Jump to content
Българският форум за музиканти

Интересна тема за китарен усилвател от друг форум:)


Recommended Posts

Ако не беше тъжно, щеше да е много смешно.

EF85 китарен предусилвател

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И освен това българинът умре, да си го завре сам.

Не е хейтърско умозаключение, а такова, базирано на дългогодишни наблюдения и анализ.

 

За да спестя време на аджамиите, вместо да се лутат и губят време, ето български усилватели, които са прилични.

1. Владо Балев - прави ги по фендерски схеми, добър клийн и блусарски драйв.

2 Румен Спасов - по скоро по Вокс, добър клийн и рокаджийски драйв.

намират се секънд хенд на приемливи цени 400-500 лева ( плюс минус).

На малко по-високи цени вървят -

3. Дими Метълхемъра - преди да купите, чуйте. Има едно "ръмжене" на ампа ( което мен ме кефи), ако сте фен на Пантера ще Ви хареса.

За по нежни души - пробвайте, за да сте сигурни дали е за Вас. Дими е маниак, но по мое мнение си докарва усилвателите по неговият си вкус.

Което не е никак зле, въпрос на вкус, по скоро е за метъли, ако сте блусар и ще си поръчвате от Дими, говорете с него и уточнете, че сте фен на Делта блус, а не на Тексас шейнсоу метъл.

Чувал съм само 3 ампа на Дими, два бяха един и същ амп, като схема, но с различно крайно, от което звучаха доста различно, което е съвсем в реда на нещата. 3-тият амп пак беше яко хай-гейн, правен за Пантера фен.

4. Марин. Веднъж в София чух 3 негови ампа. Един 5 ватов Зло. Имаше вариант на тема плекси. Чух и моднат Гарланд от него. Кефят.

5. Галин. Гарланд. Най-утвърденото име, с амбиция за установяване на марката и в чужбина. Дано има успех.

 

Не съм чувал амп на Бирчо, за което предполагам все някой ден ще имам възможност.

Има и човек Владо от Хасково, който се мъчи да продава правени по схема на Маршал усилватели, на цени доста по високи от цените на винтидж Маршали. Мисля, че просто няма шанс. Но магарета има всякакви, не се ловя на бас, че някое няма да се нахендри.

 

Не бива да се забравя, че във форума се продават маркови лампови усилватели на много прилични , а понякога и на доста изгодни цени.

Така, че мислете и тествайте преди покупка!

И се кефете на макс, след това.:thumbs_up:

 

ПС - дали съм прав с заключението , чете тук -

http://www.blitz.bg/article/26527

Очевидно, съм ужасно прав.....:hysterical:

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дими Метълхемъра - преди да купите, чуйте. Има едно "ръмжене" на ампа ( което мен ме кефи), ако сте фен на Пантера ще Ви хареса.

За по нежни души - пробвайте, за да сте сигурни дали е за Вас. Дими е маниак, но по мое мнение си докарва усилвателите по неговият си вкус.

Което не е никак зле, въпрос на вкус, по скоро е за метъли, ако сте блусар и ще си поръчвате от Дими, говорете с него и уточнете, че сте фен на Делта блус, а не на Тексас шейнсоу метъл.

Всичко е относително,Тони,тоя амп в репетиционната на Моцарт ми откъсна главата от кеф,пък не съм фен на Пантера,на Балев има бройки,които ми харесват,други не толкова ..и така.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте, темата ме интересува. Опитвам се да проуча кой какво произвежда, за каква музика е подходящо и рабира се, за какви пари. От гореизброените успях да се "добера" до координати само на Владо Балев. За съжаление неговите усилватели не ми пасват, по-скоро блусарски, а на мен ми трябва за рок/метъл. Порових бая из нета, а също и тук из форума, но не мога да намеря никакви координати на другите, споменати в по-горния пост - Румен Спасов, Дими Метълхемера, Галин, Марин. Някой дали би могъл да помогне? Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето са членове на форума, ако желаят, ще се включат.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди нямаше ли пинната тема за производителите в БГ? Сега се разтърсих - не я виждам - все пак сме музикантски форум и най-вече - българи и е срамота да не се подкрепяме. Нека се създаде една такава тема, в която да са представени различните производители и майстори тук в БГ - както си трябва - с препратки към сайтовете им, ревюта, снимки, тва онова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, има за лютиерите. По принцип е добра идея да има такава тема и за майсторите но... не знам как точно да я кръстя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, списък на производителите на музикална техника, примерно :) Довечера като имам време може да драсна една темичка в Предложения да се дадат идеи как да се структурира най-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за такава тема.

Иначе от пуснатата тема горе направо паднах от обяснения.Понеже не съм силен в техническата част, най-много ми хареса определението за какъв случай, какви струни трябват:

 

"Колкото до струните, там трудно се постига компромис.
Когато се свири с множество ефекти е добре да се използват гладки (томастик) струни.

Иначе за да извади добър звук чистата китара е необходимо струните да са по-тънки и много грапави icon_idea.gif"

Редактирано от Heartman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.