Jump to content
Българският форум за музиканти

Dist/Overdrive ~50лв


Ev1L4o_

Recommended Posts

Здравейте пичове!

Пише Ви прост басист. Изпадна ми 1 ел. китара(свирил съм и преди споко :) ) и искам да си взема 1 ефектче до 50 лева на беринджърите, но незнам кое точно. Става въпрос за Bullet strat-търите. Ще се свири на басово кубе.

Спрях се на Бос поправките - Heavy Metal и Ultra metal(ХМ300 и тн.).

PS: Знам, че тези са пълни боклуци и е по-добре ДС-1, но мен ми трябва е така да си чеша крастата с арпежи, главно свиря на бас.

ПС: Моля изборите да са от този сайт : http://www.thomann.de/de/cat.html?gf=verzerrer&oa=pra

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не просто дадох тоя сайт, че има по-голям асортимент, пък и него разглеждах в този момент. Тоя моделър пише, че става и за бас. Аз имам 1 бас овърдрв, но едвали ще вади звук на високите честоти. Също така гледам в Томана най-продавания беринджър е Heavy Metal-а

Редактирано от Ev1L4o_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако питаш мен стой далеч от ефекти Behringer.Дай още толкова отгоре,но поне ще е качествено.Нищо против фирмата нямам,дори имам няколко техни работи и съм изключително доволен,но ефектите им са възможно най-долният клас.Аз имам FD300,за парите супер,но качеството ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От втора ръка ефекти съм патил - изгарят и с втора ръка вещи не се занимавам + това съм написал :

PS: Знам, че тези са пълни боклуци и е по-добре ДС-1, но мен ми трябва е така да си чеша крастата с арпежи, главно свиря на бас.

 

Четете все пак. Китарата не е кой знае какво да хвърлям 1/2 от цената й за ефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам Behringer TO800 (менте на Ibanez Tube Screamer) и съм доволен. Верно, пластмасов е, ама за парите си (~60 лв. нов с гаранция) е перфектен и обажда добре. Според мен Behringer-ите са перфектни точно за чесане на краста - вадят приличен звук и, ако в един момент ти писне, не си се набутал с една шапка пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То не е менте берингера,а е по евтин,защото е пластмасов,политика на фирмата явно,за домашни условия става,босовете (от метална сплав) държат на тормоз като ги настъпваме по сцената,където обикновено е тъмно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То пък Босс-а щото много хубав... :greenball:

Всичко е въпрос на настройки,бос-а е доказана гад за хората свирещи с буст,копието на скриймър от берингер звучи също здраво и не случайно е по-скъпо от другите им драйв-ефекти,
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.