Jump to content
Българският форум за музиканти

Относно табовете


Recommended Posts

Тъй като, до колкото съм осведомен, вече няма сайтове, от които може човек да си дръпне някой таб предлагам към форума да се създаде нещо като склад за табове.В него хора от форума могат да "складират" табове, за да могат и техните съфорумници да си набавят нужните таблатури.Предполагам, че проблема ще е свободното пространство и сега се чудех дали наистина има някой сървър, който предлага хост на страница по-голяма от 10МБ.(поне нещо такова беше при hit.bg май :think: )

Разбира се, желанието да се споделят табовете сущо е нужно де :greenball:

Ако идеята не си заслужава - моля трийте я спокойно! :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

Providing some tabs - even made by ear - of copyrighted music is illegal. In order to respect the law, downloads have been limited to the [Composition] and [Competition] files.

 

Това пише в сайта на mysongbook, а да сваляне на табове за Guitar Pro друг сайт не се сещам!

Иначе предложих идеята, защото предполагам, че много от хората във форума имат табове, които други нямат.

Редактирано от Crimson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами другите сайтове си работят нормално...

Ние тук също ще пуснем таб секция но правена от хора във форума. Просто ще напишем, че това е авторска интерпретацина върху парчето и готово. Освен ако не ни кажат, че и това е незаконно :):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кои "други" сайтове си работят? ПауърТаб мисля, че много по-отдавна го затвориха!

И да - ще кажат, че е незаконно. Обърни внимание на цитата: Providing some tabs - even made by ear - of copyrighted music is illegal.

Тъпотия... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... а един превъзбуден потребител преди няколко дни като нарече тва гадна еврейска машина, всички го пратиха да пие успокоителни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами другите сайтове си работят нормално...

Ние тук също ще пуснем таб секция но правена от хора във форума. Просто ще напишем, че това е авторска интерпретацина върху парчето и готово. Освен ако не ни кажат, че и това е незаконно :):)

:) Cool musicman!

Хайде инициативата е поета сега само трябва да се осъществи!

Съгласен съм с другите и според мен няма други сайтове за таблатури, които да работят!

Та хайде моля да си направим секцията за табове!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, имат го. От самия сайт можеше да се дръпне един архив около 70МВ с всичко де що е по сайта. Но предполагам, че вече го няма. Разбира се из Мулето още се мотае, проблема е, че е без евентуалните ъпдейти/корекции/нови ТАВ-ове... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

www.ultimate-guitar.com

 

Има txt, gp, ptb формати. Проблема е че май не се актуализира много често.

Но поне миналата седмица работеше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ето към какво ми насочи вниманието колегата Killer

 

Бернска конвенция

 

Нека който има време и желание да я прочете и да ни светне за детайлите. Аз я четох по диагонал защото нямам време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От горните линкове си харесах три, мисля че ще вършат работа, но наистина въпроса е доколко редовно ще се качват табове... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Позволявам си да пратя линк към Бернската конвенция преведена на Български http://www.ipbulgaria.com/cgi-bin/e-cms/vi...106&n=000005&g=

Още не съм я чел цялата и затова не мога да дам коментар с проблема за табулатурите. Моля нека ако има някой запознат със законите по отблизо (Право) да коментира проблема, по смилаемо за обикновенният човек!!!

 

:twisted: Марио :twisted:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.