Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой каква акустична китара притежава ?


Filcor

Recommended Posts

От 2005 г. свиря с една великолепна Kasuga D 250 (Маde in Japan), произведена в началото на 70-те години. Използвам пасивен pick-up в бриджа и външен предусилвател/симулатор за включване към пулта. Когато има възможност добавям и микрофон за по-добър саунд. Предпочитам струни фосфорен бронз на D'Addrio, .013

 

930651178968dbe2.jpg

 

0bfc6cd618d1334a.jpg

Редактирано от Fats
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не са кои знае какво, но аз съм доволен

10234934352021134611314721613L2GBw2Gfqq08RO0f5TOA.JPG

 

Cort 7012 - просто дванайсетструнна

Tanglewood TW28SQN - 12-53 стандартна настройка

Stagg SW201BK - 13-56 , daFCGD , Drop C, dadgad и други шантави настройки

NoName - изрязана "класическа" с активна електроника

Руска седемструнна - 10+ 13-56 - нормален ebGDAEB

Кремона с махнати прагчета, найлонови струни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Factor New Line найлонка :girl_witch:

Купих я наскоро от един приятел дето имаше нужда от пари и сега подрънквам за разнообразие :greenball:

Редактирано от Necrophagist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Електро - акустична Ovation Applause AE 128. Много удобна за свирене и с много хубав звук. Ей такава:8327.jpg

 

Някой спомена горе Такамин - един приятел китарист ми ги хвалеше доста, докато накрая не си купи и не пробвах и аз. Не помня конкретния модел, но наистина вадеше страхотен звук.

Редактирано от zombie
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Изглежда много добре! Разкажи повече за нея. Как се сдоби с китарата? Какво ти струваше и заслужава ли си? Как е звука? А материалите и изработката? Китарата изглежда страхотно, а предполагам и звучи много добре. Доста е стара, съответно и дървото е доста отлежало, което според мен може само да допринесе за подобряване на звуковите качества на инструмента. Много красива китара.

 

Иначе аз имам един Cort ACC15F от вече може би 2 години. Китарата е с електроника Fishman Classic 4. Върщи ми добра работа и през тези 2 години свиря на нея почти всеки ден. Не мислех че ще се привържа толкова към китара. Като изработка и удобство не е кой знае какво, защото е от по нисък клас. Но определено си я обичам. Някак си точно този е инструмента на който се изграждам в момента музикално.

 

Поздрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих я от съфорумник. Китарата е Клен и махагон. Ръчна изработка. Запазена марка на лютиера е да прави дърворезба на главата на грифа. На мен лично много ми харесва и си е много удобен инструмент. Не е в перфекно състояние но за годините си бива. По-лесно е да се намери в Щатите от колкото в Европа и гледам ,че в USA варира от 500$ до 2800$. Зависи от годината на производство и модела. Не изключвам и възможна по-ниска цена защото някой хора не знаят просто какво продават. Ето и линк с клипче как звучи в действителност:

Моята китара е същия модел но тази е 1979г а мйта е 1974г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз имам класическа Стаг не си спомям номера,за сега съм доволен но като събера паричики сигурно ще си търся нещо по качестено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам една стара Кремона, която всъщност е на майка ми. Навремето не е била особено евтина и е значително по-добра от по-евтинките шперплатени кремонки от ония години.

Разбира се, споделя някои от дървенящините характерни за производството на соца, но като цяло доста ми харесва как звучи и не съм намерил по магазините на аналогична цена китара, която да ми звучи по-добре от нея. Не знам, може би наистина с времето инструментите добиват по-приятен звук, а тази е на около 30-40 години. Единствено не харесвам това, че е с размери на на класическа китара, а китарата не е класическа.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравей те! имам 14 акустични китарки, още от края на 70те.все нещо харесвам и купувам, но най - готина е EAGLE EAW - 755

като не броя електракустичните, игъла също има адаптер който се монтира и сваля мн лесно - адаптер SHADOW

ето и снимка.

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1882/64944234329018274213179304029rqIcd4k13F7cwlZN3V3.JPG

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2141/6130222785661456161317930285VWdjmJfQD7AfuAJSM9Rj.JPG

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2295/205227654202579751113179303001KdNPSFD0vDfrVwxbICU.JPG

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2167/143123093012918848981317930325w8XlILIHWNG4XlcRZL79.JPG

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2856/21432169518898273411317930342uMcG6FZglmrKcQ8ggsDV.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам не малко акустични китарки...различни видове, размери и модели...около 12 броя.

Не смея да кажа с точност цифрата, тъй като една две са си с чисто сувенирна стойност, други пък въобще не стават за свирене вече... Не са малко и тези, произведени в България.

 

Мога да кажа, че все още нямам истински добра и качествена китара.

 

В момента свиря с един електроакустичен FENDER.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.