Jump to content
Българският форум за музиканти

Евтин хъмбъкер


kiik

Recommended Posts

Знам, че ще ме сдъвчете за тая тема, но да попитам откъде мога да си купя евтин (нов!) хъмбъкер за китарката ми?

Вчера обиколих 4-5 от известните муз. магазини и по-евтин адаптер от 150 лева не видях :(

Не търся разбира се нещо кой знае какво, а да кажем някъде докъм 50-60 лв. колкото да става за тресня.

 

И един по-глупав въпрос ако може - тези по-широките адаптери дето са като плочки, също ли са двойни или под хъмбъкер се разбира само този, дето има 2 реда винтчета - тоест визуално се вижда, че е двоен?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И "плочките" и другите които описваш са хмбъкери. Разликата е, че едните са открити, а другите не. Също така, някои от отворените могат да се делят на единични (single coil).

Редактирано от polaris
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и по-евтини от 150, разбира се... На Guitar Tech примерно...не знам точно колко струват, но предполагам 40-60 лв. и между другото не са лоши ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като търсиш евтин защо не погледнеш раздел продажби за същите пари ще купиш двойно по качествен.

Проблема на ниското качество адаптери на пазара е ясен - лоща дефиниция , небалансирани и в повечето случай микрофониращи (дори вакснати някой от тях пак микрофонират във усилена апаратура).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Wilkinson адаптерите са ти по джоба, ще получиш това, за което си плащаш за тези $. Има ги в "онзи" магазин ;) Но на старо ще намериш нещо по-така за тия пари. Колегата @audio продаваше не лоши адаптери от Епифон за 70лв сет 2 хъмбъкера ;) Разгледай "Продавам"

Редактирано от buy&sell
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Младежо, обади ми се на 0888 293 472, ще ти подаря един хъм от мексикански фендер, само трябва да намериш кой да ти го сложи на китарата.

 

Поздрави - Борето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за коя позиция ти трябва

при магарето (бридж позиция)

или

при грифа (нек позиция)

 

имам нещо предвид и мога да ти предложа един и то доста приличен

 

пиши на ЛС

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За бридж ми трябва, а ми се щеше да е нов (макар че може би по-некачествен за тия пари), защото иначе дали няма да взема дефектно нещо...

Ето например на този телефон в по-горния пост ми казаха, че не знаят за какъв форум става въпрос ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се ще да правя реклама, ама налага се...Щом държиш да са нови, при Капъша има доста прилични "Boston" за около 60лв.Само треба да си от София, или да имаш някой (ако не си)да ти ги закупи и прати.А до колко съм запознат, ако му се обадиш, той също може да ти ги изпрати на даден адрес. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех един такъв за 56 лева и тия дни ще го слагам.

Знам, че из форума го пишеше някъде, но да питам за какво за 6-те винтчета под струните, нали си има в двата края в болтчета с пружинки които са за повдигане?

И още нещо - бобините са увити в черна лентичка около тях, не е ли рисково, че може да се наранят някога? Все пак при вдигнато положение голяма част от страничната повърхност не е защитена отстрани :secret:

Сигурно са глупави тия въпроси, но не съм имал досега такъв адаптер.

На една друга китара си бях слагал навремето двоен, тип "плочка" така да се каже, но той беше капсулован отвсякъде....беше на Хранов и звука си ме кефеше. Дали тоя новия е по-добър, как мислите?

Продават ли се още адаптери Хранов всъщност?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6-те винтчета за да можеш да регулираш колко силно да ти лови звука от всяка струна. Демек ако 3-та струна ти звучи прекалено силна спрямо другите, като навиеш малко болтчето и, така че да се прибере навътре в адаптера, намаляваш силата на звука произлизащ от нея.

Черната лентичка е сложена един вид за по-добър външен вид, а и осигорява някаква протекция на намотката. Недей се страхува, че може да се наранят, няма особено как да стане това на практика.

Хранов адаптери не съм ползвал, ама по спомени като чели не съм чувал много хубави отзиви за тях. Колегите могат да дадът по-добри мнения.

Редактирано от MDFk
Имаме правила за цитиране, прочети ги и ги спазвай моля!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че ще ме сдъвчете за тая тема, но да попитам откъде мога да си купя евтин (нов!) хъмбъкер за китарката ми?

Вчера обиколих 4-5 от известните муз. магазини и по-евтин адаптер от 150 лева не видях :(

Не търся разбира се нещо кой знае какво, а да кажем някъде докъм 50-60 лв. колкото да става за тресня.

 

И един по-глупав въпрос ако може - тези по-широките адаптери дето са като плочки, също ли са двойни или под хъмбъкер се разбира само този, дето има 2 реда винтчета - тоест визуално се вижда, че е двоен?

 

Виж този тук ,особено цената. Цък

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адаптер е това... И недей мисли, че между адаптер за 18лв. и такъв за 50-60, за колкото търсиш, задължително ще има разлика от земята до небето.

Редактирано от MDFk
Имаме правила за цитиране, прочети ги и ги спазвай моля!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.