Това важи не само за свирене с флоор проц, ами и за МИДИ контролирани системи или пък програмируеми луупъри (тип ГигРиг).
Сещам се за два основни метода:
Типични бленди използвани на много места (примерно на банка 0) + няколко по-особени и рядко използвани на следваща/и;
Всяка банка за отделна песен с 2-3-5 пресета (колкото са нужни).
Първият е подходящ ако имаш да речем клийн, драйв, соло бленди, които използваш в 90% от времето и вече за някоя особена (примерно интро с тремоло) на втора/трета/етц. банка. Организацията вече зависи и от това колко и какви бленди имаш, колко често и в какви комбинации ги използваш.
Вторият вариант се използва от активно концертиращи по турнета с фиксиран сетлист. Първа банка - първа песен, втора банка - втора песен и т.н. Като се използва правилото пресет А да е клийн, пресет Д лийд и вече зависи какво изисква песента - слагаш между тях. Нещо такова. Мен ми се струва разточително и сложно за програмиране, но уж намаляло възможностите са грешки. Зависи обаче какво позволява проца/контролера. С 10 банки и 50 песни репертоар очевидно няма как да стане работата. :)
Аз скоро точно си правих реорганизация на пресетите и подредбата, защото новата педалиера има различен брой копчета, спрямо досегашната, и след 4 версии уж го измислих. Две банки от по 5 пресета, които включват Clean+Acoustic, Clean+Chorus/Delay, Drive+Acoustic, Drive+Wah, Drive. Като първата банка е с по-тежък драйв канал за по-тежки песни, втората с по-лек за по-лежерни. И освен това отгоре имам няколко бутона, достъпни от всяка банка, които са Lead+Delay и още 3 за конкретни песни с някакви особени ефекти/темпо. Тези могат и да са на отделни банки, но тъй като покрай тях се използват и някакви клийн/драйв пресети ще станат твърде много банките (още 3-4), затова ги направих така. Но това вече си зависи и от възможностите на педалиерата/проца.