Jump to content
Българският форум за музиканти

Топ потребители

  1. Evtim Djerekarov

    Evtim Djerekarov

    VIP listed


    • Points

      3

    • Мнения

      8667


  2. Hillbilly

    Hillbilly

    Members


    • Points

      2

    • Мнения

      4043


  3. ultramega

    ultramega

    Members


    • Points

      1

    • Мнения

      3084


  4. garvan777

    garvan777

    Members


    • Points

      1

    • Мнения

      51


Най харесвано

Showing content with the highest reputation on 01/17/21 във всички области

  1. Чак супер тънко не,ама е играчка,аз с шел лак го минах.С ам.стандарт адаптери е и въобще не е по лош от всеки американски Фендер - имал съм Ам Стд,Хайуей и стар 75г.А сега имам и един Токай от 84г,дето има състейн като Гибсън☺️
    2 points
  2. Малко е overkill за целта, но може да който му се запоява, да пробва и тази схема: Тук вече имаме диференциален усилвател , изпълнен с Q3, Q4, токово огледало за негов товар, изпълнено с Q5, Q6 и второ стъпало - усилвател на напрежение, изпълнен с Q7, който има активен товар - генераторът на ток, изпълнен с Q8. Също, Q1/Q2 съставят още един генератор на ток, който осигурява стабилен постоянен ток през диференциалната двойка. Vaux в случая е половината от захранващото напрежение, а C2 е крайно необходим, защото без него ще имаме много шум. C4 създава доминантен полюс в схемата на честота, след която усилването (без обратна връзка) спада, за да не се самовъзбужда усилвателя. Отношението (R13 + R14) / R14 определя коефициента на усилване. Главното предимство на тази схема е, че има съвсем постоянен коефициент на усилване, при напрежения 3 до 18+V, и при различни температури. Също така е много по-линейна, доколкото това може да е от особено значение за функцията, която изпълнява. Добре е транзисторите в диференциалната двойка да се подберат възможно най-еднакви.
    1 point
  3. Да тази -Идея за звученее която си направил е много колоритна,получило се е много добре.Браво!!!!
    1 point
  4. Можеш да сглобиш тази. Дърпа под 500uA общо от батерията. Може и по-малко да се направи да консумира, като малко се увеличат емитерните резистори R2 и R10, но докъде може да се падне на практика, трябва да се експериментира. Също може да се увеличи R6 още. По мои прогнози, схемата ще работи добре надолу до около 180-250uA. Човек може да сложи акумулаторче и слънчево панелче на китарата, за да не пада батерията никога :D. Тази схема има предимството, че коефициентите на усилването се променя по-малко с падането на напрежението на батерията. Q3 и Q4 се ползват като диоди и задават преднапрежението на Q1 и Q2. Схемата работи надолу поне до напрежение 4V на батерията.
    1 point
  5. Ноемврийското ми участие в конкурса. Надявам се да ви хареса. Ако някой има желание да се включи: https://www.dropbox.com/s/trjjwd5klre2tah/jtc_jotm_nov20.zip?dl=0 - Трака с прогресията на Pdf. Информация за участие: https://www.facebook.com/groups/JTCJamOfTheMonth/?ref=share
    1 point
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.