Jump to content
Българският форум за музиканти

Бързо свирене


borilcheto

Recommended Posts

Въпреки триковете с дилея, това изисква перфектна синхронизация (Нуно):

 

И един от татетата на всички шредъри (Стив Морз):

 

На това съм чувал само един кавър досега (Стив Морз '78 Монтрьо): :godbless: :godbless: :godbless: :godbless: :godbless:

 

Всичко е тренировки, като във всеки спорт, макар че последния по-горе показва че може да има и музика в това:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Имам странен и дразнещ проблем. Свиря от две години на китара. Когато започна да уча някое соло например последното соло на Fade to black, забелязвам, че след като съм го запомнил не мога да го направя в оригиналното темпо. Дори след 3 месеца упражнения. Левичар съм, но свиря със стандартна китара. Свиря скали основно пентатоника за развиване на бързина, но имам чувството, че от 5 месеца не съм мръднал и тъпча на едно и също място.

Или си напрягаш ръцете и затова ти се схващат и ти пречи да свириш по бързо или нямаш талант.Не искам да звуча като задник ама едно от двете е.А сетих се и за друга причина може да имаш талант ама да свириш по 30 минути на ден или да свириш през 2-3 дена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ok.gif Препоръчвам да се разучават мелодични и бързи пиеси като тези - Luis Moreno

Защото това са вечни класически бисери, които никога не стават старомодни, въпреки че са протъркани от кавър-изпълнения. Китарист(и не само) с такъв репертоар рядко остава незабелязан и безработен, ако ги свири добре, разбира се. thumbs_up.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така си е, Moto Perpetuo ми е много любима. Готини са да се свирят, но пък ако не се знаят тоналности, гами, ладове, според мен няма голям смисъл да се учат тези неща, понеже се запомнят някакви секвенции и в края на краищата човек не знае какво свири. Всъщност ако някои сам си ги разбере и радели, и определи - евала. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте,

 

Според мен грешката Ви и не само на вас е, че ПОЧТИ всички започват да свирят с таблатури и подобни, не могат да четат ноти, не знаят трайностите, най-елементарна мелодия не могат да изтатакат, изчетат и изсвирят. Похвално е че свирите с метроном и че не бързате но мисля, най добрия начин е след като сте научили солото да започнете да го свирите по по- лесен начин за вас, тоест да махнете по трудните за изсвирване ноти и постепенно да ги добавяте. Така след около 5-10 дни напредъка се усеща.

 

Надявам се да съм помогнал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.П. А това соло на Fade to black е толкова скучно и банално изтъркано клише, че не си губи времето с него! Научи нещо бързо щом искаш бързо, но с по-изразена мелодичност. rockon.gif

 

М-моля?!

 

Финалът на Fade to Black е един от най-сюблимните моменти в метъла. Истински триумф. О_О

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Свиря от няколко години и честно казано не съм фен на ученето на някое соло "едно към едно".Солото в 1 песен е мястото, където китаристът изразява себе си и показва какво може и според мен е глупаво да се учи едно соло "нота по нота", защото ти копираш този китарист без да изразиш себе си което не те прави добър.За това работи по техниката и импровизацията си и учи основните фрагменти от солото. Другото го къдри по твой вкус. Така и ти ще се развиеш като китарист!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.