Jump to content

Photo

Пак ми бражди струна..

• Please log in to reply
26 replies to this topic

#1 jorko123

jorko123

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 88 posts
  • Инструмент:Електрическа китара

Posted 13 October 2009 - 11:14

Та значи китарата ми е с Флойд роуз, до вчера без проблеми..
Днес сутринта си смених струните, настроих всичко, но шеста бражди. Само отворена, понякога леко и на по-високите й позиции към 11-12 позиция. Епаа от 9:00 до 12:00часа съм си играл да разстройвам, настройвам, променям, правя струвам.. настойвах флойда по-високо, по-ниско, по-голям ъгъл на наклкоона, по-малък.. всичко пробвах, но бражденето си остава и ме влудява..:) предложения от какво може да е? :greenball:

П.С.: Не съм сменял 'номерацията' на струните, не съм се пробвал да я настроя различно, просто същата стара настойка, но проблема си остава..

#2 MrDeath

MrDeath

Stab them in the eyeeees!!!

• Members
  • PipPipPipPip
  • 913 posts
  • Инструмент:китара

Posted 13 October 2009 - 11:20

Готов съм да заложа 4 лева и една запалка от 60 стотинки, че си с Джаксън.
The soft one!!!

#3 badValue

badValue

"прост" ПСИХАР

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1,028 posts
  • Инструмент:акустични китари

Posted 13 October 2009 - 11:32

^ пу аз печеля :)

<Ibanez rg 350 ex>

#4 jorko123

jorko123

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 88 posts

Posted 13 October 2009 - 11:36

badValue печели!

И все пак съвети?

#5 Evtim Djerekarov

Evtim Djerekarov

Юзрод Небесен

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 9,221 posts
  • Инструмент:GUITAR, PIANO, VOCAL

Posted 13 October 2009 - 11:36

Та значи китарата ми е с Флойд роуз, до вчера без проблеми..
Днес сутринта си смених струните, настроих всичко, но шеста бражди. Само отворена, понякога леко и на по-високите й позиции към 11-12 позиция. Епаа от 9:00 до 12:00часа съм си играл да разстройвам, настройвам, променям, правя струвам.. настойвах флойда по-високо, по-ниско, по-голям ъгъл на наклкоона, по-малък.. всичко пробвах, но бражденето си остава и ме влудява..:) предложения от какво може да е? :greenball:

П.С.: Не съм сменял 'номерацията' на струните, не съм се пробвал да я настроя различно, просто същата стара настойка, но проблема си остава..

Случайно да си махал всичките струни при смяната?
Мисля, че трябва да се погледне и сетъпне. Иначе, само можем да предполагаме.

Основният закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.
Ние подготвяме един много хубав закон, който ще е много полезен за вас - гражданите, но не смятаме за необходимо да ви го показваме, преди да сме го приели, а и няма нужда да се допитваме до вас за неговото приемане. Иначе сме отявлени демократи и не подкрепяме авторитарните режими, които ограничават свободата на словото на гражданите си.
Карбовски за ЕС и Крим...

К'во се дзвериш, бе?!?

#6 MrDeath

MrDeath

Stab them in the eyeeees!!!

• Members
  • PipPipPipPip
  • 913 posts

Posted 13 October 2009 - 11:40

Пу, дагоеа :) !!! Съвети...ми то си зависи от много неща. Казваш свободна бръжди, зависи къв ти е пикинга, ако е по-лек едва ли ще бръжди, ако я караш хамалската...това е най-лесно коригируемото. Ако не е от това и става въпрос за "хардуерен" въпрос и бръжденето е чак тоолкова неприятно и чуваемо (говоря ако не е сетвана китарата от лютиер или поне някой, който се справя добре) - лютиер.
The soft one!!!

#7 jorko123

jorko123

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 88 posts

Posted 13 October 2009 - 11:43

Случайно да си махал всичките струни при смяната?
Мисля, че трябва да се погледне и сетъпне. Иначе, само можем да предполагаме.

Да, всичките, щото исках да я почистя малко, че беше много прашасала..

Пу, дагоеа :) !!! Съвети...ми то си зависи от много неща. Казваш свободна бръжди, зависи къв ти е пикинга, ако е по-лек едва ли ще бръжди, ако я караш хамалската...това е най-лесно коригируемото. Ако не е от това и става въпрос за "хардуерен" въпрос и бръжденето е чак тоолкова неприятно и чуваемо (говоря ако не е сетвана китарата от лютиер или поне някой, който се справя добре) - лютиер.

Сетвах си я сам, като се опитвах максималко да доближа сетъпа до стария. Пикинга не ми е много джангъревщ, гледам да съм нежен, но все пак има браждене..

#8 IgniteAll

IgniteAll

Arsonist!

• Mods
  • 3,987 posts
  • Инструмент:Stiletto Studio 6

Posted 13 October 2009 - 11:51

Това е грешка при смяната на струни. Приятен сетъп на китарата ти пожелавам :) Всичко ще се оправи :greenball:
Непознаването на правилата на форума не е извинение за допуснати нарушения!
-Тук можете да се запознаете с новите правила на форума!

#9 Pwnzorafied

Pwnzorafied

Редовно навъртащ се

• newbies
  • PipPipPip
  • 186 posts
  • Инструмент:Китара Vintage

Posted 13 October 2009 - 11:56

Аз на моя squier strat 5-6 пъти сменях струните и винаги ги махах сички наведнъж.Какъв е проблема?
Iommi is teh ultimate heavy metal riff makin' machine

#10 IgniteAll

IgniteAll

Arsonist!

