизията , че да си вдигнем малко рейтинга и така. се получава за жалост. Музикантите праят пари от селска работа, а селяните праят пари от музика. България = Пародия !

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

valitchi, доста хаотично построена теза, но не съм този, който има право да съди за това след като самия аз не се изразявам особено ясно от което идват и много от недоразуменията.

 

Профилът в myspace, който си намерила е личен. Регистриран е с личен мейл и т.н. Тъй като на myspace му мина модата с появата на FB се прехвърлих там, но тъй като всички знаем каква краста и загуба на време е предпочетох да го изтрия. Затова и нямам профил там. Профилът и снимките от myspace са от преди 5-6 години и честно казано се разсмях като ги видях, спомних си, че и аз съм бил млад :P

 

Относно контакти с нас на страницата на лейбъла във FB има няколко пъти посочен мейл - anonymous@business-structure-solutions.eu. Регистрацията във този форум е направена с него и мисля, че е настроен да бъде видим. Ползваме домейна на business structure solutions, защото една от услугите на тази компания е консултация на стартиращи бизнеси (бизнес модел, план, процеси, техническо осигуряване и т.н) поради което и аз самият съм намесен в лейбъла. Предполагам до средата на март ще можем да се похвалим с някаква бета версия на сайта, защото се прави като платформа, а не просто като информационна брошура въпреки че очевидно към момента има нужда точно от такава. Наша грешка. Телефон избягвам да давам, защото в по-голямата част от деня сме на срещи и не отговарям. Въпреки това всяка от групите го има, защото лично съм прозвънил всяка една, за да ги събера на една организационна среща ден след като изкарахме имената на участниците. Част от групите си го ползват. За останалите мейлът е достатъчен за запитвания, проверяваме го редовно и очевидно достатъчно хора са го разбрали и пишат, когато можем отговаряме.

 

Мейлът за административни контакти на BSS се съмнявам да е моя личен, но зависи какво са правили хората от IT.

 

Роднинска връкза със който и да е в клуба нямам, избрахме го, защото е в центъра а и моите лични впечатления от преди това са положителни. Ако вземеш да дойдеш да видиш на живо за какво става въпрос вместо да разследваш из нета и да разобличаваш световния еврейски заговор срещу България ще можеш да се запознаеш с мен (Стоян, въпреки, че май вече знаеш повече отколкото аз самият), Иван (другата половина от стартовия състав), собственика на клуба, големия му син, охраната, промоутърките, озвучителя, групите и който още пожелаеш.

 

Надявам се, че това те успокоява, че не шмекерувам и не се крия, просто си управлявам каналите за комуникация. Не е яко на личния си мейл да получавам неща за работа или пък на този, който е предвиден за ВА проекти да ми се пише с въпроси за лейбъла. На ден получавам сумарно по 70-80 само по проектите, които са актуални и сама можеш да прецениш ако не разделям какво мазало би се получило и дали бих могъл да намеря нещо старо, а често се налага.

 

Не знам каква е тази злоба, с която изливате всичко това по адрес на хора, които не познавате и начинание, което дори не е имало шанс да се докаже. Това си е ваша работа, но ще ви помоля поне като пишем нещо някъде да го четете- това е отговор на вашия въпрос. Не сме очаквали кой знае каква подкрепа, дори бяхме подготвени за заяждания и философстване, но се надявахме, че като отговорим на всички въпроси ще се спре Уви това вече се превърна в кръстоносен поход срещу нас, а въпросите и обвиненията стават все по-безумни. Един ни предизвиква на "публичен диспут", друг ни обвинява, че сме собственици на клуба, трети ни очерта минимум 10 000 чиста печалба (чул те Господ), четвърти ни прати на море и т.н Ако исках да си изкарвам парите с престъпления нямаше да си скъсам нервите и задника от работа в продължение на един месец, да забъркам толкова народ и да си напляскам името навсякъде. Има си кредитни карти, банкови схеми, пробойни в публичната администрация и какви ли не други далеч по-лесни и доходоносни начини да се правят пари, които са технически достъпни за "млад отличник от математически факултет" ако е решил да се храни с измами. Аз лично предпочитам честната работа да слага хляба на масата ми.

 

Също така се надявам, че след толкова обяснения и отчети най-после ще се спре с безумните обвинения. Искаме да правим бизнес и искаме да го правим отговорно. Както неведнъж казах, а надявам се и доказвам с поустовете си, не търсим конфликт с никой. Сами преценете как влияят подобни спекулации и обвинения на това, което се опитваме да направим, а и на нас самите. Работата е много, времето е малко, а ние както виждаш се опитваме да угодим на всички и колкото и грешно да изглежда като стратегия ще продължим да го правим, защото качествено изпълнение е това, към което няма база за критика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако си беше създал честен имидж, нямаше да се стигне дотук. Ако се беше възползвал от съветите на домейна на фирмата по бизнес консултинг, може би щеше да изградиш по-добро представяне тук :) Аз още 3-4 страници назад ти казах че всички твои отговори единствено генерират все повече въпроси. Оттук нататък дори да си честен и да направиш всичко точно като света вода, у хората, прочели писанията ти тук ще остане едно такова кофти усещане спрямо свързаните с твоята личност дейности.

 

И да, вече конкретния въпрос е - абе кой всъщност си ти и на кого си човек, за да е ясно всичко... в началото бяхте група благородни ентусиасти, сега се оказва нещо под крилото на някой :) Също е редно когато работиш под шапка, да изпишеш коректно името на фирмата, за да може хората, които се интересуват кое как защо, да видят какво има в търговския регистър за нея.

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де...аз се обърках вече. От толкова много глупости не разбрах всъщност идеята на анонимните каква е? След като сте избрали 20 групи от 32 за какво правите "Прослушване" ? Какво ще се случи след това прослушване? Какво ще ги правите групите? Ще им уреждате участия и ще им продуцирате албума ли? Изобщо не разбрах какви са ви намеренията.

 

Разлика между Event Manager и Label от земята до небето...

 

Само е ясно, че с парите от прослушването искате да направите репетиционна...така ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам каква е тази злоба, с която изливате всичко това по адрес на хора, които не познавате и начинание, което дори не е имало шанс да се докаже.

 

Въобще не става въпрос за злоба. Проблемът на хората (доколкото е проблем) е в това, че не даваш достатъчно информация. Последният ти пост, лично за мен е достатъчен. Тоест хората, които трябва да имат контакт с теб го имат (а ако го нямат, вече от тях си зависи да си направят изводите). Проблемите ти , доколкото ги имаш (надали) се дължат на собствената ти мълява оферта. А тя звучи общо взето така

 

Решихме да си направим лейбъл (неизвестно кой)

Ще правим прослушване (с мъгляви и сериозно неопределени цели и неизвестни резултати)

Нямаме стартов капитал, за целта ще използваме приходите от прослушването (?)

 

Последният ти пост е доста по информативен и вече всеки може да си направи изводи дали офертата го устройва.

 

Аз ти пожелавам успехи и дано постигнеш каквото си си наумил!

 

А по нататък ще се чуе докъде я е докарала инициатива

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То е ясно какво ще се случи!Ще направят първия конкурс.Ще съберат 1000 лв . , които до никъде няма да им стигнат .Най-много да идат и в още някой град и там да направят подобно нещо . И ще се чупят :) Такива неща се правят с пари !И то с много пари!Няма бизнес , който да не стартира с някакъв капитал .После нека ми говорят , че в България всеки пречел и само чалгата успявала.

Редактирано от enuffZnuff
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.