Jump to content
Българският форум за музиканти

Toontrack's Superior/EZdrummer


karapetkov

Recommended Posts

абе, още някой няма ли да иска семпли от барабани?

Ми аз си имам достатъчно, ама като направя следващия формат нарочно няма да си ги метна на диск, ако речеш :)

звученето им да бъде като за дет метъл музика - да са ясни и по-кънтящи?

Първо - кой дет-метъл? Този на Dark Tranquillity или този на Canibal Corpse?

Второ - принципно всеки Thrash drum kit или дори Hard-rock drum kit ще ти свърши работа. Дайте ми лост и опорна точка и ще обърна света, а ако ми дадете семпли на барабани за поп-рок, ще изкарам блек-метъл с тях. Всичко е въпрос на корекция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам и BFD deluxe i DFH 1:DFH 2 ама искам да кажа че ДФХ-то е в пъти по добро от БФД. Тежички са ама са пффффффффф..........малееееее!!!!

БФД ми се струва 4е са по ПОП ориентирани докато ДФХ са повече за мощни тупалки......вижте само кой е свирил ударите за ДФХ барабаниста на Messugar

аре......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам и BFD deluxe i DFH 1:DFH 2 ама искам да кажа че ДФХ-то е в пъти по добро от БФД. Тежички са ама са пффффффффф..........малееееее!!!!

БФД  ми се струва 4е са по ПОП ориентирани докато ДФХ са повече за мощни тупалки......вижте само кой е свирил ударите за ДФХ барабаниста на  Messugar

аре......

Абе хора, как може да кажете "Messugar", бре! Първо на първо групата се казва Meshuggah. Второ, групата е адски велика :cheers: И трето, барабаниста им Томас Хааке (който е пълен психопат) е дал идеята за тва начинание и си ги е записал сам. Даже някои песни на Meshuggah са правени с тоя софт и въобще не може да се усети, че на са живи барабани. А има и четвърто, Meshuggah свирят доста брутален метъл, така че е ясно, че тия семпли са яко жица. Абе метъл да има! :cheers::headbang::headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе фенове, как да разбера аз кой ДФХ имам. 1 или 2? Моя го сгънах от Мулето, 9ДВД диска е, слагат се Superior, Vintage & Percussionist. Самите инсталери за версия 1.0, но после сложих от нета 1.5 ъпдейт...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм.. тука ги има описани: линк. Може би твоето е DFH Superior Custom & Vintage? В момента прецеждам един архив през мулето, който е 3.5ГБ, пише че е DFH Superior. Как точно са го сгънали 10х ми е много интересно, ама като се свали ще стане ясно. :green:

 

А каква е разликата между 2.0 и Superior?

 

ПС: По темата - с DFH 1 може да се избара саунд тип "drum check" от последния Morbid Angel - просто на мен на това ми прилича самият звук на комплекта (знам че в ДФХ е Sonor, а на споменатия запис е Tama). Но не знам дали това е звукът, който търси колегата Желето.

 

Понеже ми е малко рам паметта ползвам само директно мик-натите семпли и ми звучи доста реалистично ако се поиграе с velocity-то. Ако се смесят и с ембиънт семплите може би ще е още по-добре, ама не мога да пробвам. :think:

 

EDIT: Имам предвид че оттам според мен идва кънтенето - повече overheads и room mic-s в микса. Или може би малко hall или reverb на снеъра на вкус.

Редактирано от Mu3epHuK
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора, как може да кажете "Messugar", бре! Първо на първо групата се казва Meshuggah.

оки десамо споделям мнение и от де да знам как то4но се пише не сам им фен :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би е Custom & Vintage. В настройката за пътя на семплите ми се показва това:

dfh.jpg

 

А в директориите имам съответно:

Cocktail - 2 938 files (1.83 GB)

Drummer - 66 230 files (30.9 GB)

Percussionist - 14 176 files (2.76 GB)

 

Ама пък те и двете са еднакво големи - по 35ГВ, баси кашата. И на кое се вика DFH 2? Дето е само Superior или тоя Custom & Vintage? Или тоя супер новия dfh EZ Drummer? :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДФХ 2 си е отделен продукт. Различен от ДФХ супириър и къстъм и винтидж. Събира се на едно ДВД (ако скипнеш "10-те разновидности на семпли").

ДФХ Супириър е топ продукта.

 

ДФХ 1 се събира на едно ЦД - тва е.

 

За Изи Дръмъра - чети тук http://www.ezdrummer.com/philosophy.html

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми и аз съм по-поп ориентиран и може би затва БФДто ме кефи повече :lol:.

 

Иначе тук-таме жица нема лошо :cheers: .

 

П.с. Попопопопп. :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих DFHS обаче немога да се оправя нещо.Става дума за началните настройки на sampler-a и т.н.......

Моля ако някой може да помогне и да ми каже какво подяволите трябва да направя за да извадя звук от DFHS C&Vintage. Ползвал съм и DFH и BFD ама такова нещо не бях виждал.Моля помогнете!!!!!МОЛЯЯЯЯЯЯ!!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи аз имам само DVD 1;2 и 7 и започвам да се съмнявам дали въобще тръгва без другите.Мисля си че би трябвало да стане както тръгва BFD Deluxe. Семплера ми е 1.4.0. Като го пусна уж си тръгва нормално обаче не зарежда нищо на construct panela, иначе ми показва в падащите менюта че има семпли.Посочил съм му път до семплите или поне така си мисля щото човечета се хилят :) сещташ се. Четох че трябва да се реплейсеат семплите когато се копитар от dvd 1;2 и т.н. Аз не сам ги реплейсвал. И в крайна сметка в панела "main" ми излиза само един пад "kick"и няма никакъв звук.Айде кажи микаде бъркам. :):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.