Jump to content
Българският форум за музиканти

Моля за малко помощ от електрончиците


Recommended Posts

Здравейте! Първо да кажа, че поизчетох постовете в темата, която смятам да поставя, търся и чета всичко свързано с нея и в мрежата, но все пак без помощта на музиканти с наклонности в областта на електрониката май няма да мина, но това е за добро - никога не можеш да си сигурен, че си научил всичко ;)

Накратко, въпросът ми е следният - с какви комбинации на ефекти, усилватели или каквото и да е, бих могъл да се сдобия с максимално Малмстийнско звучене на китарата ми. Аз съм музикант любител и свиря само за собствено удоволствие, така че за оригиналните атрибути не ме интересуват. От едно известно време се запалих по сглобяването на електронни схеми смъкнати от нет-а и това ми стана вече като второ хоби след музиката. Направих си клонинг на YJM DOD308, но като звучене нещо не се получава, е... вярно, не ползвам лампов Маршал като усилвател, а домашното кино, ама защо пък не? После четох, че за DOD-а е нужно сигналът предварително да бъде изкривен, та си мисля дали ще е нужна някаква комбинация от други джаджи. Имам пълната готовност да експериментирам до безкрай, така че приемам всякакви щури идеи.

Като втори въпрос искам да питам, добра идея ли ще е да донаслагам някакви бустери от типа на clean, High-pass & Low-pass бустери, и изобщо подобни филтърно-усилвателни атрибути?

Предполагам, че въпросите ми са смехотворни за доста от съфорумците, но моля ви, проявете толерантно снизхождение към невежите си събратя! :blush:

Да допълня, че под гореспоменатото звучене разбирам това по-специфичнато "цигулково", скриптящо звучене на Малмстийн.

Редактирано от timez
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През домашното кино просто няма да стане. Колкото пари можеш да отделиш-толкова, но преди всичко друго, аз бих ти препоръчал да се сдобиеш с китарен усилвател. Оттам нататък вече ще може да се слуша и доработва звука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През домашното кино просто няма да стане. Колкото пари можеш да отделиш-толкова, но преди всичко друго, аз бих ти препоръчал да се сдобиеш с китарен усилвател. Оттам нататък вече ще може да се слуша и доработва звука.

Да си призная този извод започва доста натрапчиво да ми се налага :D

Но все пак ми се ще сам да си го направя в електронната му част. А при това условие ще могат ли след него да се ползват все пак активните колонки на киното?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към Автора: Тъъъйййй ... първо ... темата си е за раздел китара и не знам защо намешваш "електрончиците" ... :girl_witch:

 

Второ ... ТONY някъде назад в годините май беше писал, че за тези неща си трябват :

1. Поне 10 000 валута от оборотната

2. Сума ти тон режисьори

3. Всякакви екстри

4. (и най-важно) .. пръстите и мисълта на съответния изпълнител

 

Тъй, че дерзай с каквото имаш, освен ако нямаш гореизброените точки ...

 

Со здраве!

Герги

Редактирано от Георги Тотев
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също си падам ентусиаст, като теб, но с риск да повторя казаното до сега ..... без китарен усилвател няма да стане. Поразрових малко из нета и намерих това като инфо: My link

My link.

Прегледай и прецени кое можеш от това да си направиш сам или да си купиш или с какво можеш да го замениш, което да е най близко като звучене. Иначе на въпроса ти , така зададен, може да отговори само човек минал по пътя, по който ти си тръгна. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммммммм дааааа..., пише Автора!

Първо: You Tube изобилства от примери, където това звучене го има и едва ли е за горецитираната сума във валута;

Второ: За пръстите, бързината и мисълта...! Ми, щом съм се преценил така, може и да има защо B)

Всъщност, когато постигна желаното звучене, ще направя и ще пусна едно семпълче, с ваше разрешение и дори съм решил това да е Blue, тогава ми слагайте етикети.

Ако пък не ви се четат подобни тъпотии като моите, мога и да ги махна, не очаквах чак такава реакция.

А, да... Темата си е за електрончиците, говоря за направа на ефекти, а не за китари, нали така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммммммм дааааа..., пише Автора!

