Jump to content
Българският форум за музиканти

ВАЖНО


peshoy2k

Recommended Posts

Няма проблеми. Само молбата ми е да не правите настройки, което не сте сигурни какво вършат точно. Няма да гръмне нищо, но все пак. Най-малкия проблем е да спре да работи някой софт, а най-лошото да се обози сериозно ХР-то и да се наложи преинстал. Макар че надали, ама знае ли човек...

 

Каквото не ви е ясно питайте, повечето файлове ги знам какво правят, а и има инфо в нета за всичко!

 

ЛИНК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А най-добре, за да не се налага преинстал-а, да си щракнат една снимка на дяла с операционната и при гаф просто да си я върнат....става точно за 5 минути. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблеми. Само молбата ми е да не правите настройки, което не сте сигурни какво вършат точно. Няма да гръмне нищо, но все пак. Най-малкия проблем е да спре да работи някой софт, а най-лошото да се обози сериозно ХР-то и да се наложи преинстал. Макар че надали, ама знае ли човек...

 

Каквото не ви е ясно питайте, повечето файлове ги знам какво правят, а и има инфо в нета за всичко!

 

ЛИНК

Ти направи живота ми много по-лесен ;) Благодаря много! :headbang:

 

А попринцип на колко време правите реинстал? Защото аз например на 4-5 месеца... В момента в който ХР започне да се държи странно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Благодаря за туииковете и от мен. Това със сървисите специално пробвал ли си го, че аз така веднъж тръгнах и спирах, спирах сървиси и като спрях COM+ после стана много забавно..

Редактирано от ecmjazz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Емиии...който не знае какво правят тия настройки и спирането на сървисите може би ще му е също толкова трудно да си направи имидж с Гоуста. А който знае - ще се сети да си го "щракне". Затова не съм писал нищо по темата. :D

 

Пробвал съм това със сървисите, разбира се. Оставям включени на автоматик минимално необходимите 4, имам още 3-4 на Менюал, а вече от останалите оставям взависимост какво ми трябва на машината. Всички други бози са излишен тормоз на системата!

 

Преинстал правя само когато сменям някой чарк и имиджа не иска да захапе или просто се обозва МОЩНО всичко заради драйвери (на дъно/видео) :D

 

П.П. Тези 4 на авто са:

Event Log

Plug and Play

Remote Procedure Call (RPC)

Windows Management Instrumentation

Редактирано от Baby Thomas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...аз мислех, че то автоматично си изключва тия, които не ти трябват...

Ха-ха-ха! Утопист!!! :green: Пипай СМЕЛО, бе, трудно ще се счупи нещо. Ако искаш питай конкретно в Кю-то, ще помагам! Едно е като си пуснеш машината да са ти заети 280МВ, съвсем друго 40МВ. Където мина със златното пръстче само поклони получавам. И Милка с цели лешници :green:

 

@Overdrive - може да се поспори по темата. Може ХР да върви без него, но Евент Лог е страшно полезен в някои засукани ситуации, когато уж всичко е ОК, ама не съвсем. :no:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо изгледах филмчетата. Тоя е абсолютен ламер. Чул две-три неща, ама е пълна скръб като му гледам машината и настройките :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Тъкмо изгледах филмчетата. Тоя е абсолютен ламер. Чул две-три неща, ама е пълна скръб като му гледам машината и настройките :P

Тъй като съм абсолютно съгласен с теб :lol: , малко допълнително информация към едно от нещата във филмчетата :headbang: .

 

Разширение към дадената информация за дефрагментация :P (без помощни средства, само с нещата дадени ви в Windows, както е обяснено и във филмчето :) ):

Отваряте си онзи Performance SHIT на мястото където се намира SHIT Virtual Memory (обяснено е в optimize_tutorial_part3.wmv ;) откъде и какво), отивате и натискате NO SHITING PAGING FILE намира се вляво на нивото на SHITING SET Button. Като го чекнете естествено потвърждавате с SET бутона и когато излезе MFWindow дето казва, че ще трябва да си рестартирате компа 'щото сте направили промени (ако се появи зависи на кой Windows сте ;) ), го потвърждавате с голяма доза SHIT изливайки си го в/у левия бутон на мишката. След рестартирането и последвалото влизане в Windshits XP може вече да направите MFDefragment на харда си :) както си му е редът.

Защо така - ами защото PAGE файла заема също място на хард диска, на всичкото отгоре може да бъде толкова ФРАГМЕНТИРАН, че язък за операцията, която повярвайте ми никак не малка като времетраене и не ви се иска да я правите няколко пъти на ден ;) или всеки ден :) . А PAGE файла не може да бъде дефрагментиран от самият Windows, докато е активен т.е. има такъв. Едно че няма да се дефрагментира харда като хората, ами че и PAGE файлът ще си остане толкова ФРАГМЕНТИРАН, че дори и без да се включва MF Screen Saver може да ви се получат дупки в записите ;) . Та като свърши дефрагментацията, може отново вече да си нагласите по описания в PART 3 начин Virtual PAGE ;) .

Редактирано от DJ Alex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно верно! Но вместо всичко това препоръчвам софта Perfect Disk. Размачква всяка конкуренция! Има си и оффлайн дефраг - рестартва, намества пейджове и разни буут файлове и си 6! :nono:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
...аз мислех, че то автоматично си изключва тия, които не ти трябват...

Ха-ха-ха! Утопист!!! :green: Пипай СМЕЛО, бе, трудно ще се счупи нещо. Ако искаш питай конкретно в Кю-то, ще помагам! Едно е като си пуснеш машината да са ти заети 280МВ, съвсем друго 40МВ. Където мина със златното пръстче само поклони получавам. И Милка с цели лешници :green:

 

@Overdrive - може да се поспори по темата. Може ХР да върви без него, но Евент Лог е страшно полезен в някои засукани ситуации, когато уж всичко е ОК, ама не съвсем. :godbless:

Аха, аз от такова пипане смело именно съм се парил щото те от микромек така са ги направили сървисите, че барнеш ли един още няколко други спират да бачкат и понякога това може да е фатално.. Е ще си поиграя де, така или иначе вече направих един бакъп с госта, та сега смело ще мажа.. Не че ми е притрябвало в момента - компа се държи прилично ама така - от любов към спорта..:godbless:

Редактирано от ecmjazz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси много за видео файловете!!

 

само не мога да разбера - един директ Х и един К-Лайт 2.72 кодек пак съм сложил и нямам АБСОЛЮТНО никакви проблеми с плейване на каквото и да е било. всичко си гледам през една стара версия на Уинамп и нямам ядове :think: :think: :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя jes white направи такава "оптимизация" на машината че акъла ми взе. На тая машина първата оптимизация трябва да му е да си махне Norton antivirus и ще литне. А в start->run->msconfig има само някои неща за стартъп-а. И вместо да спира месиджъра при вдигане да беше го махнал направо от компа от add/remove windows components. За по нагледно какво се стартирва с windows може и да се ползват tools в www.sysinternals.com -> autoruns. За процесите в компа - process explorer пак там. Добра работа вурши и tuneup utilities в http://www.tune-up.com/. За поразчистване на HDD от знайни и незнайни боклуци добра работа върши C:\WINDOWS\system32\cleanmgr.exe. Особено при дълга употреба без почистване.

 

За сървисите който знае да експериментира. Ghost е препоръчителен преди това :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.