Jump to content
Българският форум за музиканти

Добри евтини китари


noflip

Recommended Posts

^Аз точно такива ползвам(стокови, евтини и ташак сингли), на едната си китара и нямам оплаквания.Даже Сиймор Дънкан адаптера(който сложих на бридж позиция при това и хъмбъкер в сингъл корпус), не видях да има някаква разлика, откъм брумове и паразитни шумове( а китарката е екранирана и синглите в сравнение с него бучат по-малко).Та се чудя къде да го шитна(да не набутам някой), че само скапва истинския сингъл звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 386
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

:hysterical: няма хъм,който да бръмчи като сингъл-койл ти нещо си объркал свързването,или адаптера е дефектен,като цяло синглите са хубави с яркия тон,а типичния брум се избягва с позициониране към усилвателя.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Ми не, всичко е по схемичката, ама не ще и не ще.Даже се позаиграх с други схеми(хъм кеснсълинг, и двете заедно и к'во ли не...как ли накрая не ги изпружих тея пет жици......), и пак не става, да го.....

(или просто не ме кефи)...незнам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хвърли едно око на "Chapman Guitars".Това е нова компания вече имат 3-4 модела, които са наистина убииствени китари, по това което съм чул и на ниски цени.

цък

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте,

Искам да ви попитам, някой чувал ли е марката FEVER и ако е да сподели някакво мнение, наскоро видях в нета електро-акустична китара с тази марка само за 160 лв. и се чудя дали да си взема една.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз наскоро се впечатлих сериозно от една китарка Apollo - от тялото по-скоро, иначе хардуера беше боклук. Китайско-корейско нещо, евтина, но много красива - тялото и грифа(сет нек) направени с невероятно внимание към детайла и без НИКАКВИ забележки по изработката. Взех я, смених всичко - бридж, ключове, струнник, вкл. сложих адапт. dunkan designed H1 нещо си - сега ми е любима - страхотна изработка на тялото - не знам за дървото какво е и т.н., но има чуден резонанс, дори на "сухо", без усилв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хвърли едно око на "Chapman Guitars".Това е нова компания вече имат 3-4 модела, които са наистина убииствени китари, по това което съм чул и на ниски цени.

цък

 

Фен съм! Лошото им е, че изкарват примерно 300 броя от модел. В момента нова не може да се купи. Скоро би трябвало да изкарат третия си модел, който обаче ще е телекастер.

 

Уникалното при тях е, че характеристиките на китарата се избират с няколкомесечно гласуване от потребителите и общо взето се получават доста уродливи китари :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз наскоро се впечатлих сериозно от една китарка Apollo - от тялото по-скоро, иначе хардуера беше боклук. Китайско-корейско нещо, евтина, но много красива - тялото и грифа(сет нек) направени с невероятно внимание към детайла и без НИКАКВИ забележки по изработката. Взех я, смених всичко - бридж, ключове, струнник, вкл. сложих адапт. dunkan designed H1 нещо си - сега ми е любима - страхотна изработка на тялото - не знам за дървото какво е и т.н., но има чуден резонанс, дори на "сухо", без усилв.

 

За кой модел точно говориш (визулано)? Щото аз пробвах (в Гема Мюзик) едно копие на ПРС (лилаво със златен хардуер) и не ми направи кой знае какво впечатление, обаче имаше едно копие на ES 335 (червено). Страшно за парите си. Човека предложи да ми я даде за 240лв. То си е направо кражба за тия пари.

 

Държа да отбележа, че звучеше страшно добре на чистия канал в един транзисторен усилвател Ария.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз препоръчвам Greeta ако, успееш да намериш аз си пазя моята на която съм се учил да свиря. Преди мен баща ми е свирил с нея и казва, че не го е предавала 9-10 години като се има предвид сватби и редовно ходене по заведения. Така, че успех ако намериш някоя дано не се разочароваш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах една Greeta ,LP копие свиреше доста добре.Купих я далечната 1999г. и свируках с нея 10 години.Е за толкова тресня не мръдна,излезе много добра китарка.Продадох я на един пич във форума преди 3 години,може би още свири с нея и дано е доволен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Какъв звук викаш?Извинявай,но точно на този уаруок звукът,който вадеше просто не струва :) (фен съм на биси рич,но евтините модели...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм фен на биси рича,в смисъл готини китари са,изчанчен външен,аз си падам по такива неща обаче става само за зверска тресня.

Ако ще свириш само траш,става,но ако искаш нещо по-различно от метъл като цяло,не ти го препоръчвам,в смисъл за същите пари можеш да си намериш някоя китара, която може и траша,но да ти държи и другите стилове.Иначе би си-тата са страхотни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Първо искам да се извиня за въпроса ,най близкия музикален магазин ми е на около 200км и затова разглеждам в интернет кое е по добре да взема Squier affinity или Cort Z40

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.