Jump to content
Българският форум за музиканти

Колегата Parni_Valjak


Recommended Posts

  • 2 months later...

Както се казва, поздравленията за Коледа, новата година и бъдещия ни живот са за всички форумни членове.

Но няма начин да не персонализирам поздрава си към доайена ни: Тони Манов!

 

Благодарност за тебе, здраве, за да си щастлив и пълноценен първо за себе си, за семейството си, че сетне и за нас.

 

Тони, да преуспяваш и остаряваш в мъдрост, здраве, заобиколен от почтени и верни приятели, да оставиш следовници, и най-вече - да живейш!

 

Прекрасни празници от всички нас!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Дойде време и аз да се включа в тази тема, разбира се, като поредният изключително доволен от професионализма на инж. Тони Манов.

 

Устройството ми (AUDIO MONITOR SYSTEM SM 4708) беше изработено във възможно най-кратките срокове, нещо повече, то беше пригодено точно за моите нужди и дори повече от това. В този смисъл "Soundman"  е наистина custom solution provider.

 

Огромни благодарности!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Включвам се и аз - ремонтирна лампова глава, за абсолютно минимални срокове и рентабилна цена!!! Освен това главата звучи адски добре, дори май по-добре, отколкото когато беше нова. Хиляди благодарности и наздраве :godbless: :godbless: :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Ха така, да видим дали Валяка не може да мине по един  доста избушен Fender Vibrosonic 82 година?Ами мина и то зловещо :-).След него остана само як звук .Браво на Майстора !!!! Та по същество. Ммм да във форума изкачат от време на време различни старинни хубавини, като този класически усилвател. Не издържах на изкушението и си го пазарих. Всичко добре ,но машината си беше направо зле. За всичките тези годинки кубето е минало през ръцете на явно не един разбирач, който от своя страна добре е погалил това бижу. Та ей на отново няма къде да се ходи и пак при Инджиниара. Оглед, оставяне, размисли и след няколко месеца работа по него БАААМ пак сме в играта . Тони се постара да върне на мястото и да спретне този Амп възможно най-близко до оригинала . Тва е то Тони отново направи нещата добре, а и ако трябва да се поправя винтидж техника наистина Той е човека. Първо знае за какво става дума и второ  си върши работата с любов, особено ако се касае за нещо правено не по късно от 80-десете. Чудесна работа Тони !!!! Благодаря ти и не забравяй!Бог те е обича и ние теб!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен!

Ако приемем че китаристите обичат лампови усилватели заради натуралния, естествен и динамичен звук, то ламповите усилватели обичат и предпочитат да си имат работа при модификация или лечение с Валяка.

Той не е просто инж. или инженер ... той е ИНЖЕНЕР Манов ... съвсем различно е ... уверих се сам.

Купих си ново страхотно лампово комбо и поисках от него да ми изработи атенюатор и не само това, атенюатора трябваше да бъде компактен и да се монтира в самото комбо по възможно  най-деликатния начин, така че да е достъпен за контрол, да е дискретно монтиран и да не не променя акустиката на кутията.

Всичко това беше изпълнено изключително професионално, с голяма любов и внимание към всеки детайл и подробност.

При Валяка няма място за компромис нито с материали, нито с техническа реализация.

Макар че е изключително скромен и ерудиран човек, ИНЖЕНЕР Манов наистина може да се оприлича на Валяк, който мачка пластмасовите китайски играчки за еднократна употреба заливащи нашия пазар и изработени без капка мисъл и логика с една едничка цел .... как да вземем парите на музиканта при минимално вложени материали и компетентност.

Ами точно за това е нужен Тони .... да държи очите ни отворени и да ни спасява от тази най-страшна съвременна болест ...

БЛАГОДАРЯ ТИ ЗА СТРАХОТНАТА РАБОТА!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Искам да изкажа специални благодарности на инж. Тони Манов. Отидох при него за модифициране електрониката на двете ми китари (по мои виждания и нужди).
Тони, внимателно изслуша и отговори на всевъзможните ми въпроси, отделно ми предложи още решения за постигане на целта, която си бях поставил.
Към задачата беше подходено абсолютно професионално, не беше пестено време и усилия.
На финала имах решение, което многократно надхвърляше представите ми.
Хубаво е, че има такъв CUSTOM SHOP в лицето на Тони, за когото границите на  възможностите са имагинерно понятие и непрекъснато се разширяват!
Благодаря на Тони за отделеното време, професионализма и отношението.
Жив и здрав!

 

;)  Марио B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

За втори път се записвам в тази тема и отново с прекрасни впечатления и благодарности към инж. Тони Манов. Благодарение на професионалната му работа, мога да се наслаждавам на лампов звук у дома. Перфектен, не само в работата си, но и в отношението към хората, с които работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите благодарности към инж. Манов, който  възстанови моето скъпоценно бебче - Neumann M49b # 1433 от 1958 година. 

Нямам търпение да го получа обратно, но трябва да изчакам участието на микрофона в записи на Zelimir.

 

Нямам думи, с които да изразя благодарността ми. Тони, ако искаш, пусни снимка в темата за Vintage.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хиляди благодарности за безценния професионализъм и търпение, които бяха вложени при ремонта на един предусилвател на EBS. Бях изгубил всякаква надежда, че може да бъде възстановен в нормалното му работно състояние. Невероятно е, че имам възможността да се възползвам от услугите на такива хора – Благодаря ти инж. Манов !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам, че комуникирам по този начин, но все още нямам право на лични съобщения, а искам да се свържа със вас.
Благодаря Ви предварително. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.