-
Мнения
532 -
Присъединил/а се
-
Последно посещение
-
Топ дни
1
Vasil Pavlov last won the day on Юли 2 2011
Vasil Pavlov had the most liked content!
Относно Vasil Pavlov
- Рожден ден 06/10/1988
Previous Fields
-
Инструмент
Китари/Вокали/Клавишни
Contact Methods
-
Website URL
http://
-
ICQ
0
Profile Information
-
Gender
Male
-
Location
София, Пловдив, Стара Загора
-
Interests
Pop/Jazz/Blues/Rock - слушане и свирене.
Последни посетители
3446 профилни разглеждания
Vasil Pavlov's Achievements
Newbie (1/14)
83
Обществена Репутация
-
Нека да постна наново обявата с някои важни корекции : Давам уроци по китара по домовете - основно за деца и начинаещи. Живея в Пловдив, жк Христо Смирненски, но давам уроци във всички квартали. (Въпрос на договорка с конкретния човек). Цената е 20 лева за астрономически час, евентуално с кратка пауза, ако ученикът се изморява бързо. На електрическа, и уестърн (акустична с метални струни) мога да помагам и на напреднали, а на класическа, само на начинаещите. Стилова насоченост - поп, рок, блус, джаз, малко класика, също мога да въведа ученика и в музикалната теория, импровизацията и хармонията, четене на ноти и т.н. Имам учебни помагала, както и доста опит вече - 2 години давах уроци в София (година и половина бях преподавател в читалище "Бачо Киро 1945" до пл. Руски паметник, след това - половин година по домовете.) Имам завършена бакалавърска степен "Поп и джаз китара" в Софийската музикална академия НМА "Проф. Панчо Владигеров" (бившата държавна консерватория), всеки ден съм на разположение. Телефон : 0887 62 28 05 или 0879 48 65 55, Васил Павлов. Поздрави на всички!
-
Браво! За пореден път се убеждавам, че стига човек да има КАКВО да изрази, ще намери начин да го направи! Между другото, от чисто техническа гледна точка, много приятно вибрато!
-
Пробвай с друг браузър, може от това да е?
-
Не сме критични, обаче ако си намериш поне някоя книга с музикална теория, а най - добре - отидеш на някой урок, нещата ще ти станат поне малко по - ясни. Защото имам едно предположение, и то е, че се луташ в момента и не можеш да си обясниш някои неща. Ама темата е бая обширна....няма как някой да ти обясни цял учебник във пост тука, нали? Като за начало научи интервалите и как се строят. После видовете акорди : от какви интервали и съответно - тонове се състоят. След това си хармонизирай "Ла минорната гама" и ще видиш : в кой акорд - кои тонове има, и защо нещо, което ти звучи, не става с даден акорд, а с друг звучи добре. Както казва един мой любим музикант : Това не е за един ден работа....". Само да вметна, че и в акорда Ла минор има тон "Ми", така че не виждам как с Ми минор или Мажор ще звучи фалшиво, след като са построени точно от "Ми" и ги има в Ла минор (съответно натурален или хармоничен минор). Трябва да видя дадената мелодия, че ми стана интересно, Успех, дано се оправиш, но без да видя самата мелодия, а също и каква хармония си подложил отдолу, не мога да отгатна какво правиш в момента и надали ще съм ти от голяма полза.
-
Защо?
-
^ Усилвателят си е важна част от звука, а когато свириш на "сухо", не си чуваш както трябва почти нищо от саунда. Затова има акустични китари : по - добре си вземи такава, ако няма да я включваш. Това за 6-те месеца не знам откъде го измисли, но ако говориш от твой личен опит, нещо ми подсказва, че свириш 1 път седмично за по 20 минути Защото при мен дори и да не съм свирил от доста време, не ме болят никога пръстите повече от 2-3 дена, след което загрубяват възглавничките и мога да свиря неограничено време, стига да не прекалявам с извиването (bend) на струните. Не, че съм някакъв критерий, само споменавам, защото останах с впечатление, че свиренето на ел. китара е едва ли не мазохистично изживяване :D пс. Послушай ме за усилвателя, или си смени китарата с куха! Някой ден ще ми благодариш. :D
- 25 replies
-
- електрическа
- китара
-
(и %d още)
Тагове:
-
Щом не ти стига кутрето до 5-та и 6-та струна, според мен 99,9 % не изнасяш китката достатъчно и затова се появява този проблем. Снимката, която си показал е ужасна и ако не искаш завинаги да прекратиш заниманията си с китара, трябва да си оправиш постановката. Натоварването на кутрето е много сериозно, особено на ставата, както каза Дими, и може да доведе до много сериозни проблеми, щом се появява такова "заключване" и изкривяване. Отиди веднага на учител или поне някой, който може да свири, да ти обясни как да си оправиш лявата ръка. Поздрави и дано реагираш навреме!
-
Как да вземам високите и ниските тонове във пеенето.
topic отговори на Vasil Pavlov's r_rosen08 в Вокали
Ако ставаше по интернет, нямаше да има учители по пеене. А именно такъв ти трябва, като гледам.... -
Oбщо взето и аз не знам хардуерен ли е проблемът или софтуерен, но и преди като записвах намалях чувствителността на входа на лаптопа на около 5-10 от 100, иначе сигналът е прекалено силен. Тогава записвах с клавир, но това няма особено значение в случая Абе ще гледам да се оправя. Много е трудно така, от разстояние, някой да успее да разгадае, какво точно се е оплескало. Ако някой се сети все пак нещо - да пише, пък дано разреша проблема! Поздрави!
