Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Охоооо, привет! Благодаря за размърдването на темата, благодаря за снимките, Стефак!

От доста време не съм съживявал темата, но все се намира причина или оправдание. Последно време умувам една китара фретлес и съм я планирал за тук, но за щастие все не остава време за нея. Една направих на бърже и не можах да снимам, но тази която предстои да направя, ще я снимам и покажа. Тя разбира се няма да бъде изработена от самата нула, базата е Скуайър, но все пак е интерсна задачка.

 

П.П. Няма бук в темата изобщо, а в китарката на Стефан има Явор и Орех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Честит рожден ден!Да си жив и здрав!Много късмет, щастие и непреброима тълпа от фенове на твоето изкуство ти желая :)

Наздраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Огромни благодарности на Коцето за положените усилия - спаси от почти сигурно изгаряне в камината едно старо дръвце:) Не съм и предполагал каква огромна разлика може да има след компетентна намеса в това как се усеща една китара. Преди да му я изпратя беше мъчение да се свири на нея - сега е истинско удоволствие. Радвам се, че у нас има хора, които разбират от работата си и я вършат с удоволствие. Златни ти ръце, Майсторе!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Хаха, така де, така!!! :greenangel:

 

Айде малко да раздразним:

 

IMG_4394.jpg

 

Иначе на живо е около 47 пъти по-як! Тия дни очаквайте читави снимки! wink.gif

...Много добра работа,колега...поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравей, видях, че се занимаваш с поправка на китари и в тази връзка имам едно запитване. Свиря с ESP LTD Viper 301, която се изтърва от колана на една репетиция. При удара със земята се получиха леки отчупвания от дясната страна на главата на грифа. Снимките по-долу илюстрират повредата:

http://i254.photobucket.com/albums/hh110/makeyourownbones/200213-1704_zps05e4e5f0.jpg

http://i254.photobucket.com/albums/hh110/makeyourownbones/200213-1703_zps48db7688.jpg

Де факто повредите са:

1. Леко отчупване от двете страни на грифа;
2. Леко отчупване на специфичния кант на грифа.

Въпросът ми към теб е: може ли да поправиш китарата ми и на каква цена?

Благодаря предварително за отговора! :)

Поздрави:

Георги Кърджов

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Да изровя темата.  :godbless:  Коце благодаря за прекрасния инструмент. Всъщност няма какво толкова да кажа. Мензура 24 3/4, 24 джъмбо прагчета размер 6100, ключове грувър заключващи, адаптери димарцио,

тремоло шалер 2000, потенциометър bourns пуш пул, ключ за адаптерите шалер и т.н. Направена е от българска дървесина. Гриф явор (клен) и фретборд клен. Тяло елша и топ явор (клен). Цялата концепция съм си я измислил по мои предпочитания и мераци. Коцето я направи реалност.  :cheers2:  Ай стига съм плямпал.

https://www.dropbox.com/sh/iw16wnkisut40sz/9HhfjURtif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.