Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на компютьр - параметри, цени


TONY

Recommended Posts

  • Отговори 72
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не е нещо неземно ако това питаш. :bravo: Но е най-евтината от "музикантските" карти, поддържа без проблем 24 бита / 96 килохерца (както показва името и) и има ниска латенция. Пише че поддържа Pro Tools M-Powered (не съм пробвал все още, въпреки че имам софтуера), но ти трябва и стабилен процесор и повечко RAM.

 

Като цяло на мен ми харесва. Тук има доста хора с Audiophile 192 - по-добрият вариант, но пък тя е $200. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ясно - зна4и необходимия минимум

 

а тази конфигурация

Intel Cel.2,13 Ghz/ HDD 160 GB/ Ram 512/CD RW/Flopy/

Nid. case 350 W/-@ godini ima garanciya i monitor

obshto vsichko 490 leva.

 

 

процесора е малко баен - но пьк е интел

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

MB Asrock K8NF4G-SATA2 - s.754, nVidia GeForce 6100 Chipset,

VGA, Audio, LAN, 2*ATA133+2*SATA II 3.0Gb/s, RAID (0,1), 4x USB2.0

CPU AMD Sempron 2800+ / box

RAM 512 GB DDR 400 MHz

HDD 160 GB, IDE, 7200 RPM, SATA2, Samsung

FDD 1,44MB

DVD RW 16x8x16x/16x6x/8x4x/48x24x48x, Samsung

VGA on board

SB on board

LAN on board

Case ATX Codegen w/ 350W

Monitor 17” TFT Prestigio P179 1280x1024,450:1, 300cd/m2

това - 1000 лв

 

CPU AMD Sempron 3000+ / box - плюс 35

CPU AMD Athlon 64 3000+ / box - плюс 95

 

мнение?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а и латенция - не искам да има

сега свирим с групата в един компютьр - ужким пентиум 4 - обаче е направо смешно- звука се влачи след мен - като куче след мангал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде Налбантов беше споменавал, че за да няма

латенция ти стига и процесор на 1,7 ,

според мен латенцията зависи от саунд картата няй много :think:

Иначе аз ти препоръчвам Атлона 64 на 3000 +

а не семпрон аз съм с Атлон 64 на 3000+ и съм много доволен :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отидете при моя човек holyman той има фирма специално за компютри (тихи и мощни за аудио) http://silentis.info/ цените на сайта са стари до колкото помня но най добре се свържете с него. А мен ме мързи да пиша по темата + това съм Интел, макар и в момента да не са толкова бързи колкото амд

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отидете при моя човек holyman той има фирма специално за компютри (тихи и мощни за аудио) http://silentis.info/ цените на сайта са стари до колкото помня но най добре се свържете с него. А мен ме мързи да пиша по темата + това съм Интел, макар и в момента да не са толкова бързи колкото амд

Mного добра идея :) Моята машина също той я е сглобявал..

+ 1 за Интел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами по добър специалист по темата от Пламен лично аз не познавам, затова ви го препоръчвам... лично аз съм продал около 200ПЦ-та като се замисля и още 5 пъти по толкова са ми минали през ръцете, но спрях преди години да се занимавам не си струва за 20$ тичането .... така че не случайно ви го препоръчах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами много просто, ако на система със сокет 939 и сложиш 1 модул тя работи в режим "едноканална" памет...

 

ако сложиш 2 модула памет всичко се удвоява - скоростта на преност на данни от процесора към паметта става от 3000 на 6000 мб/сек, или общо като цяло системата става с около 10% по бърза, някъде повече, някъде по малко, зависи от задачите

 

най добре 2х1 гб, почнеш ли да записваш и да ползваш разли библиотеки със семпли отече, аз като записва само перкусиите заемат 400-500 мб от паметта

 

тия експерти дето казват че 1.7 гхз стига за работа с брезпроблемна латентност (защото без латентност без значение какво мислят някой хора не може) правят ли си сметката че тия 1.7 хгз стигат колкото да вкара и изкара звука през компа, особенно ако е някой скупен целерон... почнеш ли да слагаш софтуерни ефекти изискванията се качват.. един прост гр2 товари 1.7 целерон на 30%...

 

с 2 думи няма смисъл да си пилееш парите по интелски процесори, целерона е ефтин но определено не си струва, прекалено бавен е спрямо истинските процесори, чистите пентиуми са по добре, но пък греят като котлони, особенно тия над 3 Гхз, амд в момента са много по добре, и още поне половин година няма да имат конкуренция

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

експерти или не чети преди да говориш дуде.

 

Писал съм за да свири а не да ми прави прожекти с по 200 компресора

и 3 IR Реверба

 

 

таа държава само философи :evil:

 

 

Моя 64 битов на 3200 дори не стига за един тежък микс с 1 мб кеш

не СемПлон

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата за компютри за аудиообработка и записи е много обширна. Нещата се променят постоянно и препоръки които се дадат сега, може да не важат след месец-два.

 

Основните принципи, на които аз залагам са:

 

1. Задължително машината трябва да е максимално тиха - отразява се на цената, но качеството на компонентите се вдига значително и целия "експириънс" от работата с компютъра е коренно различен :greenball:

 

2. Никога не се търси МАКСИМАЛНА скорост, освен ако бюджета не е максимален. Търси се балансираност и адекватност с изискванията и работата, която ще върши компютъра.

 

Вече избягвам да давам конкретни съвети по форумите, защото ми се връща върху главата със страшна сила (защо преди казваш така а сега иначе, ала-бала... еми променят се нещата, такава е действителността).

 

Машини от хипермаркетите е КРАЙНО нежелателно да се взимат - винаги се правят с най-евтините и гадни компоненти, колкото да работят, а не да са свястни. Ако се гледа единствено цена, там е ОК, но иначе - абсурд.

 

Това е моето мнение :greenball:

 

П.С.: Сайта не съм го обновявал от няколко месеца - много съм зает напоследък и няма как...

 

Поздрави,

HolyMan.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

holyman - нали виждаш офертата за атлона

може ли да я биеш като цена качество?

ама я огледай внимателно все пак

а за саунд карта - или ему или м -аудио - още не съм решил-но това като си продам цифровото студио

ще излезне че давам цяло такова, само за една карта

така че ако някой иска нещо много добро -като звук , без латенции

с вграден ГП100 процесор на роланд - да не му мисли много - цената ми е много добра

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.