Jump to content
Българският форум за музиканти

Едно запитване за Ritchie Blackmore...


Aleksix

Recommended Posts

Познавам момчето и смея да твърдя, че предположенията са ви безпочвени.

Освен това не познавам някой, който може да изсвири почти цялото творчество на Ричи като него.

Не обръщайте внимание на писаниците му - никой не е идеален.

Той просто така си пише и не може да изрази това, което иска да каже.

...това да му е порока :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По темата искам да питам:

Къде си държи слайда по време на лайф. Вярно не съм се загледал.

Мисля че тоя пиниз влиза в гиъра.

И защо не става дума за слайдовите му изпълнения, които бяха изброени по-нагоре, като най-красивите му композиции. Общо взето едни от най-великите му сола са със слайдец.

 

И да се изкажа и аз за невероятния му стил в периода Пърпъл - Рейнбоу. Според моите скромни анализи, неповторимото му звучене се постига с две омазани сола разделени в двата канала. По дефолт се пропускат чистите бендове (винаги са около и никога не съвпадат) и се получава ...

Аре бийте ме, ама аз това чувам.

 

А относно блуса - Lazy не е блус? или Maybe I'm a Leo?

 

И малко оффтопик. Може ли някой да посочи произволно лайф изпълнение на нервния другар в периода му с Рейнбоу и Пърпъл, което пича си е изсвирил цялото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ричи си държи слайда някъде върху усилвателите,поне така съм забелязал и използва както обикновени така и този:

Dunlop_Lap_dawg_slide.jpg

Обаче не и обикновените не ги слага на пръста си аги държи с всички пръсти.Малко е странен начина му на свирене със слайд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По темата искам да питам:

Къде си държи слайда по време на лайф. Вярно не съм се загледал.

 

Под капата, къде! :thumbs_up:

 

п.с. иначе Блекмор е повече чепат човек, отколкото добър музикант, ... а е много добър музикант ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ето едно добро соло със слайдер. Само се вижда обаче как го хвърля на края на солото. :thumbs_up:

Ве за края и аз така правя ама ше проверя откъде го вади.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко реплика към Роко, но е нещо, което и без друго щях да напиша сутринта.

Прави ли Ви впечатление, че Ричи е най-обсъжданият засега известен китарист във форума?

Дори повече от Джими, Малмстийн, Сач и Вай.

(Да и за Кърк имаше тема, ама знам, че някои ще ревнат, че Кърк е на аматьорско ниво :) )

Сигурно Ричи свири по- нечисто от днешните перфекционисти, обаче на практика обсъждаме него, не тях.

Освен в Пурпурено-дъговият период, Бароковият също много му се отдава.

Само дето Кендис пречи малко. (поне според мен) ( и да добавя, че на студийните записи не ме дразни,

но за лайф си личи, че е само за бек вокалистка, не ме радва особено)

За слайд солата - :) . Като за всичко останало изсвирено от него.

 

Да отворим приказка, какви модели Фендер сигничър и не само, се предлагат или са се предлагали?

А и който има Ричи Фендер, може да го удари на фукня?

Добре ли е, като идея?

От тая тема ме засърбява крастата и почвам да си мисля, как да си купя някой Ричи Фендер. :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да се включа неподготвен, обаче тотално не вярвах относно въпросния магнетофон Айва, докато не видях въпросната машинария на едно ДВД на Пърпъл...което си показва мнооого out of the box мислене в посока търсене на звук...апропо Ричи в ранните си години използва и един червен гибсън, мисля..

относно този въпрос 2.може ли да се каже че ричи е най добрият китарист?

разказвам следната случка"

Глупав теле/радио водещ пита Милчо Левиев - Кой е най големия джаз пианист...Милчо отговаря, ами познавах един пианист , към два метра беше, той ще да е бил най-големия...

 

Но друго е факт - че 60те и 70те година има десетина имена който просто променят звученето на китарата като инструмент и като технология - и Ричи е един от тях...

 

Хендрикс, Клептън, Блекмор, Джими Пейч, Стиви Рейвон, Джеф Бек, Франк Заппа.........кои са другите трима?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като човек имал щастието да посвири с китара модел Ричи/мисля ,че са само от Мексико/ и китара модел на Малмстийн ще кажа ,че е усещането е супер и това са уникални инструменти заслужаващи цената си...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ritchie е велик музикант, титан в хард рока. Не само че е един от най-прецизните китаристи, но е и страхотен композитор, което е доста по-важно. Няма кой да го настигне! Хау!

 

П.с. Нека някой се опита да изсвири Lazy, Spanish nights и Storm така филигранно като него... а преди колко години е изсвирена Lazy...

Редактирано от BHStratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ritchie е велик музикант, титан в хард рока. Не само че е един от най-прецизните китаристи, но е и страхотен композитор, което е доста по-важно. Няма кой да го настигне! Хау!

 

П.с. Нека някой се опита да изсвири Lazy, Spanish nights и Storm така филигранно като него... а преди колко години е изсвирена Lazy...

Няма и смисъл някой да го настига, който иска и се стреми да е добър, трябва да е различен, индивидуален и съссобствени идеи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На един лаиф(но не мога да си спомня къде точно беше),Ричи е с фендер -тяло теле,гриф страт.

 

Не беше ли с тяло на стат и глава на теле? :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поради това ,че ме нарекохте "психично болен" това ще е последното което ще напиша по тази тема.Има много любопитни и интересни неща които могат да се кажат за Ричи Блекмор.За марки и модели китари които тои използва а също и усилватели и ефекти. Всъщност Ричи е използвал само 3 ефекта за да постигне своето звучене на неговата китара. Използва и китарен синтезатор на Roland.Снимки няма да слагам на ефектите и синтезатора защото ме обвиниха ,че всичко съм свалял от нета и всеки можел да слага снимки от там. Незнам какво очакват хората да сложа снимки от личния си архив или от моя компютър при положение ,че в нета има толкова много информация.За китарите на Блекмор какво да ви кажа?Ще спомена само ,че той предпочита да използва предимно японски китари. Защото знае че японците нямат право на грешки защото всички материяли ги внасят и всяка една грешка ще им излезе прекалено скъпо и правят нещата много прицизно.Затова и най-интересните китари на Блекмор са японски.Това разбирасе не изключва и използването на други китари като на пример Lakewood и Taylor.Дори и белите Фендери Стратакастер с които Ричи свири са японски.Интересно е също защо Блекмор преминава от усилвателите Marshall с които свири почти през целия си живот и заменя с ENGL.Също така е много смешна историята защо Ричи Блекмор заменя прословутите черни адаптери Seymour Duncan на белия си Фендер с Lace Sensor Gold. А някой знае ли защо Блекмор свири с Фендери модел 70г. наречени с голямата глава на грифа?Всичко е много простичко и обикновенно като самият човек Речи Блекмор но разбирасе, че освен обикновен човек той е и велик и гениялен музикант което всички му го признават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.