Jump to content
Българският форум за музиканти

Малко помощ?


silverspoon

Recommended Posts

Имал съм подобен проблем от разхлабен нит на единия ключ (нитът, който съединява перото със стеблото на ключа). Това, което чух ми напомня този звук, но като се включи в усилвател не се чува нищо. Провели както ти каза yordaniy дали няма нещо фабрично недозавинтено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се сетих,че е възможно и да е от ключовете.На повечето стари Кремони ключовете имат свободен ход и ако не са стегнати хубаво бръждят много дразнещо!

Също има вероятност нъта да е изпилет от струните и да има свободно място и от това да бръжди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Късият тон, който чувам говори за ужасяващо нисък екшън на струните. Дрънченето ми напомня за разхлабен винт на ключ.

 

^Какъв изпилен от струните нът, какви Кремони и какъв празен ход на ключовете, бе човек? :) Този бас е нов и не е Кремона. Може да е нисък нъта, но тогава драмата е тотално различна като звук. И аз бих го погледнал твоето басче, но ще излезе като реклама на магазина, та ще пасувам. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давам пример ,че е възможно да има подобен проблем,само не ми казвай,че е невъзможно,защото с тези евтини китари всичко може да се очаква.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хех, ако всеки изреди симптомите на проблеми, които е имал с Кремони в тази тема, по-добре да й сменя заглавието. Тук иде реч за нещо коренно различно като бас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Хех, ако всеки изреди симптомите на проблеми, които е имал с Кремони в тази тема, по-добре да й сменя заглавието. Тук иде реч за нещо коренно различно като бас.

Но не е изключено да се случи на китара евтино производство,нали?

Редактирано от golfabitch
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това определено не е fret buzz. По-скоро има вероятност седлото , където ляга струната да не е стабилно и от там да се получава този неприятен звук. Моят съвет е докато дърпащ струната, да натиснеш леко седлото върху магаренцето. Възможно е някой от регулиращите винтове да е разхлабен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което чух, си звучи като "празен ход" на недозатегнат ключ или нещо разхлабено. / С риск да повторя писаното от IgniteAll , което видях едва сега / :secret: .Провери си всички ключове по главата / на баса / дали са затегнати докрай. Имал съм такъв проблем със Стаг. Имаш няколко варианта -

1. Щом знаеш къде е магазинчето на ДжониБиГууд - иди да го види.

2. Ако си в района на Слатина, Гео Милев, Дружба - мини през ПЖИ аз да го погледна.

3. Или направо пиши лично на темерут и се разберете с него кога може да го "излекува".

Мой съвет - НЕ ПИПАЙ засега нищо сам. Настройките на баса са по - фини, отколкото си мислиш и това въртене на всевъзможни шестограми, шишове и т.н. може да ти изиграе лоша шега. Все пак инструмента е нов. Да не го направиш лък с 4 тетива. / Запознатите знаят какво искам да кажа./

Успех и ЛонгЛийвРок"н"Рол. :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек, ти май въобще не усещаш, че говориш за ключове от тотално различен тип. Не сме професори, а имаме опит с доста сетъпнати инструменти от голям ценови диапазон. Ключовете на този бас са маслени и капсуловани, тоест не тракат като разбитите, отворени ключове на стара Кремона. Имат едни втулки, които придържат ключа плътно към главата на баса, които втулки понякога не са завинтени докрай. Това може да е един от вероятните проблеми. Да спрем да гадаем, а най-добре човека да избере опциите, които вече му бяха дадени, под формата на предложения, да му се прегледа баса от някой, който разбира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Решихме проблема, беше се разхлабила гайката на ключа на ми струна, за всеки случай му сложих и 1 мое старо ми, че неговото звучеше като канап...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.