Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ при избор на процесор


Demonicus

Recommended Posts

Здравейте!

Питанката е да дадете акъл за"zoom или digitech за по-тежко звучене за около 170 кинта макс".Днеска гледах във фактор,ама повечето бяха над 200,всъщност всички без едно :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чуи ги и предцени сам - не е толкова трудно. И двата процесора няма да извадят звук, точно като този, който слушаш на записите, но пък стават за упражнения. С времето, ако е писно, ще започнеш да правиш разлики в звука на различните апаратури, и ще си намериш своята.

 

В какъв усилвател ще го включваш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, че е моя работа ама все пак. ;)

Принципно съветите, които получи досега са напълно верни, обаче се замисли дали наистина ти трябва процесор за свирене. Ако си избрал процесор за да имаш тунер+модулационни ефекти+някакви дистери и спийкър симулации в едно, тогава евтин зуум или диджитех те оправя напълно. Пробваш и взимаш квото ти хареса . ;)

 

Ако обаче наблягаш на

по-тежко звучене за около 170 кинта макс

тогава имаш много по-добрия вариант сансамп от Никифена (може и нещо друго естествено, но този вариант като цена/качество и "версатилност" е много добър) + за останалите парички нов готин колан или тунерче Корг примерно. Така постигаш много по истински звук от нисък клас процесор, но губиш модулационни ефекти, ауто уа и т.н. и естествено почваш да спестяваш за дилей, хорус или там квото ти е най-необходимо ;)

 

Ако не си разбрал за сансампа на Н Аудио има си тема някъде хвърли едно око. Моите 5 'стинки както се казва и успех. :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ей ги и мойте 5:

 

Ако си твърдо зад идеята за процесор може би някои Digitech RP сериите са около тези пари.

Лошото е че евтините процесори имат навика адски бързо да ти писват като звук. В началото човек може да им се изкефи но след месец-два резачката започва да ти се струва "пластмасова" и изкуствена (което си е самата истина). Не че е лошо да имаш един куп ефекти но е добре преди да си избереш да помислиш какъв звук искаш, какво ти е необходимо и какво е екстра. Екстрите можеш спокойно да си ги спестиш (На мен специално една сгодна резачка + реверб ми стигат - другото просто не го ползвам) :headbang:

 

Твърдо подкрепям идеята за сансампа - доколкото съм го чувал звучи много по добре от всякакви процесори около 200(пък и 2*200) лв. Може да хвърлиш едно око на тая тема за инфо (http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=7622).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свиря death metal и съм със zoom 606II , но и качествени адаптери преди него.Звучи си чудесно.Та ако ще избираш земи си твойта си китара и почвай да пробваш.Това е.

Цъкни линка ми отдолу myspace.com/abaddonbg

и чуй как звучи zoomа. Всички китари там са записвани с него и директно в soundcart-aта.

Редактирано от liquid_death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми според мене хората са прави. Аз дори дето нямам ся ефекти съм се ориентирал към "камионче" щото много хора са ми казвали че е по добро пък и съм пробвал. Освен това като ти се прецака процесора ти горят всички ефекти, а рядко съм чувал някой да се оплаква досега от камиона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам Зуум, а един мой близък приятел - Диджитек. Мисля, че неговоя звучи малко по твърдо. А и според мен Диджитек са си малко по добри. Мое мнение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.