Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Той Стамат освен да разваля на хората кефа друго не може да прави! Още си чакам акустичния проект от него! Ама никъф се не обажда!

 

Стамате недей така! Ней хубаву!

 

Герги

 

П.П. А ми беше убещал и идна яхтъ или петролен танкер, ма куту гу гледам съ утказъл от куръбустроьене!

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, Коце!

Не е убаво така, дето работата по корабите се е оказала греда. Аз таман мислех да онаследявам професията на баща ми (корабен механик) и да ти ставам колега. Ядец! Когат' не му въри на сирома'а не му въри, туй то!

А за Алембикченцето - много ми е интересно как ще постъпиш, такова счупване ми се вижда много трудно за ремонт, а ако трябва да си остане с натуралния финиш на гърба и едновременно с това слепката да не личи става....Оу майко!

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mefistofel82, брат! Има доста неща да се случат, за да се разбере, как точно ще действа. Имам предвид за визията на баса при слепката. Първо трябва главата да се залепи здраво и надеждно, а после ще видя кой точно вариант да избера, при търсенето на визуалният ефект ^_^ .

 

п.п. Габрово да се стяга, че останаха кинти от наследството на леля ми и :cheers: ...до зори!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той друго си е стегнал, ама неще да си признае! Стамате признай си недей мъчи другите :girl_witch:

 

Герги

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз малко след дъжд- качулка да се похвали с известно закъснение...

Преди 3 седмици пристигна при мен ето това:

 

IMG_3815.jpg

 

Тази китара започна живота си като Vintage Razer Metal AXXE понеже въпреки ниския си клас си остана като един от любимите ми инструменти и от дълги години не си губи мястото в колекцията ми. Въпреки това след един неуспешен опит от моя страна да прбоядисване, китарата стигна в ръцете на КД зада придобие сегашния си изглед.

Освен новата боя, сменихме адаптера с ЕМГ85 на бриджа, а дупката за нек адаптера бе запълнена, което от своя страна доведе до нуждата да се затворят и още 2-3 дупки от потенциометри. Другите подобрния са графитен нът, Ключове Гроувър и подравняване на прагчетата. Не на последно място е промяната и в името, което е един вид шега с ESP, само дето ние разменихме мястото на буквите зада се получи PES.

Смея да твърдя че сега държа в ръцета си един съвсем нов и висококачествен инструмент благодарение на Костадин Димитров! Хиляди благодарност и и още повече виртуални били, с угорката да се втечнят в близко бъдеще.

Извинявам се за не особено качествените снимки, но не бе бива с фото-апарата много... :)

 

IMG_3814.jpg

IMG_3812.jpg

IMG_3811.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти Денчо!

HRS, Mefistofel82 –Другари, ще я видим тая работа на място! Само да не се изложите!

Гергеее, Гергееее! Теб целих, а котката ти улучих. Другият път обещавам нея да целя, та белким те докопа сачмата?

 

Та така, сега сериозно по темата! Чат-пат тук в темата, се случва да се представят инструменти, които съм ремонтирал и сега ми се иска аз да представя последният си проект, който завърших съвсем наскоро.

Основната идея на проекта бе изработка на PRS custom 24, като разбира се има много малки разлики с оригинала, изискани от поръчителя. Ще нахвърля техническите данни на инструмента и каквото се сетя за него, като разбира се и подкрепя със съвсем любителски и непретенциозни снимки.

 

1. Адаптери:

- Gibson 498 T bridge, 490 R neck, Alnico 5 Humbucker, Nickel Cover.

- Метални рамки - Хромирани

 

2. Ключове:

- Grover, Locking.

 

3. Прагчета:

- 24бр, Jumbo.

 

4. Струнник:

- Pigtail Aluminum Wraparound Bridge.

 

5. Нът:

- Bone.

 

6. Тяло:

- Mahogany плюс flamed Balkan Maple top.

 

7. Гриф:

- Mahogany 2 части;

- Ebony fingerboard;

- Байндинг, бял целулоид.

 

8. Inlays, Logos:

- Stylize “S”, ръчно направени по модел на поръчителя. Материал – Mother of Pearl;

- Лого „SWE” – неръждаема стомана.

 

9. Дървени капаци на електрониката, капачето за тръса, и дървени копчета за потенциоментри.

 

Снимки:

 

imgp1691i.jpg

 

imgp1694.jpg

 

imgp1675v.jpg

 

imgp1688m.jpg

 

imgp1698x.jpg

 

imgp1699v.jpg

 

imgp1674i.jpg

 

Общата стойност на проекта е 2400лв (следобед ще направя справка, за да съм по-точен в цифрите).

 

Костадин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МАУЕЕЕЕЕЕ! :surprise::pray: . Стамате ко ни напраи ва? Нямам думи ... красота просто! :bravo:

 

Поздрави!

Герги

 

П.П. По-фнимателно с пушката да не идвам да тъ тормозя с айрянчета!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2400 лв е нереална цена!

Китарката е много хубава, но за съжаление не можах да я инспектирам, заради

нетърпението на SWE - бърза човека... :wallbash:

...но за сметка на това пък ще се порадвам на моята 7 струнна версия, когато стане.

...ако стане.

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic-001: Прометее, тъй кът гледам твойта седемструнка ша стане малко след моята акустична дето от 6 месеца я прави! :hysterical:

 

Стамате стегай се, иде Гиргьов ден! :greenball:

 

Герги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.