Jump to content
Българският форум за музиканти

Струни и настройки


Armaggideon

Recommended Posts

BTW Pantera често свирят на неточни тонове. Това значи че хващат някакъв произволен тон и настройват всички инструменти по него. Само че тоя тон не е стандартен - нито Ми, нито Ре, нито Ре#. Някъде си между тоновете :? Затва като свиря Mouth For War заедно с песента звучи някак си гадно. :wall:

Става дума за студийните записи, по концерти вярвай не правят такива простотии :wink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 98
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Както споменах в един друг топик хвърлил съм око на една 7 струнна китара и тогава ще мога да свиря още по-тежко  само да си уредя кой да ми я внесе.

Хах..не че при стандартни настройки няма супер тежки рифове :D . Кефи си е Downtunned звука ама сега като свиря прекалено често бързи рифове, струва ми се звучи по добре от C нагоре 6-та. А сега като се замисля що не пробвам да си взема и едни 0.50 и да я настроя примерно BF#BCGC тоест все едно имам ..2 чифтва 6-та 5-та и 4-та струни с различни настройки ..все пак сола не свиря :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си дрънкам с Ernie Ball extra Slinky - 8 11 14 22 30 38 и се свира в класическия строй е отвреме на време смъквам с полу тон ама общо взето се настройвам класически :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ой, получих комплекс!

Единствения строи, на който свиря редовно и е по различен от стандартния Е е, когато свиря класическо на ре струна. :lol:

Понякога смъквам и аз с полутон надолу, но не го обичам това нещо. Като цяло съм привърженик на стандартния строй.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм с Ernie Ball Hybrid 09-46

Настройката е D или Drop C(на различните китари)

Допада ми свиренето на меки струни,затова съм с толкова тънки като за такава настройка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А сега като се замисля що не пробвам да си взема и едни 0.50 и да я настроя примерно BF#BCGC тоест все едно имам ..2 чифтва 6-та 5-та и 4-та струни с различни настройки ..все пак сола не свиря :lol:

 

Моля :?: :?: :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BTW Pantera често свирят на неточни тонове. ...... :wall:  

Става дума за студийните записи, по концерти вярвай не правят такива простотии :wink:

Ти си неточен! :wink:

Ако слушаш песните от касетофон и свириш с него,вероятноста да не ти съвпада тона е повече от голяма.Много често тези първобитни изобретения дават отклонение в скороста на въртене, от там и на верния тон в песента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти си неточен! :wink:  

 

И това е вярно :wink:

Но все пак не говоря празни приказки. Слушам песните от mp3-ки - няма отклонения. А това съм го чел в интервю с Dimebag Darrell.

 

Просто си пусни Mouth For War и пробвай да й намериш настройката :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А сега като се замисля що не пробвам да си взема и едни 0.50 и да я настроя примерно BF#BCGC тоест все едно имам ..2 чифтва 6-та 5-та и 4-та струни с различни настройки ..все пак сола не свиря :headbang:

 

Моля :?: :?: :?:

Ам..не е нещо което не е правено до момента, принципно по-идейно би било ако в една група свиря в standart а в друга dropped и съответно по липса на две китари използвам 2 чифта струни -> 6-та 5-та 4-та 3-та(=2ра 6-та) 2 (=5-та) 1 (=4-та). Не мисля, че би имало проблем с грифа ..както и да е не съм се пробвал за да кажа дали е достатъчно смислено :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз използвам D'Addario 9-ки. Свиря на E B G D A E, но много ме кефят и Dropped D или C. Заради групата ми обацхе свиря на E, защото имам Floyd Rose и настройката на drop C примерно е pain in the ass :evil:

Инаяе съм свирил и с Earnie Ball и няма толкова голяма разлика. D'Addario обацхе, ми се стружа да имат малко по-голяма дължина на тона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

0.09 - 0.42 Fender Менте за 6.50 лв

Идеални са! Страхотен звук.

 

 

Е понякога се лъжех да давам пари за "истински" но

 

xxxx не прощават........

 

 

 

Та Фендер Менте за 6т или 6.50 Great Sound

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aбе те и други има с грейт саунд, който за една седмица се превръща в нот-со-грейт саунд, а за две-три в "джъст-анадър-саунд-that-sux-big-time" :) Визирам Д'Адариото, Фендър, Ямаха които са масовите струни наоколо. Чат пат се появяват GHS, които са значително по-държеливи, а пък аз лично карам на трудно подновяемите ми запаси от Dean Markley .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.