Jump to content
Българският форум за музиканти

G-Major 2 vs. Boss GT-10?


Somebody

Recommended Posts

Какви са плюсовете и минусите на тези две нещица. Някой има ли някое от тях, та да сподели? Ясно е, G-Major-a изисква допълнителни инвестиции, не предлага запис, наслагване и т.н. Или предлага? В ytube за съжаление инфото е оскъдно.

 

 

Става дума или за домашно свирене (за което вече имам Korg Pandora PX4D) или за любителско - в студио/мазе/таван/вила и т.н.

 

Като цени не са много различни... Като качество... от една страна с G-Major свири Кирката, от друга за не съм Кирката, а любител и вероятно GT-10 ще е по-подходящ?

Редактирано от Somebody
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

G major e рак-процесор, т.е. инсталира се в рак и се управлява с MIDI контролер, за който ще трябва допълнително да се набуташ. Освен това няма кривочи (драйвове и дисторшъни).

 

 

BOSS GT-10 e Floor процесор, слага се на пода и натискаш педалчетата за смяна на пресетите.

Има кривочи.

 

В твоя случай BOSS-a е по-удачен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А качеството на звука на GT-1 как е, някой има ли такова чудо?

Иначе за мейджъра - да, затова написах, че си трябват още инвестиции, които веротяно, при мен, не само, че няма да си струват, ами напротив. Ще ме лишат от наслагване и запис - за репетиции и т.н.

 

На мен лично ми се струва един по-качествен Корг Пандора с педали? Или греша? Това, което ще жертвам е мобилност... но нали си имам и Пандората, все пак :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Кирката звука преди да стигне от G-major до ушите на бай Пенчо от първия ред,минава през още поне 5 цифрена сума.

 

По темата-имам приятел,който пердаши с G-major,уточнявам,че свири поп музика-звукът му е безкомпромисен!

 

Но и това не е отговор на въпроса ти.Докато не пробваш сам,няма да си наясно кое ще ти върши работа :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа.

Някой беше постнал снимки от концерт на според него известна група, за мен неизвестна. Те си свиреха с BOSS при това беше GT-3, ако не се лъжа. Което би трябвало да означава, че звука е доста качествен.

 

Май нещата клонят по скоро към Boss-a, поне засега. За любител би бил доста по-полезен, може би?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да аз сложих въпростните снимки на Katatonia-достатъчно известна група за почитателите на тази музика.Tе свириха с ужасно учукан GT-3.Opeth пък забиват с GT-8,GT-10.Много банди свирят с процесори,които са висок клас все пак, но както отбеляза колегата по-горе- това което чуваме е само крайния резултат.Останалото ,което в повечето случай не се и вижда на сцената прави магията.Там е скъпотията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Boss-а е по-удачният вариант,за това което търсиш,той би ти свършил по-добра работа.G-Major-а реално е жесток,но в комбинация с хубава лампова техника,тогава стават "чудесата".Взимай си Boss-а и си свири с кеф и здраве. :)

 

Успех! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Е, не е от ранга на G-system. Едното струва 800 лв. другото е 2-3 бона.

 

Препоръчвам за домашна употреба и потребител, който не е наясно как да направи звука си - Boss-a

G-magor има по-малко ефекти но са по-качествени. Препоръчва се за напреднали потребители, които са наясно как работят ефектите. Там няма EZ сетъп и уизарди, нито има аудио интерфейс. Направено за профита.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да аз сложих въпростните снимки на Katatonia-достатъчно известна група за почитателите на тази музика.Tе свириха с ужасно учукан GT-3.Opeth пък забиват с GT-8,GT-10.Много банди свирят с процесори,които са висок клас все пак, но както отбеляза колегата по-горе- това което чуваме е само крайния резултат.Останалото ,което в повечето случай не се и вижда на сцената прави магията.Там е скъпотията.

 

Понеже имам и харесвам Boss GT3 и мислих за ъпгрейт до GT 8 и GT 10, следователно много съм си играл с тях и съм ги сравнявал, разликата между звука, повтарям- само звука, не е голяма от 3- ката до 10- ката. Новия естествено има симулации, дисплей, цифров изход и ред други не дотам потребни приложения. Но най- ме кефи GT-3. Удобен и бърз е с достатъчно възможности. Разбирам защо го ползват хората.

 

G- major е по- скоро периферия. Може много да поукраси нещата, но трябва стабилен драйв, поне от неговия клас, за да има смисъл изобщо, и разбира се- апаратура в която да звукнат.

 

А разликата между BOSS и Korg Pandora PX4D (което също имам) е ОГРОМНА! Все едно сравняваш да речем добра жигула и средeн мерцедес. И двете са коли и могат да вървят достатъчно бързо за да те убият, но има разлика ;) Ще я усетиш, като почнеш да свириш с GT 10

Редактирано от renegat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, последните постове затвърждават и моето собствено мнение.

Днес прегледах и AX3000G както и VOX Tone LAB.

 

Общо взето нещата отиват твърдо към BOSS GT-10.

 

Между другото, има нов, хубав магазин за такива неща и Ибанец, зад Булбанк - "MCI".

 

Не е много голям, но има доста нещица ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да видиш и Роктрон Utopia G-200 мисля,че втора ръка върви на същите пари като GT-10,но като драйв специално мене ме кефи много повече,а също и някой Digitech 2120 където имаш и лапма в преампа! Сории ако съм малко :offtopic-001: но тъй като видях че си гледал и други неща.Поздрави и успех!

Редактирано от rummy2002
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм за Бос-а.Има много възможности докато G-major е за участия с добра апаратура където да го ползваш,не че Бос-а не е за лайв, но може да го ползваш и вкъщи и навсякъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.