Jump to content
Българският форум за музиканти

Oтново Tube Amps!


metalhammer

Recommended Posts

@Метълхамър, я обясни бе пи4...

На снимките гледам това усилвател4е е с 2 х предусилвателни и 2 х крайни лампи. Ако си гледал схемата, може6 ли да ми каже6 дали е тъй-наре4ения "каскаден" тип предусилване, както е в Hughes&Kettner "Metal Master" преампа ? Питам не за друго, а за6тото не разбирам от схеми, а ми е много интересно, пък и на4ина по който зву4и това въ6ле е: :beer::cheers::cheers:

 

@Тони, какъв е модела на Мар6алското реи6у??

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 61
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

да де ама нали имам говорителя

да махнем кутията с облицовката също - или поне да я сложим на друга сметка

та въпроса ми е за шасито- с трансформаторите и чарковете

лампи също имам

ето го оригинала

http://www.marshallamps.com/product.asp?productCode=1974X

забележете и на сраница първа

Джими Хендрикс Маршал ришуто

бях пуснал тема за него - ето го сега - в пълния му блясък

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

забелязах - че говорителя е по - особен грийнбек - вместо 25 вата е само 20

и вместо 16 ома - е 15 ома

и казват ча е изкуствено състарен - незнам дали има сенс в тая работа

но си мисля ча стандартния грийнбек ще свърши идеална работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да де ама нали имам говорителя

да махнем кутията с облицовката също - или поне да я сложим на друга сметка

та въпроса ми е за шасито- с трансформаторите и чарковете

лампи също имам

ето го оригинала

http://www.marshallamps.com/product.asp?productCode=1974X

забележете и на сраница първа

Джими Хендрикс Маршал ришуто

бях пуснал тема за него - ето го сега - в пълния му блясък

Тони батенце нещо си в заблуждение нищо общо няма тоя маршал с линка в първия пост по темата .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Метълхамър, я обясни бе пи4...

На снимките гледам това усилвател4е е с 2 х предусилвателни и 2 х крайни лампи. Ако си гледал схемата, може6 ли да ми каже6 дали е тъй-наре4ения "каскаден" тип предусилване, както е в Hughes&Kettner "Metal Master" преампа ? Питам не за друго, а за6тото не разбирам от схеми, а ми е много интересно, пък и на4ина по който зву4и това въ6ле е: :cheers::bravo::cheers:

 

@Тони, какъв е модела на Мар6алското реи6у??

Усилвателя е 2 лампи 12х7 за преамп и с една крайна лампа ел 84 ,другата лампа е ez 81 е изправителна лампа тя не услилва сигнала :beer:

 

чесно казано като чуя Hughes&Kettner и ми се додрайфа

геманците може да са големи но тва което правят е в разрез със ммоята идея за техника звук и саунд

 

Дан тука говорим за риал фъкин тюб саунд - не за солид стеит глупостите на Hughes&Kettner който слагат тук там някое ламбе за маркетинг и за цвят

 

Аз казах

 

Поздрави Дими

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@metalhammer

Т'ва е щото гледаш, а не слушаш :cheers:

 

Не знам дали си чувал Edition Tube или Triamp наживо, ако не - препоръчвам ти го.

 

Хау.

 

Бтв. има много "риъл фъкин' тюб" усилватели, които имат "риъл фъкин шит" звук ...

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@metalhammer

Т'ва е щото гледаш, а не слушаш :cheers:

 

Не знам дали си чувал Edition Tube или Triamp наживо, ако не - препоръчвам ти го.

 

Хау.

 

Бтв. има много "риъл фъкин' тюб" усилватели, които имат "риъл фъкин шит" звук ...

Еми synchu аз съм дай хард фен просто знам как работят нещата и тва е положението.

Някой ден трябва да направим един сляп тест ако остане време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Металхамър, не ми отговори дали това е каскадния тип предусилване в Хай-Октан-а (6том е с 2 предусилвателни лампи) ?

