Jump to content
Българският форум за музиканти

Струни и настройки


Armaggideon

Recommended Posts

D'addario 13-ка. Доста дебелички и яки пръстчета иска. Вече никъде не намирам този размер. Ако някой знае нека бъде така добър да сподели  :)  Настройка от D стандартна.

Ти си уруд. Сега ми кажи че свириш и сола и те признавам ;);)

Изрод повече ми приляга. Не съм особено фен на солата. Иначе са добре за раздвижване. Ама и аз се мъча на нещо на което малко хора се хващат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 98
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Седемструнен Ibanez Universe 9-52 в Е.

Пробвах и 10-56 и саунда е супер са по тежки работи но според мен 9-52 е оптималният вариант за 7 струнна китара (ако си в Е ;) )

:twisted:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на4и,аз съм с Ърни Бол 10-46,настроена в Ми,но любимите ми са Д'Адарио 10-52,пак в Ми(странно,но някак ми е по-удобно а и звука е някак.. :D :twisted: ).Детюнвам с ефект,в зависимост какво ми се свири.най 4есто в ре и си.. понякога в Ре#,До#,Си бемол.. :guitar:

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

соло китарата ми Vester(floyd, 24praga, 2 humbuckera) e настроена в D т.е. с две позиции по ниско от стандартното, струните са 11ки D'Addario :guitar:

ритъм дървото ми е Орфеи - със струни 9 или 10 непомня... в стандартен строи Е

а кухарката пак Орфеи с там некви струни не пишеше размер в Eb

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Вече съм с D'addario 11-ка. 13-ките скъсах 4,6 и не за първи път и вече не стигат. Пак ще си сложа като се появят 13-ки. :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм от "скучните" - използвам стандартна настройка в Е...инъче свиря с D'Adario 9 - 52, именно тези хибридни за които стана дума по-горе...За сегашната ми китара те се оказаха идеален вариант, тъй като имах нужда от по-плътен звук при басите/а то китарчето не е правено за рок и метал/ и в същото време достатъчно удобно за сола, бендове и т.н на първите 3 струни...Изобщо много съм доволен от тях :guitar:

 

Мисля че за намирането няма чак такъв проблем, особено в София...поне аз досега винаги съм намирал, най-вече в Малкия Цум...друго място където продават такива е едно малко муз. магазинче срещу пазара на Графа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами струнки ..... в моменто съм с Earnie Ball : 10-52 / тона е по прецизен и се късат по-трудно / :D преди ползвах 9-ки но минах на десетки

Ползвал съм : Дадарио, Пикато и Фендерски даже и Ямаха но си останах на ЪрниБол макар че Дадарио не са за подценяване. :D;)

8-ци и 11-ки не съм ползвал щото са ми доста екстремни да не говоря за 12-ки или пък 13-ки. Те са за някви метал изкормвания. и не знам къв фитнес изро трябва да си за да правиш бендове на 13-ка ;)

Настройката - стандартна в Ми , рядко Ми Бемол

Тунинговал съм и в дроп Ре ама нещо не ми е комфортно.

Редактирано от DaftFunk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

13-ки. Те са за някви метал изкормвания. и не знам къв фитнес изрод трябва да си за да правиш бендове на 13-ка :D

Правят се. Яки пръсти трябват обаче за 13-62 :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

13-ки. Те са за някви метал изкормвания. и не знам къв фитнес изрод трябва да си за да правиш бендове на 13-ка  :-(

Правят се. Яки пръсти трябват обаче за 13-62 :guitar:

:guitar: :mellow:

не се съмнявам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам Д'аддарио комплект 0.008-0.038 за първа,втора и трета струна и

Фендер комплект 0.010-0.046 за четвърта, пета и шеста. :beer::beer:

Китарката звучи доста яко, много е кеф да свириш рифчета на нея, щото звука е доста по-плътен и готин отколкото ако съм с 0.008-0.038 комплект,

А пък за солца (не че мога да свиря сола де) пак е кеф да свириш, щото 0.008 са някви супер меки и удобни.

И чисти неща ако се свирят, звука е доста готин, някой ден мога да метна семпълче.

 

Бе общо взето, мешана скара, на акустичката съм сложил Д'аддарио найлонки някви, звучи доста красиво, особено ако съм я настроил с половин тон надолу - на Ми бемол т.е.

Преди бях с Ла Бела найлонки(не знам дали имат метални), готин звук вадеха,

само че по едно време сметнах че е прекалено смотано и сложих 4-та и 5-та струна да са от комплект Фендер метални за електрическа....

Интересното е че пак вадеше много готин звук :beer:)

 

Иначе в момента електричката е настроена на Ми бемол, по принцип свиря нормално, в Ми, докато акустичката смятам че звучи доста по-красиво и меко, когато е в Ми бемол, и за тва постоянно си я държа така :)

 

:guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам 10-46 или 11-52, като предпочитам последните заради доста солидния звук. Въпреки че създават малко проблеми с грифа. Марката - каквато се намери... Не намирам особена разлика между тези, които ги има в БГ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си открих една доста брутална настройка 6-та струна на А и така се получава октава разстояние между 5-та и 6-та струна и стават големи бруталии. :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:):):);)

Тва е брутално колега. ...да мешиш марки струни

Признах те. ама с 8-ци не съм пробвал сигурно скъсваш от бендове с толкова меки струни ;-))))294109-69SBhead.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.