Jump to content
Българският форум за музиканти

Samplitude/Sequoia


synchu

Recommended Posts

Под старите коя версия имаш предвид?

 

Иначе чети както се казва -> http://www.samplitude.com/eng/sam/uebersicht.html . В лявата част на екрана има подробни описание на всичко.

 

Ако имаш конкретно въпроси за определено нещо ще се радвам да отговоря стига да мога :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай малко инфо - какво ново, какво какво е пипнато от старите си опции, при мидито по-специално какви подобрения има.

 

MIDI редактора на Samplitude 10Pro е много добър и има всички екстри. Много добра съвместимост със Reason 3/4 и всички VST plugins.

Samplitude 10Pro е всичко дабро на едно място и спестява много пари. Всички процеси са във реално време.Програмата иска много малко

ресурси спрямо всички други известни програми. Работи със всякакъв хардуер и дава винаги добри резултати. Просто програмата е много

бърза и добра

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами това за всякаквия хардуер е твърде силно казано (например Lynx, някои USB аудио и контролер устройства), а винаги добрите резултати зависят най-вече от задклавиатурното устройство, както и зад инструменталните такива.

Иначе е the best - макар и двамата да не казахме защо, ами само си я хвалим - но ние си знаем де :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... и спестява много пари...

Това нещо не го загрях :)

 

 

Ами просто няма нужда от никакви допълнителни плъг-ини...Всичко си е там, и което е най важно-

ЗВУЧИ НАИСТИНА ДОБРЕ... всички мастеринг процеси, и дори DVD бърнинг...

 

Поздрави на юзърите...май няма да издържа, и ще закупя най после и аз, още повече, че ще се ъпна от 6-та версия...

Редактирано от VSTi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм се занимавал до сега със Samplitude и покрай вашите разисквания си свалих v7.11 -

да разгледам програмката. Но покрай нея изтеглих и подобен software, който се нарича Sequoia v7.22.

Дизайна им е подобен и се чудех каква е съществената разлика м/у тях?

Нещо като м/у Cubase и Nuendo ли е, или?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо такова.

Sequoia/Samplitude има ли между другото нотация (staff), подобно на Cubase и Sonar? Когато пробвах, не открих такава възможност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо такова.

Sequoia/Samplitude има ли между другото нотация (staff), подобно на Cubase и Sonar? Когато пробвах, не открих такава възможност.

Има MIDI Score Editor и Score MusicXML Export :cheers2:!

 

musicxml_exp_gross.jpg

 

Повече информация относно функциите (нови и стари) в Samplitude/Sequoia 10:

 

http://www.samplitude.com/eng/seq/news.html

http://www.samplitude.com/eng/seq/vers_unt.html

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A вече има и демо на версия 10 (AM|Suite, VE|Suite & variverb имат отделно демо като VST ефекти малко по-надолу в страницата - свалете ги и тях - заслужава си).

http://www.samplitude.com/eng/seq/demo.html

Само че не знам какво има вътре, но предполагам, че нотацията я има :thx:

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Последната версия на сабплитюд която съм ползвал беше 6 или 7, не съм останал с впечатление за особено качествен софтуер, не съм запознат какво точно се е променило за последните 3 версии, но тая цена никак не ми се струва изгодна, на фона на цената и възможностите на сонар

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Имайки в предвид потребителите които срещам във форума на Samplitude - Bob Katz, Bob Olhsson и доста други "имена" в бранша, изглежда професионалистите имат различно мнение от твоето по въпроса с качеството на въпросният софтуер.

 

От друга страна няма софтуер без проблеми и като гледам как сме до под кривата круша с качеството в софтуерният бранш, скоро няма и да има. Макар че има някакъв напредък в автоматизираното тестване, по-голямата част от тестването все още е ръчен хамалски труд, който се извършва от хора, а хората както знаем грешат, дори когато тестват. Друг проблем е надпреварата в така наречените feature wars, заради които разработката на нови функции е с по-голям приорите отколкото поправката на познати проблеми. Съвсем отделен въпрос е и невъзможността да се тестват всички възможни комбинации и проблемите при възпроизвеждане на докладван проблем. Въобще ... дълга тема, мястото и е в друг тип форуми.

 

По мое лично мнение (на лаик) Samplitude е качествен и стабилен софтуер, поне във версии 9 и 10. Не мога да коментирам за по-ранни версии, защото не съм ползвал такива.

 

Цената която виждам в търга е ултра ниска, защото моя милост се ангажира с 999 EUR за същото, тоест около $1 500.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.