Jump to content
Българският форум за музиканти

Garland


Recommended Posts

...мисля че всеки новоизлюпен GARLAND заслужава тема и поради това и аз поствам такава за моя личен звяр...целта най-вече е хората да се запознаят с творчеството на неговия създател Галин...известен в този форум като GREGG и да го засипват с все повече и повече поръчки...така че обществото на GARLAND ползвателите да става все по многобройно...възнамерявам всеки път като записвам нещо с усилвателя да обогатявам темата семплово...

 

 

GARLAND-а схемово:

 

 

CLEAN канал(по схемa Fender): gain, bass, middle, treble, volume, presence, deep + bright

 

DRIVE канал(по схемa Soldano SLO100/Mesa Dual Recto): gain, bass, middle, treble, volume, presence, deep + modern(превключва Soldano/ Mesa)

 

BOOSTER: (по схемa Tube Screamer): drive, tone, level

 

И още:Графичен еквалайзер, Noise Gate, Отделен FX loop за Drive канала и отделен FX loop за Clean канала

 

в Drive FX loop-а лупвам BOSS GT8 за Chorus & Reverb които ползвам САМО при солата...в Clean FX loop нищо не лупвам засега...но аз и не свиря с чиста китара...

 

ПЕДАЛИЕРА: Channel, FX Clean, Booster, FX Drive, EQ

 

CABINET: 4x12" Celestion Vintege 30

 

А сега се насладете на божествено красивия дизайн:

 

ampandcabfront.jpg

 

 

Frontpanelside.jpg

 

 

FSW.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори, че ще обърна въпроса на пари, но все пак колко ти струваше тоя звяр? :] Иначе изглежда, а не се и съмнявам, че звучи убийствено :]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кой фендер е клиина?

 

 

...идея си нямам да ти кажа ли... :happy: ...надявам се Галин да се намеси в темат и да осветли нещата...а аз чистия канал съм го пускал два пъти...първия път да го пробвам като пристигна...и втория да видя как звучи с хорус в лооп-а....и това е...просто стила музика който свиря не предразполага към чисти бленди...виж драйва всякак съм го връткал...с еквалайзер...без еквалайзер...с бустер...без бустер...с "модерн"...без "модерн'...ама там ми е душицата...а за цената както във всяка тема за ГАРЛАНД съм принуден да оставя отговора на Галин...обещал съм да не казвам...иначе много ме радва факта че толкова хора проявяват интерес към амп-а...ако продавам билетчета по левче на всички желаещи да го чуят скоро ще го изплатя...а вие не се чудете...ами ГАРЛАНД си вземете....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кой фендер е клиина?

 

 

...идея си нямам да ти кажа ли... :rockon: ...надявам се Галин да се намеси в темат и да осветли нещата...а аз чистия канал съм го пускал два пъти...първия път да го пробвам като пристигна...и втория да видя как звучи с хорус в лооп-а....и това е...просто стила музика който свиря не предразполага към чисти бленди...виж драйва всякак съм го връткал...с еквалайзер...без еквалайзер...с бустер...без бустер...с "модерн"...без "модерн'...ама там ми е душицата...а за цената както във всяка тема за ГАРЛАНД съм принуден да оставя отговора на Галин...обещал съм да не казвам...иначе много ме радва факта че толкова хора проявяват интерес към амп-а...ако продавам билетчета по левче на всички желаещи да го чуят скоро ще го изплатя...а вие не се чудете...ами ГАРЛАНД си вземете....

еми искаме

като

като ми се освободят някви пари (около лятото в края щот ще сменям с EMG с Аudere аоще съм в гимназия) :happy:

иначе ако получим някаква ориентировачна сума няма да е зле

аз искам само бас глава ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кой фендер е клиина?
Чисития канал е типичен за много модели на Фендер примерно Showman, Princeton, Deluxe, Proreverb и т.н. Конфигурацията е: триодна секция - тонкоректор - триодна - секция. Разновидност на тази конфигурация е клийн канала от GT Trio, където поради двата дипълнителни филтъра звукът е по-bright.

 

 

иначе ако получим някаква ориентировачна сума няма да е зле

 

По принцип не коментирам цени не защото са тайна, а защото са индивидуални за всяка поръчка. В момента цената за най-обикновена двуканална глава от рода на СЛО100 без екстри се върти около 850 лева. Това включва два канала с отделни контроли /Gain, Bass, Middle, Treble, Volume, Presence, Master/ превключваем лампов ефект луп, алуминиеви копчета за панела /черни или натюр, черни панели с бели букви, преден панел текстил, лампи 12AX7 и 6L6GC или EL34 на Electro Harmonix. Екстрите и допълнителните неща се прибавят към тази цена и подлежат на допълнително обсъждане.

 

По принцип не изработвам кабинети, защото излизат по-скъпо отколкото ако се купят /или поне толкова/. Този, който направих за preIbanez беше по изключение.

