Jump to content
Българският форум за музиканти

Guitar Effects


ChordSto

Recommended Posts

А истината е, че никой (или почти )няма нужда от никакви чужди мнения различни от неговото в този форум, всеки си има свое и то си е меродавно за него си. Аз отдавна имам ГТ5 на Бос макар и никога да не го използвам (просто събира прах, трябва да го попродам) , имал съм и МЕ -Х ,МЕ 33 и МЕ-10, Диджитек РП 1, РП 7 ,няколко ЗУМа и тн. свирил съм и още с доста други Много добре чувам принципните разлики между педалчета, лампови драйвове и процесори от които също имам доста. За да ги оцени реално,човек трябва да ги е използвал дълго и да им знае плюсовете и минусите от опит ( в къщи, на репетиция, на сцена и тн.), а не от четене в нета и 5 минутни проби в някой магазин. Но от друга страна вкуса ми е много различен от масовия и според мен ефекти като МетълЗон и други подобни не струват, така че, не мисля, че мога да съм полезен на хора , на които същите им допадат.

 

Но едно нещо разбрах окончателно напоследък (макар, че и преди го подозирах :cheers2: ), а именно, че единственият начин да се избягват излишни спорове , които всъщност са базирани предимно на личен вкус, опит, а и предубеждения на спорещите, а не на реалните качества на гиъра, е по тези теми въобще да не се пише. Вече всичко е изписано отдавна и по много пъти

 

Точно заради това, доста време вече не пиша в под форума китара, а се задоволявам с авторска музика и понякога в купувам-продавам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 82
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

Вече се написа от колегите - за живо свирене с група ламповия амп е незаменим като динамика и звук ,за домашно можем да си играем с процесори и амп симулатори ..

 

 

^

Но едно нещо разбрах окончателно напоследък (макар, че и преди го подозирах ), а именно, че единственият начин да се избягват излишни спорове , които всъщност са базирани предимно на личен вкус, опит, а и предубеждения на спорещите, а не на реалните качества на гиъра, е по тези теми въобще да не се пише. Вече всичко е изписано отдавна и по много пъти

 

Точно заради това, доста време вече не пиша в под форума китара, а се задоволявам с авторска музика и понякога в купувам-продавам

Кольо,ти си от малкото професионалисти във форума и не е зле да даваш акъл на младежите ,че иначе ще стане траш - дет метъл отвсякъде .. Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

И пак - ламповият звук на живо е задължителен само(или предимно) тогава, когато гоним ламповия звук на група ХХ или някакъв звук от миналото, примерно, който ни е любим и еталон за звук, а ние примерно сме добри солисти и искаме да имаме звук като еди-кой си, да звучим супер-пробивно и т.н.

 

Дори на живо, в зависимост от музиката, нуждите, условията и конкретния случай, може да се направи хубав звук с широка гама техника. Чул съм достатъчно доказателства за това из клубовете.

 

Все пак и разработчиците на не-лампови апаратури се занимават дълго с работата си и малко или много разбират от звук.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И пак - ламповият звук е задължителен само тогава, когато гоним ламповия звук на група ХХ или някакъв звук от "златните години", примерно, който ни е любим и еталон за звук, а ние примерно сме добри солисти и искаме да имам е звук като еди-кой си.

 

Дори на живо, в зависимост от музикана, нуждите, условията и конкретния случай, може да се направи хубав звук с широка гама техника. Чул съм достатъчно доказателства за това из клубовете.

Ако имаш предвид Реванш -докарват добър саунд, но личното усещане при свирене с лампа е Индивидуалност ,въпреки че съм фен на Marshall усилвателите пак си взех Fender амп- динамика..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Абсолютно си прав. Но те свирят едно, ти - друго.

При теб е ясно, че при сегашното ниво на моделиращите технологии е по-добре(качеаствено, лесно и просто) просто да свириш с лампов амп.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.