Първо: You Tube изобилства от примери, където това звучене го има и едва ли е за горецитираната сума във валута;

Второ: За пръстите, бързината и мисълта...! Ми, щом съм се преценил така, може и да има защо B)

Всъщност, когато постигна желаното звучене, ще направя и ще пусна едно семпълче, с ваше разрешение и дори съм решил това да е Blue, тогава ми слагайте етикети.

Ако пък не ви се четат подобни тъпотии като моите, мога и да ги махна, не очаквах чак такава реакция.

А, да... Темата си е за електрончиците, говоря за направа на ефекти, а не за китари, нали така?

Това е отговор за колегата Георги Тотев, а искам да кажа едно голямо благодаря на deadman_walking , ето за такъв разговор става въпрос :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да вмента, за 10 000-те хиляди във валута и другите неща - преди време бях попаднал на едно клипче, където Ингви свири в някаква гримьорна, или нещо в тоя дух, през едно Маршалско комбо и нищо друго. Ми пак си звучеше кат' него. Убих се да го търся пак, но не успях. За сметка на това намерих някакво ТВ предаване, където той е гост, и видимо отново е само с едно маршалско комбо:

 

http://www.youtube.com/watch?v=KkXJzKF85FQ&feature=related

 

И пак не може да се сбърка. Само да вметна, разбира се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или скоро дето пак пуснаха клипа на Сатриани - с Диджитек проца и какви бяха там евтини китара/комбо. За 500 лева общо дет' се вика... :)

 

@timez

Не си доразбрал каквото са се пробвали да ти обяснят за ефекта. На чичо ти Пингви драйва донапомпва ламповия АМР, а не че DOD-а е "основен" източник на сигнала и трябва да му се пусне "крив" сигнал.

С Хай-Фай няма да постигнеш почти нищо. В най-добрия случай ще имаш бледо подобие на китарен звук, ако между китарата и усилвателя сложиш не само стъргалка, ами и спийкър симулатор (минимум).

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си процесор за колкото пари имаш и го включвай в домашното кино. Безкрайно по-добро решение е от повечето практис ампове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бруталните дисторшън ефекти и процесорите обикновено не са добро решение. Ще кажа и защо мисля така. Защото китарният усилвател(особено ламповият и добрите моделиращи, без значение дали говорим за 5, 20, 30, 50 или 100-ватов усилвател) имат коренно различно поведение от повечето процесори и ефекти. Под поведение имам предвид динамично поведение. Много често става така че човек, който е голям китарен герой вкъщи с процесора се включва в усилвател и нещо нещата не му излизат както е свикнал, чувства се куцо, защото през усилвателя се свири съвсем различно. Аз лично съм го изпитвал, да не говорим, че познавам и хора, които за малко не са си продали ламповите маршали, след ужасното разочарование след първото свирене на тях. Това, разбира се, не значи че тези усилватели за лоши. Те дават много повече изразни възможности от мажешото процесорче или турбо брутално дисторшън педалче, включено в някоя хай-фи система. Просто са много различни неща. И тъй като обикновено човек цели именно звука на своите кумири, най-просто е да си купи, да кажем, някакво известно и ползвано 20-30 - ватово комбо. Разбира се, не е много евтино, ако говорим за хубав усилвател. Те и хубавите китари не са много евтини.. а и да тръгне да си го прави човек сам, няма да излезе много по-евтино примерно от усилвател, купен на старо. Дори може да излезе и повече, а може и да не стане добре поради недомисляне. Затова за мен най-добре е да се посъберат едни парички и да се вземе усилвател(избран след известно изследване на различните усилватели).

  • Like 4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един компромисен вариант е да включиш китарен кабинет в Hi-Fi усилвателя. Ако имаш и еквалайзер ще докараш някакъв тон. Драйвът - от процесор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най евтиното решение е да ползваш някой афинити скуаяр с димарзио на бриджа, евтина мв3 тройка модната като маршал JMP с нови лампи , 12 инчов селешън класен и добър клонинг на дод 250 и мнооого свирене с добър педагог...

 

1000 лв за апаратура и толкова още за уроци поне една година (при правилния човек)...

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.