Jump to content
Българският форум за музиканти

Струни и настройки


Armaggideon

Recommended Posts

Аз си открих една доста брутална настройка 6-та струна на А и така се получава октава разстояние между 5-та и 6-та струна и стават големи бруталии. :guitar:

хахахахаха

 

страннннна работа!

 

аз пък на баса бях дълго време на:

 

 

C

C

G

C

 

хаха :) До от всекъде :) И беше мега яко, щото горните две струни са с различен тембър, но една октава :) И всичко що можех свирех на тях едновременно... звучеше мега гадно, ама се кефех много хахахахах

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...
  • Отговори 98
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз откакто сложих едни 10ки D`adario (извинявам се ако не съм го написал правилно) се смазвам направо. Бахти тона. Ърни вече не мъ кефат :beer: ползвах комплект 9-46 или нещо такова, в смисъл долните 9ки, горните 10ки. Много съм доволен ей.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май само аз се цепя тук от колектива ;) Наскоро се зарибих по 13/56 и 17/62. Китарката е в BbEbAbDbFBb и звука е повече от брутален и става за всякакви метъли, но това, което ме изуми до краен предел е колко красиво звучи чисто :godbless: "Е" строя ряпа да яде, даже се замислям да настроя една акустичка по този начин, ама басите ще се губят.

Колкото до другата китара- Eб(ъ) строй :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свиря с ърнибол 9-42 като настройката ми е:

1-Е

2-B

3-G

4-D

5-A

6-D

На китара ibanez rg 250dx,много яко звучи,като за стил OZZY :););)

Редактирано от sinergy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Ърни Бал 9/46 свиря в Ми или в Ми бемол....понякога ползвам Ми настройка като 6 струна/отдолу нагоре/ е свалена в Ре....някой от ваз пробвал ли е такава?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с DADGBE защото в момента все такива песни свиря, а иначе просто не удрям последната струна.

Между другото не е голяма загуба защото тя е толкова фалшива че и на мен ми е трудно да го осъзная. Не знам дали е от кухарката или струната е фалшива. Уж пише фендер на опаковката...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

downtune е истината за мене :D сега съм с нормална настройка ама

защото съм със 7 струнна китара, пускам я от време на време и до

Ла и до Ла бемол ама рядко :P иначе като си взема 6-струнната

смятам да е цялата в Ре или кат са наложи в До (дроп)

 

Струните ползвам GHS. най доброто което съм пробвал досега ;)

 

айде

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз пък честно да ви кажа си имам голям проблем с тея настройки!

Тъй като никога не съм имал своя китара, винаги когато съм заемал нечия чужда и я връщам след това, съответния й притежател се оплаква, че била разстроена. Аз не съм психолог, за да решавам проблеми на душевното й състояние. При мен си звучеше добре.

 

Проблемът е там, че аз предпочитам това, което е в главата ми като музика, да мога да си го изсвиря (вече слава Богу компютъра доста ми помага) без да се съобразявам с пръстовките на акордите в т.нар. стандартни настрийки. Просто китарата не позволява при такива настройки изсвирването на определени съзвучия или обръщения. Е, затова като видя кои са "акордите", които трябва да използвам за съответното парче, вземам "най-невъзможните" и ги правя "възможни" в една усреднена настройка за по-доброто им ръкохващане в процеса на свирене на ритъм и т.н. Понякога дори ми се налага това и за соло-китарките и партиите, но не толкоз често! :hello:

 

П.П. Изобщо всичко го правя ad-hoc... (според случая)

Редактирано от adXok
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тръс рода се бута когато видиш че има промяна в грифа! Ако няма осезаем ефект смяната на струните не е препоръчително да се играе с него ;) Иначе, когато грифа е изкривен напред, тръс рода се затяга(внимавай, щото на някои китари тръс рода е с лява резба!!! трябва на усет да видиш накъде). Иначе инструмента е шестограм(5-6мм) най-често- купува се от всяка втора железария. А, да- настройките на тръс рода се правят ЕДИНСТВЕНО при отпуснати струни. Иначе можеш да изтръгнеш чарковете му и после ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.