Jump to content
Българският форум за музиканти

имам проблем


kokito67

Recommended Posts

имам реплика на фендер джас бас ,но свири много по слабо от китарите с активна електроника ,питам се да ли е от адаптерите .Китарата е на може би 30 години,питам се ако сменя адаптерите дали ще се подобри силата на сигнала

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е как очакваш бас с пасивни адаптери да свири по-силно (или равно на) китара с активни ! Активната електроника означава, че имаш малко усилвателче в китарата. Единственото що-годе решение е да си намериш high-output адаптери за баса, които, както личи от името, изкарват по-силен от нормалното сигнал, но пак едва ли ще е достатъчно.

http://www.seymourduncan.com/products/bass/pickups-for-jaz/4string/stkj2_hot_for_j/

 

Другото решение е да не свириш в кубето на китариста ! :-)

Редактирано от Demiurg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И третото решение, което ще ти бъде адски трудно, да не кажа невъзможно - да се разберете със китариста да се намали малко, така че горе- долу да сте в баланс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако задаващия въпроса свири от толкова години /на колкото е баса/...не би трябвало да задава такива въпроси!

Друг е въпроса има ли фабрични реплики точно на джаз бас Фендер на 30г или е неизвестна ръчна изработка -снимки има ли няма ли,китара има ли няма ли- :whistle: лаф ли да става...

 

http://en.wikipedia....ender_Jazz_Bass

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да го покаже какъв е и ще разберем дали само лафа да върви е темата... :greenball:

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Не знам за басовете ,но Ibanez през тези 80-95г извади супер модели китари ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви са ги вършили Ibanez навремето (в картинки):

 

http://www.google.bg...iw=1920&bih=930

 

Осъждани са за тези си деяния от Gibson, а вероятно и от други, реномирани производители.

 

На някой това да му напомня за днешните китайци?

Редактирано от blr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През 1982 г. си купих копие на Jazz bass, произведено от Ibanez. Японците тогава използваха оригинални фендерски адаптери и потенциометри. Лично аз съм много доволен от този инструмент, който продадох през 1988 г. По това време съм виждал не лоши копия на JB и PB, произведени от различни фирми, но мисля, че Ibanez поддържаше най-доброто качество на тези инструменти. Нищо чудно басът на kikito67 да датира от това време.

Да не забравяме и една съществена подробност, по това време имаше доста бройки, копия на JB, произведени от прочутия на времето бай Спас, който работеше с много добри материали и инструментите му се радваха на голяма популярност сред рок музикантите у нас. Румен Спасов (екс Сигнал) притежава все още един такъв инструмент и продължава да го използва активно на концерти и в студио.

Ето една снимка, на която се вижда много добре моя Ibanez.

 

9919d20948ffe105.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На пазара винаги е имало войни и това си е някакси нормално !

Аз съм фен на марката Ibanez.,както и на Фендер и десетки други.

Както знаете Фендер се произвеждат още в Япония ,така че кервана си върви,кучетата лаят!

Очакваме снимки от кокито67,на който явно му доскуча темата ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е точно толкова, колкото е нормално днес китайците да ментосват същите тези модели. Това няма общо с производството на Fender в Япония, освен че решават да произвеждат там именно с цел ограничаване на разпространението на ментета в Япония.

 

А за качествата на инструментите, не съм пипал точно Ibanez, но от много места съм чувал, че са добри инструменти и вероятно са. Остават си копия обаче, или както им викаме днес, ментета.

 

Между другото и Yamaha са започнали по подобен начин, нищо ново под слънцето, само държавите се менят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kokito67,защо ти е да усилваш баса от адаптерите :).А иначе,провери дали са на подходящото разтояние от струните (това ми хрумва на преден план), но ако решиш да ги местиш внимавай да не опират в струните, нека разтоянието да съответства на начина ти на свирене с дясната ръка. По-принцип,до колкото знам за пасивните адаптери не е необходимо да са много близо до струните, за разлика от активните. Ако не те удволетворява резултата, може да помислиш и за смяна на адаптерите. Единият ми бас е с пасивни Бартолини JP и да ви кажа, опитва се да догони активния като ниво (не успява но...все пак). Имам предвид, че качествените адаптери си личат и не е задължително да са активни, а зависи от предпочитания тон. В крайна сметка,ако тона на твоите ти допада, може да пробваш с предусилвател тип камионче. И не на последно място, обърнете внимание на микса барабани,бас и китара (спрямо апаратурата която ползвате, разбира се). Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разчиствам темата от крайно притеснителните въпроси и за пореден път правилно насочващите отговори, които ако един човек иска, ще намери в проклетия гугъл. Мили деца, ако сте решили да живеете на този свят спокойно, без да се самоубиете пускайки тостера във ваната, докато се къпете, защото така мислите, че ще си стоплите краката, прочетете проклетия менюъл на това, което си купувате! Тук има много хора, които да ви покажат с пръст какво и къде, ама бива ли да се показвате в светлина, която не е НИКАК добра?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес е влизал във форума питащия въпроса и дори не се е престрашил да благодари,камо ли да покаже баса!

Пак ще се окажа прав май...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес е влизал във форума питащия въпроса и дори не се е престрашил да благодари,камо ли да покаже баса!

Пак ще се окажа прав май...

незнам за какво си прав ,но би благодаря за мненията просто сам назад с технологиите и аз сам стар като китарата :hooray: но ще има снимка
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да напиша нещо полезно

 

http://www.audereaudio.com/JZ3.htm

това е много добър преамп специално е направен за джаз бас

има тримери за увеличаване на изходното ниво можеш да го усилиш колкото ти е нужно

свири повече от добре

Аз лично имам такава ел и съм предоволен но съм сменил и адаптерите с

http://www.fralinpickups.com/bass.asp#jazz

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.