Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с екшъна


polaris

Recommended Posts

Здравейте. Значи миналата седмица си купух електрическа китара Cort KX5 без флойд, след тоав я занесох на сет-ъп, но снощи открих един проблем. На 1во прагче всички струни бръждят ужасно. Екшъна е 3мм на 6та и 2мм на 1ва. Като натисна 1во прагче и се загледам в грифа си личи че струните опират и вурху 2ро. Ясно е че трябва да вдигна струните лекичко. Въпросът ми е мога ли да го направя само от бриджа, без да барам тръс рода. Не мисля, че ще имам проблеми при малко по-висок екшън, защото на акустичната ми е по-висок ( 5.5мм на 6та и 3мм на 1ва).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след тоав я занесох на сет-ъп,

 

Върни я пак там за рекламация.

 

 

Въпросът ми е мога ли да го направя само от бриджа, без да барам тръс рода.

 

Не.Няма да помогне.

Тръс-рода се разхлабва, защото ти е пренатегнат.

 

 

п.с. - бръждене пак ще имаш (най-вероятно при свободни струни), защото китарите Cort се правят от много лек материал и са много капризни на всякакви промени.

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или тръсрода е напънат.Или нещо с наклона на грифа не е в ред.Което е малко вероятно.Ама ти не го бъзикай щото от такова въртене на едната китара и скъсах спицата и сега няма оправяне,освен инвестиция в нов гриф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Значи миналата седмица си купух електрическа китара Cort KX5 без флойд, след тоав я занесох на сет-ъп, но снощи открих един проблем. На 1во прагче всички струни бръждят ужасно. Екшъна е 3мм на 6та и 2мм на 1ва. Като натисна 1во прагче и се загледам в грифа си личи че струните опират и вурху 2ро. Ясно е че трябва да вдигна струните лекичко. Въпросът ми е мога ли да го направя само от бриджа, без да барам тръс рода. Не мисля, че ще имам проблеми при малко по-висок екшън, защото на акустичната ми е по-висок ( 5.5мм на 6та и 3мм на 1ва).

 

При кого е сетъпната китарата,лютиер или някой...друг ?

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти е само на първо-второ прагче бръжденето, най-вероятно ще трябва да се направи корекция на нъта. Нито вдигане от бриджа, нито коригиране на тръсрода са добри решения, при бръждене на първите няколко прагчета, при повечето случаи де. Най-добре я занеси китарата на някой друг лютиер да я види.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 1во прагче всички струни бръждят ужасно.Като натисна 1во прагче и се загледам в грифа си личи че струните опират и вурху 2ро.

 

За твоята пише: SCALE: 25 1/2" (648mm) т.е. това е китара с по-дълга мензура.

Не мисля, че трябва да се повдига нъта, защото това най-вероятно ще реши частично проблема, но ще намали удобството при свирене.

 

Според мен, трябва да се разхлаби тръс-рода и ще се реши проблема.

Повечето китари на достъпна цена имат своите задоволителни качества, но регулирането техния екшън, обикновено е ограничен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих пак при лютиера и ми каза, че грифа се разхождаю насам-натам, вероятно защото е нова. Оправи китарата и ми каза, че ако пак има такъв пробелм, пак ще я нагласи :greenball: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Абе и аз ходих при Валери за сетъп от нисък строй към висок (C# -> Standart E) обаче на първа и втора на някои места (от 1 до към...8 мисля прагче има бръждене обаче изглежда е минимално и той каза,че не се чува)Добре ама аз като запиша нещо с мизерната тактика Amp -> Mic (за скайп) + audacity и ми звучи и ясно си се чува бръжденето.За да го няма трябва едва ли не да галя струните ама как да стане като свиря 95% блек метъл с яко тремоло,а останалата част са жици или класика на чистия канал,за което пак се ползват долните струни.Ужасно много ме дразни тая работа...аз като гледам и при нъта как е - изглежда ми доста ниско при първа струна та мисля да диря някой да я прегледа...пък ако не ше ходя до Валери за 3ти път,че така не може.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.