Jump to content
Българският форум за музиканти

Струни от различни комплекти


Warcast

Recommended Posts

Другари,

имам следното питане: пробвал ли е някой от вас да свири със струни от комплекти различни размери? Например: първа, втора и трета са ви от комплект 9/42, четвърта, пета и шеста са ви от 10/46. Дайте някакви отзиви за подобни експерименти, ако сте правили.

Мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правил съм го, стори ми се гадно, правих един път, щото ми се свиреше, беше 2 през нощта, бях скъсал много струни и имах само друг размер под ръка. Изгря слънце, легнах, в 10часа отидох и си купих нови струни.

 

Ако случаят ти не е такъв, не се занимавай излишно с глупости ;)

Редактирано от buy&sell
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic-001: Чесно казано нямам идея какво ще стане, но може ли да попитам (от чисто любопитство) как стана така, че имаш по 3 струни и от 2та комплекта? :greenangel:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече единствено използвам струни от различни комплекти, ако при поставянето на нови прееба 1ва. В такъв случай купувам комплект с резервна такава(Rotosound/Vinci) и използвам само нея, а останалите пазя за по-черни дни. :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

те фирмите си правят такива комплекти

"Light/Regular" 9-46

 

earnyBall и d'Addario имат вярвам всички правят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е същото като да си купиш "фабричен" комплект 9-46. Доста хора го ползват, смятам и аз да минавам изцяло на него, че с 9-42 са ми рехави басовите и няма яко джъ-джъг. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за отзивчивостта. И аз питам от гледна точка на плътните баси и по-стегнатото джъг-джъг :)

Joel,

не е станало, просто ми е интересно какво ще стане и съвети от по-опитни хора ми излизат по-евтино от два комплекта струни. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го мислих преди време варианта, но като скъсах 2 пъти за отрицателно време първа струна 9-ка и реших, че направо ще си карам на 10-ки. До сега с 10-ки никакви проблеми съм нямал, може би като изключим това, че като не съм свирил дълго време и докато свикнат наново пръстите и наболяват малко и по-големите бендове стават по-трудно.

Но иначе си е доста практичен вариант, много хора свирят така.

Редактирано от Mairomaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правя го и още как.

 

Шестака е с 10-48, седмака е 10-46, като седма е 0,62.

 

А за тези които късат първа често (0,09 или 0,10) предлагам да ес запасят. Около 2 лв е цената на резервна струна. B)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за тези които късат първа често (0,09 или 0,10) предлагам да ес запасят. Около 2 лв е цената на резервна струна. B)

 

offtopic-001.gif А тези дето късаме пета често (0,36) какво да правим whistle.gif...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Оправете си китарите :thumbs_up: .Късал съм 2-3 пъти пета на една стара китара и проблема се реши с фино изпиляване на леглото на бриджа.Най-вероятно и при теб проблема е сходен,просто не е нормално да късаш пета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

offtopic-001.gif А тези дето късаме пета често (0,36) какво да правим whistle.gif...

 

Дани, ти ли си това??

 

 

Доста често срещан проблем забелязвам, най-вече при собственици на марката Cort.

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях гладал в нета някакъв пич обясняваше че комплектите по принцип са сбъркани защото всяка струна оказва различно налягане в строй и тем подобни неща. Човека предлагаше комплекти с много по-различни размери от общоприетите. Може и да има право. Идеята е интересна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^И ти си чел това значи.:D Само че докато стигна до предполагаемата част, където пише откъде да си поръчаш, ми се завива свят от многото цветове. :wacko:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.