Jump to content
Българският форум за музиканти

Хеви-рок микс


Recommended Posts

Пуснах песенката в "Кавъри", но бих искал и тук някой да го чуе/види и коментира. Аз лично смятам, че не е идеално зле, а и доста по-яко се получи от предните ми опити в посока записи/микс/мастър.

 

http://babythomas.name/Audio/WastingLove.mp3

 

Да не ви размотавам напред/назад по темите ето копие на гиър частта:

  • Вокали: Behringer C-1;
  • Китара: Ibanez RG470, Garland The Blue Reaper by Gregg + BabySLO All-Tube Preamp by Metalhammer;
  • Бас: Ibanez SR700, TC Electronic RH450 + Garland The Blue Reaper;
  • Китара: Ibanez JS1000BP, BabySLO All-Tube Preamp by Metalhammer + Garland The Blue Reaper by Gregg;
  • Барабани: Steven Slate AU;
  • Интерфейс: Edirol FA-66;
  • DAW: Logic Pro 9.

Вокалът е само един трак само с един майк. Нещо не сработи ОК идеята ми да сложа два и да блендвам после... :whistle:

Всеки китарен трак е сцепен на два канала с два различни преампа, като единият е "основен" а другият е "риър/ривърб" и съответно са паннати разнопосочно. :rocker:

Басът също е така сплитнат, основното е от ТС ампеца, Гарланда подпира с един софт АМР лекичко. Тук не направихме необходимите EQ корекции (орязани са басите и ниските среди) и затова липсва "месо", много ме е яд и още не мога да си обясня как забравихме, демнит! :angry:

Дръмса е софтуер. Не се получи перфектно хюманайз функцията, към финалните прослушвания чух разни бъгчета, но не ми се ръчкаше повече. :rolleyes:

Всички плъгини за микс/мастър са от вградените в Лоджик.

 

Стремих се да не убия всякаква динамика, както е по-скоро модерно напоследък (за справка - Loudness War). Ето и една картинка по темата за финалния файл:

WastingLoveDR.png

 

Носи и още помпене, но реших да не се оливам. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Сигурно съм сънен, но вокала извън тоналност ли пее?

Лично аз бих го раздвижил малко с дилей.

От лаптопа толкова :)

Махни на края репликата " как е тоя сигнал, бе" :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Hi-Hat-а няма конкретна причина да е чак толкова наляво, плъзгача там се е мръднал. :P

Уж не е много паннат, но наистина звучи малко по-встрани... ;)

 

Вокала си има грешки, за полупозната песен с 1-2 проби - толкова. Но чак пък извън тоналност да е...

Репликата е "Ае как е тоз финал, бе?" и нарочно съм я оставил, хареса ми. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки инструмент ми харесва доста, а и микса като цяло. Хубаво е, че не си се мъчил да копираш оригинала, като звук, а си го смесил по твой си вкус. Единствено мисля, че вокала може да се дооправи още малко. Сякаш не се слива напълно с инструментала, а и на места като чели леко потъва. С още малко играчка с eq, компресор, ривърб, а защо не и малко дилей, както спонема по-горе колегата, може да стане по-добре си мисля. Също и може да се изпее по-добре и с малко повече агресия на припевите, но като за 1-2 проби е екстра :metalist:

Мнението ми е доста непрофесионално, да не се взема много на сериозно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евалата за труда! Няма да се впускам в подробности, само да отбележа ,че вокала ме дразни - няма хъс и желание за тази песен като че ли ...То иначе и Дикинсън бяга от тоновете, но го прави по характерния си за него очарователен начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Мен ми харесва добре си го миксирал, като оставим фалшивия вокал на страна, само не ми харесват барабаните. Мога да дам няколко съвета, поне както са ме учили мен. Ако си поиграеш да отпуснеш вокала и му дадеш хъс (това психически) и после да започнеш да записваш вокалите на фрази като може да направиш и подложка, която се прави като записа на китара в ляво и дясно панорамата на 2 трака изпято 2 пъти. Барабаните не ми харесва динамиката на соло барабана. Иначе китарите и баса са се получили много добре ЕВАЛА! :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво да ти кажа...Това за баса си е баш така както си написал, но се оправя даге. То бива мързел, ма чак па толкоз...

 

Иначе всяка една група инструмент и глас звучат все едно съм пуснал 4 аудио файла на куп. Не звучат като един. Китарите са без всякаква забележка ( от гледна точка на хардуера на който смесваш ). Барабаните не са изнесени достатъчно и са леко оскопени от към честоти или обертонове. Баса - ти сам си го написал. Вокалът... Влизането в първия куплет е изумително потресаващо, но сега обсъждаме микс. Той е еднакво неизнесен с барабаните и от към честоти.

Поздравявам те за добре премерените панорами. Намерил си точното място на всеки един инструмент ( то не че е толко трудно само китара и бас де ). Благодарение на това всичко се чува добре.

 

Заключение: Китарите не ги пипай. По тях трябва да се ориентираш за останалите неща. Барабаните и гласът ги изнеси малко и то не толкова от фейдер, колкото от към честоти, компресия и финална компресия. Направи ги по-богати, за да звукне като хомогенна смес. Баса...еми щом те мързи....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Според мен вокала малко по-напред като баланс/разбирай сила/

Барабаните добре,При баса има повече масивност отколкото е необходимо,Малко орязване с екуилайзер няма да му е излишно,а и като баланс леко назад/баса/При китарите може би най-добре,Като цяло в микса още малко панорами.Успех! :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.