 

П.С. А другото дето спорите с Сън4у е ве4е въпрос на вкус и правило там няма според мен. Онзи ден си сложих нова лампа на Тубмана, и 4естно ти казвам - се размазах от кеф! Сложих Мар6ал-ска ЕСС83 ... Пи4 ... невероятно благ тон ... просто не съм 4увал не6то толкова добро засега, от толкова малък преамп като Тубман-а ... 6те направя няколко семпъла за да не останат думите ми вися6ти във въздуха ... Все пак това е въпрос на вкус, а моя е тотално за Х&К !

 

Респект!

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@metalhammer

Т'ва е щото гледаш, а не слушаш ;)

Не знам дали си чувал Edition Tube или Triamp наживо, ако не - препоръчвам ти го.

Хау.

Бтв. има много "риъл фъкин' тюб" усилватели, които имат "риъл фъкин шит" звук ...

Еми synchu аз съм дай хард фен просто знам как работят нещата и тва е положението.

Някой ден трябва да направим един сляп тест ако остане време.

Знам, че си дай хард :) Зат'ва не съм тръгнал и да се заяждам кое е по-добре, по-зле. В крайна сметка целта на всички е една - тона да е хубав :):headbang:

Аз пък съм дай хард фен на Х&К. Вкл. и солид стейт нещата им звучатт значително по-добре от повечето други на пазара.

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък съм имал и Хюс и Кетнер и Маршал - и двете ме кефят

но тук говорим за малкия маршал

Металхемър - това което съм постнал е оригинала

а останалото - първоначалното -което ти си постнал - това са клонинги

за тях днам поне 2 години преди този форум да се открие

така че и аз съм на ясно - та такава идея имам минимум отпреди 3 години - някъде складирана из главата ми

но сега когато имам Грийнбек - момента назрява

но 500 лв - не

по мои сметки - дори да си изпиша чарковете от чужбина - 300 лв

говорителя го имам

за кабинета и облицовката - отделно

та мен ме интересува - както по горе писах- шаси и трансформатори

да кажем ще има и някой по скъп капс -но -елементите не оскъпяват много

какво ти е мнението - струва ли си да се изпише трансформатор какъвто ползват Маршал ( те са му написали марката - но в момента се не сещам)

или да си търся от нашия пазар

 

така че аз не съм решил - дали да следвам оригинала, най опростения вариант,хай октана или ренегата - то това са си вариации - аз като имам трансформаторите(шасито) - оттам нататък мога да си правя експерименти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тони незнам какво следиш от 2 години но 18 ватовия маршал съм го правил

Той е пуш пул с 2 броя ел84 една драйверна 12ах7 една предусилвателна 12ах7 и една за тремолото.

 

Цитирания от мене модел е клас А с една ел84 и 2 броя 12ах7 в преампа - няма драйверна.

 

А за цената бих бил радостен всеки да си купи частите да се помъчи да се поръчка така едно хубаво и после да ми каже колко пари би струвал.

 

поздрави Дими

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ама аз не се заяждам, а искам мнение - но може би ще и по добре ако тръгна

на чаркове от чужбина - май натам отиват нещата

щото съм проверил и- 300 лева за електрониката - не че съм сигурен - но натам

отива- може и 400 да е - не знам

но ако от бг ми излиза 500

то просто е ясно

после колоната и облицовката - на друга сметка - засега не ща да я мисля - преди да подкарам малкия дзвер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве то хубаво да си купиш части и да си споиш амп върху платката, ама ти трябва и кадърен сандък за него, с екраниране, с готин фронт панел и с външен вид, който да ви надъхва да го ползвате, а не да ви е срам да го покажете пред хора.

Трябва ви и тапицер, който да ви го облицова, за да стане файн и т.н.

Не се прави толкова лесно, колкото изглежда.

дрън дрън...

тая щайга видиш ли я?

http://img81.imageshack.us/img81/3982/130120050115kt.jpg

Беше по схема на Маршал 18вт (вече не съществува), за преамп - ползвах отделен със тонкоректор и т.н.

Струваше ми: захр. трансформатор 4лева, лампите без пари, резистори и кондензатори 2-3 лева, изх. траф - мрежов от радио Хр. Ботев - за първични ползвах двете високоволтови, а вторичната към 100 навивки я навих аз - вършеше перфектна работа за целта и като цяло усилвателя звучеше перфектно, само дето оняден падна от високо и леко се натроши

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.