Jump to content
Българският форум за музиканти

Електронни схеми


Recommended Posts

  • Отговори 57
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

За мен просто перфектен метод - лесен и достъпен за всеки. Лично аз принтирам платките на гланцирани листи без значение от кво са предимно използвам листи от списания или бро6ури. слагам между ютията и платката лист хартия (стандартна за къв да е принтер)и "гладя" максимум 2-3 мин в този случай и пъте4ките стават перфектни, но вси4ко може би е въпрос на практика. Важното е резултата на края.

След няколко опита всеки ще достигне до оптималния за него вариант.

Успех на вси4ки. :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе темата беше за схеми,та да питам някой има ли схема на Bogner Ecstacy?Трябва ми само на преампа.

ето ТУК я има, използвам случая и да дам линк към този доста огромен сайт

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе темата беше за схеми,та да питам някой има ли схема на Bogner Ecstacy?Трябва ми само на преампа.

Сорка за офа обаче един съвет - истинския звук не идва само от преампа ,

а от цялата система адаптери кабел преамп краен амп изходен траф кабинет!

 

Ако си мислиш че само с преампа ще докараш богнер в жестока лъжа си се набутал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си мислиш че само с преампа ще докараш  богнер в жестока лъжа си се набутал.

Дълеч съм от тая мисъл.....доста далеч. :unsure:

Просто ми трябва high gain предусилвател.

Пък и ще ползвам трафове от старо радио,със 1ХЕл84 крайно стъпало,така че като цяло неочаквма да се получи нещо кой знае колко яко.Просто ми трябва нещо за удома.

;)

 

Благодаря за схемата.Тази я бях намерил и аз,но е само за оувърдрайв канала,но ще се задоволя и само с него.

Редактирано от bratmito
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ся щи кажа ко да праиж: сложи едно ключе да байпасва първите 2 триода и да ходи сигнала от R2 направо на решетката на V3, ключето да е 2 секционно и с 2рата секция да сменя катодния резистор на V3 от 10к на 1к5 примерно, когато си на клиин и да си го връща на 10к, когато си на драйв (така хем клиина няма да е прекалено чист и драйва няма да е омазан) - така става съвсем стандартен фендерски или маршалски клиин канал, може да смениш делитела r18/r19 с пот 1М и така ще имаш гейн за клиин канала и 2ри гейн за мръсния канал(ако почне да омазва е полезно), а на С8 ако му сложиш ключе - става BRIGHT/NORMAL ключе (което е полезно ако искаш по-джаз звучене някой път) Идей много!! Извинявам се за отклоняването от темата

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако правилно съм рабрал цялата идея:

1 си свалям схема на избрания ефект

2 купувам си всичко нужо

3 изработвам си платката - КАК?

4 налепвам вички елементи на нея

5 наблъсквам всичко в няква кутийка

6 енджой

Така ли е или не?

От къде в София да си накупя елементите, а платката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Платка или си ецваш печатна или си взимаш т.нар. 'експериментална' и свързваш пътечките с жички... Елементи има много места от които можеш да си набавиш.

 

Конрад на Хан Аспарух и Хр. Ботев

Комет-а е пак в тоя район (сори нз улицата), а точно срещу училището има още един магазин

Има един и в дървеница в един супермаркет точно до моста за метрото който сега са затворили.

 

Има и други но ще те излъжа за точния адрес...

 

 

А колкото до схемата:

Намираш си проект, отпечатваш си платка, набавяш си елементите, запояваш всичко както е описано после евентуално слагаш в някаква кутия и се радваш...

 

 

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отпечатваш си платка

как

всмисъл, как се издъбават каналчетата?

аааа и елементите горе-долу на кви цени са

Редактирано от Black Skull
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Tech 21 SansAmp Classic - а това има ли го някъде ??? сори за латиницата ма ми се ебна тва

 

Повече не превеждам!

Редактирано от IvanDTr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Никифена го прави, ама май схемата не е много лесна.

Препоръчвам ти да си го купиш готов от него или ако нямаш толкова пари, може и копието на Берингер - GDI21, но съм сигурен, че варианта на Никифена е по-добър (по-безшумен най-малкото).

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.