Jump to content
Българският форум за музиканти

Diy ел. китарка от Patzo


Recommended Posts

  • Отговори 49
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Впечатлен съм. Особено от грифа. Много ще се радвам, ако ми се отвори възможност да я разгледам и пробвам.

Поздравления!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

travelcaster2 - въобще не бях забелязъл, че съм обърнал нек адаптера досега все китарите са ми били със отворени адаптери и не съм се заглеждал в други с тип капачки като лесполите - всъщност той самия адаптер не е обърнат а само шестограмите които минават през него. Тъй или инъче ще правя сигурно нови по-високи капачки и ще коригирам грешката.

За пробване няма проблем само да дооправя този проблем с ниските адаптери.

 

Един въпрос към тези които са използвали Tru oil - тялото въпреки че е изсъхнало смърди още на Tru oil (неприятно малко) - кога минава този ефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пушпулът явно е, за да променяш фазата, но погледни http://forum.muzikan...__fromsearch__1 тази тема на Никифена, интересна беше за мен, изясни ми се поляризацията на намотките (начало, край, както и Север, Юг). Аз свързах на една китарка пушпула на true bypass, т.е. игнорирам волюм и тон потенциометрите и подавам сигнала от адаптера направо на ЦК ключето. Звукът стана по-силен и ясен.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво! За първа китара е супер. Явно си много сръчен.

Впечатлен съм от главата на грифа.

 

Използването на една дъска за тялото крие рискове, Проучи въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евалата човек, супер е станала китарката.

Преориентирай бизнеса от дограмо-изграждане към китаро-строене :)

Поздрави,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пуш пулът разделя на единични адаптери. Свързани са правилно - единия е дънкан тъй че цветовете на жичките са като на схемата а с другия си имаше упътване за цветовета на кабелите.

Използвах цяло парче за тялото защото на такова попаднах на търг в ebay. Е можеше и с две да го направя - то времето ще покаже дали ще има проблеми (от пича който го купих от ebay трърдеше, че го има от 6 години в работилницата си).

То че ми е първа китара първа е - ама толкова клипчета изгледах в yourtube, че имах чуството ще вече съм правил такава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предотвратява евентуални усуквания и измятания. Не е задължително, има доста примери , но е по надеждно.

Е той грифа в случая си е от няколко парчета. А леки деформации в тялото не знам дали биха били фатални.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала!Много се кефя на такива ентусиасти.Добра работа.Единствено етикетчето на капака на електрониката малко разваля нещата(според мен). :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това на капака се наложи понеже тръгнах да гравирам директо надписа върху капака ама го развалих нещо и направих това със вграденото кленче в капака.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.