-
Знам, но за съжаление, не е от това
-
Въпрос относно relative major/minor
topic отговори на Vasil Pavlov's Apocalypt0 в Теория и Композиране
Малко офтопик, но освен Andrew Wasson, който наистина обяснява много добре ( Creativ Guitar Studio му е канала в youtube), бих препоръчал на по - напреднали (и не чак толкова) един от моите фаворити : David Wallimann (така му се казва и канала). Той също обяснява много добре и има и видеа с по - музикантска, а не техническа насоченост Към автора на темата : ако не си знаеш тоновете доста добре по грифа, общо взето се мъчиш да строиш къща, която няма основи. Научи първо тях и после мъчи теорията, иначе няма да можеш лесно да я онагледиш с китарата и ще си остане само в главата ти, а идеята е все пак да я ползваш Поздрави! -
Колеги, помагайте, защото и идея си нямам какво е объркано.... Ситуацията е следната : преди време записвах миди файлове на аудио, в MP3 формат. Проблеми нямаше, обикновено когато пиковете бяха на около -6 децибела, фоновият шум беше на около -72 и всичко беше ок. Преди няколко дни (след цяла година пауза и пре-инсталация на Windows), пробвах пак. Обаче се появи странен проблем : шумът стои на около -20 децибела и е доста осезаем. Първо помислех, че е от кабела, но се оказа, че не. После : че е от електричеството, защото и преди ми се е случвало. Но не е. Оказа се, че дори когато изключа всички кабели от компа и пак фоновият шум си стои на -20 и не пада по - надолу. Намалил съм нивото на входния сигнал от настройките на Windows на около 5 от 100, защото иначе е прекален силен и моментално влиза в пиковете (както правех и преди). Но си стои на -20 и се чува "съскане", дори без да е включено каквото и да било в лаптопа. Не мога да разбера хардуерен ли е проблемът, или софтуерен. Имам качени ASIO4ALL, които ми изписват, че някои от компонентите не са настроени както трябва. Не ми изписва кои и като пусна тестовете за синхронизация, не са успешни. Пробвах и да ги изтрия и да пробвам с вградените и пак не става - шумът си стои и това е. Лаптопът в Toshiba Satellite L300 -23D, аудио картата е вградена и е Intel 82801ib ich9. Миди-тата ги просвирвам през модул Ketron SD2. Но шумът надали е от него, по - скоро проблемът е в лаптопа, защото шумът го има, дори когато не вкарвам абсолютно никакъв сигнал. Преди ползвах Sound Forge 6.0, сега : Cool Edit Pro 2.1. Ще съм благодарен на каквито е да е идеи от какво може да се получава. Поздрави!
-
Въпрос относно relative major/minor
topic отговори на Vasil Pavlov's Apocalypt0 в Теория и Композиране
Може ли да дадеш да видя откъде точно ги четеш тези неща, защото така не съм много сигурен, дали правилно си ги преразказал Relative major/minor, или казано на български - паралелни тоналности са следното : мажорна и минорна тоналност, които имат еднакви арматурни знаци (диези и бемоли), тоест - имат еднакви тонове в тях. Първия пример, които си дал е верен. A minor (ла минор) се състои от : ла, си, до, ре, ми, фа, сол, ла. C Major (до мажор) : до, ре, ми, фа, сол, ла, си, до Ако се вгледаш внимателно, ще видиш, че всъщност са абсолютно еднакви, само че започваш от различен тон, който се води и основен и затова все пак се водят различни тоналности. Абсолютно същото е и с пентатониките, само че вместо 7 ноти, в тях имаш само 5. Съответно : A Minor Pentatonic/ C Major Pentatonic : и в двете, тоновете са ти : ла, до, ре, ми, сол, ла Втората част, дето си я написал е грешна, и според мен си объркал мажор с минор. По скоро си чел, че F#minor е паралална скала/пентатоника на A Major. А ти си написал отбратното : че F#major е паралална на A minor. А това изобщо не е вярно, защото тоновете им нямат много общо Но да не се задълбавам, че постът ми стана прекалено дълъг. Според мен си обърнал двете думички, защото F#minor е паралелна на A Major. Пак повтарям, ако може сложи линк, интересно ми е да видя откъде си го чел това. Поздрави, надявам се да съм полезен с нещо! пп. Някой ме изпревари с по - горния пост! -
Софтуер за набиране на ноти в електронен формат?
topic отговори на Vasil Pavlov's metalhammer в Софтуер
Gitar Pro го забрави. Ако търсиш сериозна програма за нотиране, те са 2 : Sibelius : http://www.sibelius.com/home/index_flash.html и Finale : http://www.finalemusic.com/ И двете имат аналогични възможности, които са огромни. Аз ползвам втората и макар, да не съм я разучил още напълно, съм много, много впечатлен. Успех, Дими! -
Как да извадя близък звук като този на Metallica
topic отговори на Vasil Pavlov's mario1694 в Китара
Което не означава, че са записвали с Behringer. Иначе наистина темата явно е с развлекателен характер :D