Редактирано от Gregg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е много добър клиин канал :thumbs_up: питах щото има няколко фендерски - примерно бассман, принстон с 1 коректор между 2та триода, същото с 3 коректора и тн

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...този кабинет ме кара да се чувствам специален...най-сетне се разкри мистерията около цените...аз продължавам акцията по зарибяването на още Гарланд сектанти...днес щателна инспекция на усилвателя направи Тони...очаквам репортаж в темата по-късно...в сряда чакам китаристите на най-добрата българска екстремна метал банда(ако не се сещате кои са забравете) ...и се надявам да ги приобщя към каузата...

 

ПС: оказа се че на моя Гарланд един "джи мейджър" много добре се вписва в лупа...и май се замислям сериозно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

китаристите на най-добрата българска екстремна метал банда(ако не се сещате кои са забравете)

 

The Revenge Project? То е доста субективно де, но това беше първото име, което ми мина през ума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...те са велики но са на второ място в класацията...има една софийска група преди тях...както и да е темета е за ГАРЛАНД-а все пак...аз днес прекарах доста време в разучаването му...и резултатите са повече от добри...само не трябва да се прекалява с гейна но това се подразбира...поиграх си още с ефектите и открих че ривърба специално за този усилвател съсипва стегнатия звук и се получава яко мазня...затова пък малко дилей и на солата стават чудеса...още малко хорус на вкус...за ритъм ползвам само ГАРЛАНДА без никакви ефекти...нямам търпение да запиша и да побликувам разни семпли...sw1tched, приятелю помагай...нали искаше да правим ГАРЛАНД парти...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...И аз може да се включа. Ако имаш репетиционна на разположение (или можем да наемем някоя) - бих си домъкнал и аз Garland главата - само трябва да е някоя неделя следобяд, че иначе ми е абсолютно невъзможно... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...и на мен неделя следобяд ми е един от малкото възможни моменти...и ще си спретнем голямо гарланд парти...само трябва да не съм на репетиция по същото време...мислете за репетиционна с добър кабинет...

Редактирано от preIbanez
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на preIbanez за любезно предоставената възможност да пробвам неговият амп.

Ами готин е, хареса ми.

От тук насетне - мнението ми е строго субективно и изградено за половин - един час , през който го пробвахме.

Тъй, като предполагам ще има заитересовани от субективното ми мнение - ок, ще го споделя, но най - добре е, ако може сами да си пробвате при възможност.

Клийн канала е добър, много добър. Мое мнение, но съм чувал и доста по - добри лампови клийн канали. Докато го ръчкахме, май не усетих ампа да дава стандартен крънч - мисли блус тон, но не съм го и търсил, така че може и да има .

Драйв канала - е доста впечатлителен, има и олд скул хеви метъл, има и шред,

има и агресивен (скупед тон) метъл ( за какво ще се ползва - според ползвателя - траш, ню метьл, детюнед китари).

Преди да пробвам ампа , се чудех защо трябва да има вграден бустер -

ако ще ползвате "модърн" опцията - просто е задължителен,

а за скупед тона - е задължителен графичния еквилайзър,

всеки може да си избере според потребностите.

Лично аз, ако си поръчвам, бих пожелал бустера да ми е хоризонтално разположен,

което малко ще увеличи дължината на шасито. (свързано е с моята представа за естетично, за сметка на практичноста)

Отделни лупове за каналите - би имало смисъл за мен, ако ще ползвам различни стомпбокс ефекти за различните канали. Например, за ефект като джи мейджъра, общ луп за двата канала би бил напълно достатъчен. Това са неща, които всеки си ги определя, според нуждите.

Тъй като, наблизо имаше Базова Станция за GSM-и и доста често прихващахме смущения, би било добре, да се пробва ампа в реална концертна обстановка

или пък в студио - за мен влиянието на външни смущения има значение.

Та така - доста положителна оценка, като според мен, да се митологизира е ненужно.

Колкото до това, в каква степен звукът се припокрива с Сло 100 и Меса Ректо - това не мога да кажа, тъй като никога не съм свирил с такива.

В заключение - вече съм запознат с продукти на 3 различни български производители на лампови апаратури за китара.

За мен Гарленд е пред ВБМ и РСД, без да подценявам и останалите двама.

Позволявам си да дам някакво субективно напъствие за тези, които биха си поръчали "хенд мейд амп ин Бългериа" - за метълите - Гарленд, за блусаро-рокаджиите - ВБМ.

Както казах в началото ,мнението е строго субективно и в унисон с това какво харесвам и какво съм чувал до момента. При възможност с удоволствие бих се запознал и с други продукти Гарленд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за положителните коментари. Отворен съм за всякакви забележки, предложения и коментари.

 

preIbanez не искаше крънч опция, затова и няма такава, иначе няма проблеми да се добави. Ако се използва бустера през чистия канал и Мастер примерно на 2-3 часа може да се получи и приличен крънч. Друга възможност е с много малко гейн на драйва канала и повече Мастер.

Редактирано от Gregg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.