Jump to content
Българският форум за музиканти

Engl screamer 50


Recommended Posts

^ Без да навлизам в спорове, ще кажа, че име се създава с пари. Тия дето са създали име от нулата са малко. Също така мястото на производство на едно изделие не гарантира неговото качество. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 43
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Кратко лаишко допълнение по темата от мен.

Имал съм няколко енгъла, понеже за около година бях спонсориран от фирмата във връзка с участие в един проект.

Всички изглеждат така отвътре, в случая не става въпрос за менте. Всички ампове Енгъл се правят в Германия ( в Бохум ), поне според твърденията на официалните им представители в Швейцария.

 

Що се отнася до качеството на направията им, нямам мнение, защото не разбирам, но съм сигурен, че Ники е прав, защото амповете са относително евтини, а се правят в Германия (скъпа работна ръка) и все отнякъде трябва да се пести.

 

Но аз лично много харесвам Тъндър амповете им, както и Паъурбол и въпреки всичките им очевидни (явно) болки съм склонен да продължа да използвам фирмата, защото поне доколкото се отнася до съотношението звук / цена, са значително повече от задоволителни (според мен)

 

.п.п. Друг недостатък на амповете са ужасните лампи , с които идват, сменям ги в същия ден, в който получа ампа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Цитат

Така изглеждат пистите около лампите на крайното стъпало. По тези тънки като конец писти текат напрежения от рода на 300-350 волта.

Цитат

За да се екранира китарата е добре да се използва някакво фолио от материал, който провежда електрическо напрежение (метал)

Ники, с цялото си уважение към теб, позволи ми да те поправя: напрежението не тече. Токът тече.

Редактирано от travelcaster2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има една песен: Тече, всичко тече. Тя и бирата тече ;)

Кое тече и кое не по тоците не знам щото не го виждам, колкото и да се занимавам с тия неща. Идеята е да ме разберат какво съм искал да кажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kolio_k,

Това което твърдиш, а съм сигурен че е вярно(!) говори страшно лошо за германците!
Основата на проблемите е в лошото проектиране и конструиране. Тук не говорим за конкретното изпълнение. Говорим, че хората разработвали тези апаратури са некадърни. За това може да има много причини. Дали вместо инженери са работили неуки псевдо любители, за да е евтино без значение че е некачествено; дали инженерите им са се учили от "корифеите от интернет" или просто е загинал германският технически дух, не е важно. Важно е, че щом германската техническа нация, еталон през годините, е стигнала до тази срамота, Нищо добро не ни чака!


ПП. Обаче! Тази ситуация е добре дошла за тези които оправят поразиите biggrin.gif. И господ да е на помощ на клиентите :butcher:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

В университета като напишеш, че токът тече, те късаха, без обяснения. Компромис беше "тече", но всъщност държаха на "протича" (тук е без кавички!).

...но както каза Ники - всичко тече (което включва и напрежението, а защо не и мощността :hysterical: ) :D

Редактирано от Свилен Бас
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Има една песен: Тече, всичко тече. Тя и бирата тече ;)

Кое тече и кое не по тоците не знам щото не го виждам, колкото и да се занимавам с тия неща. Идеята е да ме разберат какво съм искал да кажа.

 

Ники, хайде не се опитвай да замажеш гафа, който направи с това течащо напрежение :)

Кажи ми как да купя някакъв продукт на човек, който не прави разлика между ток и напрежение, а на всичкото отгоре тръгнал да критикува изделията на ENGL?

Погледни постовете на Парния Валяк - веднага си личи, че човекът има техническо образование, коментарите са му на най-високо професионално ниво и аргументира твърденията си с конкретни изчисления, стойности, параметри и прочее, докато твоите "критики" са от типа "това нещо не ми харесва, онова не ми харесва, тук имало ръжда, там имало силикон ", усещаш ли разликата?

Редактирано от Bogeyman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси, американски Фендър Туинревърб на 40 години не изглежда толкова зле като изработка,а частите ясно,че са китайщина на въпросното изделие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ники, хайде не се опитвай да замажеш гафа, който направи с това течащо напрежение :)

Кажи ми как да купя някакъв продукт на човек, който не прави разлика между ток и напрежение, а на всичкото отгоре тръгнал да критикува изделията на ENGL?

Погледни постовете на Парния Валяк - веднага си личи, че човекът има техническо образование, коментарите са му на най-високо професионално ниво и аргументира твърденията си с конкретни изчисления, стойности, параметри и прочее, докато твоите "критики" са от типа "това нещо не ми харесва, онова не ми харесва, тук имало ръжда, там имало силикон ", усещаш ли разликата?

 

 

Яворе, ако смяташ, че това течене на ток е огромен гаф, ти се извинявам. Ама наистина. Мен честно казано не ме ебе дали е течение или протичане.

 

Купувай каквото ти е кеф. Форумът е свободна територия за изразяване на мнението на хората в него. Поради тази причина мога да си критикувам който си искам. Дори и теб ако ми е кеф. чат?

Между другото правя разлика между напрежение и ток.

 

 

Какви изчисления, стойности и параметри те вълнуват теб лично? Би ли се конкретизирал?

 

ПС: аз нямам техническо образование. Прост инженер съм. Сигурно за това и постовете са ми такива, не като на Parni_Valjak.

А какви са твоите постове във форума, че да критикуваш - като на Parni_Valjak ли са или? Или другояче, какъв е твоя принос към форума?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Пичоуе, помня, че като влезох у форума се дразнех много от некви теми, дето се говореше на технически език - не, че не го разбирах, ама беше непонятен за обикновения музикант, а тука не сме специализиран форум за електроника. Та, хубаво е когато нещата се представят по разбираем начин и помним къде се намираме :thumbs_up:;) (което изобщо не е лесно или поне се среща твърде рядко...)

Редактирано от Свилен Бас
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудя се кое да ревизирам - мнението си за дискутирания усилвател или мнението си за германската техника.

Че си е зле усилвателят - видно е. Дали е китайски - може и да съм сбъркал. Евтиното навсякъде е евтино. С тази глобализация може да стане и еднакво евтино. Кофти е, че германското евтино прилича на киайското евтино.

 

Днес за втори път се сдобих с германска лампова техника от средата на миналия век. Издухваш му праха и започваш да се възхищаваш. Хем е масовка - не е от скъпите. В никакъв случай не е еднодневка - и днес работи с оригиналните си компоненти.

 

Изводи няма да си правя, но е добре да се гледа с разбиране под капака.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам нищо от техническата страна на въпроса, затова слушам амповете, вместо да ги гледам отвътре (бих искал да мога и това, но не ми е по силите). Енгъл имат някои много сполучливи (като звук ) усилватели и на мен лично това ми стига. Дано пооправят и качеството на направията (явно им понакуцва щом всички сте на това мнение)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кольо пак е прав - трябва да звучи преди всичко,ама го има момента,че старите усилватели ще ни надживеят без чести ремонти,то и с колите е така,навремето са държали на качество,сега на оборот :icon_shithappens: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.