• Mods
  • 3,987 posts
  • Инструмент:Stiletto Studio 6

Posted 13 October 2009 - 12:00

Много е писано във форума как се сменят струни на китара когато е с флойд. Това е грешен начин, който води до нарушаване на сетъпа.
Непознаването на правилата на форума не е извинение за допуснати нарушения!
-Тук можете да се запознаете с новите правила на форума!

#11 Slacoth

Slacoth

Неспасяем

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2,421 posts
  • Инструмент:Китара

Posted 13 October 2009 - 12:05

Въпреки, че е много досадно правило, винаги се препоръчва струните да се сменят последователно, като се започва от най-дебелата.Всичко това се прави с цел да се запази балансирано натоварването върху грифа.
Урок в картинки
Друго подценявано правило е, че при настройка на тръс-роуда не е добре да се прави цял оборот (даже и 1/2 е много).
Минималният екшън на струните при повечето китари има ограничен диапазон, колкото и да ни се иска да не е така.
От частен характер са случайте, когато сет-ъпа позволява много нисък екшън, като това се постига само с при определен хардуеър (тип прагчета, нът, бридж, ъгъл гриф/тяло).

Правилата са се наложили, значи трябва да се спазват.

Edited by Slacoth, 13 October 2009 - 12:07 .

Като си чета коментарите се изумявам колко глупости съм изпонаписал и с колко хора съм се дрънкал ...

SIGNATURE_zps9aa5fefa.jpg

#12 Evtim Djerekarov

Evtim Djerekarov

Юзрод Небесен

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 9,221 posts
  • Инструмент:GUITAR, PIANO, VOCAL

Posted 13 October 2009 - 12:45

Аз на моя squier strat 5-6 пъти сменях струните и винаги ги махах сички наведнъж.Какъв е проблема?

1. Tвоята китара е скуаер, с гриф по-прибран в тялото и по всяка вероятност по-дебел от грифа на китарата на автора.
2. Като махнеш струните, тръсрода, който противодейства на опъна на струните вече няма на какво да противодейства, но продължава да противодейства и огъва грифа назад. При по-тънки или по-меки грифове това е доста осезаемо.
3. Ако грифът се поогъне повечко, в някои случаи може да настъпят временни или постоянни пластични деформации на грифа.

Друго подценявано правило е, че при настройка на тръс-роуда не е добре да се прави цял оборот (даже и 1/2 е много).

Това не винаги е така и зависи и от стъпката на резбата на гайката.
То се вижда промяната каква е.... стига да има кой да гледа :thumbs_up:.

Иначе миималният допустим екшън зависи и от това, колко "твърда" е китарата.
При по-"твърди" китари може да се постигне по-нисък екшън, при равни други условия.
Естествено, много хора не харесват да им е твърда китарата и да ги болят пръстите при бендове.
Затова всичко е въпрос на компромис.

Edited by Baby Thomas, 13 October 2009 - 16:07 .

Основният закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.
Ние подготвяме един много хубав закон, който ще е много полезен за вас - гражданите, но не смятаме за необходимо да ви го показваме, преди да сме го приели, а и няма нужда да се допитваме до вас за неговото приемане. Иначе сме отявлени демократи и не подкрепяме авторитарните режими, които ограничават свободата на словото на гражданите си.
Карбовски за ЕС и Крим...

К'во се дзвериш, бе?!?

#13 Pwnzorafied

Pwnzorafied

Редовно навъртащ се

• newbies
  • PipPipPip
  • 186 posts
  • Инструмент:Китара Vintage

Posted 13 October 2009 - 13:07

Грифа се беше изкривил 1 път и като свирих powerchords на 15 прагче и нагоре звучаха много зле,се1 не е настроена,а нагоре сичко беше добре.След 1 седмица се оправи само..

Не знам как стана обаче :) :thumbs_up:
Iommi is teh ultimate heavy metal riff makin' machine

#14 Zero Tolerance

Zero Tolerance

Uprising

• Members
  • PipPipPipPip
  • 852 posts
  • Инструмент:Китара/Глас/Пиано/Тромпет

Posted 13 October 2009 - 13:14

И аз имах проблеми с флойда... Дани от форума ми помогна... (Daniel_V)

Просто когато сменяш струни , подпри отдолу флойда с една батерия (голяма)...Защото когато струните се скъсат или махнат , те го пускат...
А когато батерията отдолу държи , нямаш проблем, сменяш и всичко ти е на 6... Поне при мен така се получава идеално :thumbs_up: .

#15 Sad But True

Sad But True

CartWheel

• Members
  • PipPipPipPip
  • 616 posts

Posted 13 October 2009 - 13:50

Жорко, изчакай 1-2 дни, докато се балансира системата гриф-струни-пружини и чак тогава сетъпвай, ако се налага и ако можеш да изтърпиш бражденето :thumbs_up: :) :)
А ако искаш пак да почистваш, взимаш си от магазина една гадна китайска четка за зъбИ, и си ти :)
CartWheel My Space Profile
CartWheel LP free Download
CartWheel Facebook
Gear: Zvetano (7-string custom model) ----> Boss GT8 ----> Marshall AVT50

0 user(s) are reading this topic