Jump to content
Българският форум за музиканти

оригинален японски Squier от 1984


de4o

Recommended Posts

абе да ти кажа не знам как е на звук,ама на вид със сигурност не удря новите,не ми изглежда кой знае какво - вярно е че качеството преди е било малко по-високо ама не е чак космическа разлика..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то тоя squier си е чист Fender ,само дето е сглобяван в Япония.Можеш да пуснеш един семпъл да го чуем и ние де :D

Абе,само на вид-имах скуайър стратокастер,японски,само че с голямата глава на грифа-70-те на Фендер.Пипната беше китарата,но не звучеше като оригинала-явно материала си казва думата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш предвид новите Скуаиър си напълно прав.Преди 3 дена свирих с една такава и се чудех дали да не си я купя защото беше евтина.На качество го докара нещо подобно като мексикански фендер(страшно като се има предвид че струваше около 400 лева

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

материала и боята не са толкова далеч от оригиналните - просто електрониката е по-скапана.АКо трябва да бъда честен според мен е по-добре да си вземеш як Скуайър за 400 и да дадеш още 400 за яка електроника (най-вече 1-2 маркови адаптера,като Сймър-и или Димарцио и ще си много по-доволен от звука от колкото 1200 например за "ИСТИНСКИ" Фендер

е има си фенове на Фенедра и тях ги разбирам,ама аз съм металяга и търя по-екстремен звук:happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На този принцип човече въобще защо ще даваш тези 400 за скуайъра като можеш да си направиш поръчкова китара с каквато ти дуща сака форма, или за 800 да си вземещ нешо оригинално и истинско.....примерно ибанец? Пък и шом става дума за екстремен метъл фендер и скуайър(баси ко гадно се пище на български тая дума) не са много за предпочитане :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз сьм много мераклия на такьв страт - защото имам 3 сеймьр дьнкана за ьпгрейт

Дечо - огледай нещата ми и ако харесаш нещо свиркай

(пьк за адаптерите сьшо ще се намери мераклия -тоест мога да я взема и с и без адаптери- макар че знам че не тие за продаване :happy: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ам аз имам такъв скуиер от 400 (стандарт серия) и след като му смених цялата електроника звука е на доста добро ниво (мисля че е по добро от на мекс фендер)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то тоя squier си е чист Fender ,само дето е сглобяван в Япония.Можеш да пуснеш един семпъл да го чуем и ние де :cheers:

Абе,само на вид-имах скуайър стратокастер,японски,само че с голямата глава на грифа-70-те на Фендер.Пипната беше китарата,но не звучеше като оригинала-явно материала си казва думата.

дечица мили,от 29 годинки я свиря тая пущина,а от 22 го имам тоя SQUIER(купувал съм го от ГРЕНЛАНДИЯ),имам и STRATOCASTER от '63 3-позиционен(адрес не казвам да не би някой да ми резне тиквата за него),имам и юбилеен за 60 годишнината STRAT s TEXAS FLOYD адптери и трябва да ви кажа,че SQUIER-чето си звучи наравно с тях!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама,може,значи си уцелил добър.То и Джеф Хийли свири със Скуайър.Аз съм на мнение че при Фендерите е малко въпрос на късмет-изпробвал съм 4 нови (USA)в магазин и само един звучеше добре.

BTW,а тия адаптери не бяха ли Texas Special-SRV е свирел с подобни?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама,може,значи си уцелил добър.То и Джеф Хийли свири със Скуайър.Аз съм на мнение че при Фендерите е малко въпрос на късмет-изпробвал съм 4 нови (USA)в магазин и само един звучеше добре.

BTW,а тия адаптери не бяха ли Texas Special-SRV е свирел с подобни?

ха така,знаеш,значи че китарите се пробват докато не ти пасне някоя,за адаптерите-незнам,но съм пробвал SRV модел,звучи добре ама иначе е голяма тояга,все едно си хванал на лопата дръжката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах японски стратокастер - Скуайър серия( става въпрос за Фендер страт такава модификация, а не Скуайър фендер серия) китарата беше уникално удобна и добре звучаща, както и доста тежка.За съжаление ми бе открадната. Сега свиря с Страт Мексико която е доста по нисък клас в сравнение със старата въпреки, че може би е по- скъпа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то е ясно че 2 индентични китари от една и сьща серия и модел - няма

както и лампови усилватели - винаги има толеранс който се усеща

то затова се пробва

даже сьм засилчал Бос Метьл зон - немодифицирани - но с леко раличен звук

(хем тук е транзисторна техника)!-при аб тест - бях доста учуден, но определено 2-те метьл зони не бяха с близки серийни номера

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Squier от началото на 80-те са доста читави инструменти.Но определен интерес представлява JV-серията(Japan Vintage).Подред обаче...

През 1981г. CBS е продадена на нов мениджерски екип,но без фабриката в California.T.e. - трябва да се реши въпросът с производството,до изграждането на нов завод.За целта,през Март 1982г. Fender(с 38% от активите и 50% в борда + всички лицензи) заедно с Японските дистрибуторски компании Kinda Shokai и Yamano Music,основават Fender Japan Co.,LTD.Инструментите се произвеждат във фабриката на Fuji Gen Gakki от екипа на Greko.През Април '82 излизат първите инструменти серия JV.На първите китари стои само Fender-лого.По принцип,те са насочени към Японския пазар.Междувременно от Европа(Английски дистрибутор) настоятелно се изискват по-достъпни ценово Fender-инструменти.Решено е Fender Japan, да експортира такива инструменти,като се въвежда наименованието Squier.CBS са собственик на фирмата за струни V.C.Squier от 1965,но до този момент марката "Squier" не е използвана никъде сред Fender-продуктите.И така,през Май '82 се появява първoто лого съдържащо Fender и Squier.Първите такива китари са с голям "Fender"-надпис и малък такъв "Squier series" на облата част на главата.(точно тези,представляват повишен колекционерски интерес).Този надпис се променя през Август '82,като големият става "Squier",последван от малък "by Fender"под него,а надписът "Stratocaster" става като този от CBS-периода - по-голям и дъговиден(за разлика от дотогава-използваният,малък и прав).Адаптерите на JV серията са Американски(като и на Японските Fender JV и за разлика от всички следващи Squier),като най-ранните са с flat bobbins,а следващите(по-голямата част) - staggered.(През Октомври '82,китари Squier JV започват да излизат и за Японския пазар.Те са същите - реплики на 50's и 60's,но моделите се наричат по друг начин и адаптерите са Японски).JV-серията е преустановена в началото на 1984г.

Въпреки идеята за бюджетен инструмент,тези китари са с отлично качество и неслучайно са ценени и търсени.Впоследствие инструментите с марка "Squier"започват постепенно,да стават все по-непретенциозни ... та до наши дни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.